شرکت های تبلیغاتی با پذیرفتن مسئولیت برندینگ یک محصول، کارخانه، شرکت و یا هر فرد حقیقی و حقوقی دیگر راهکار های شناخته شدن فرد یا برند مربوطه، آن را به جامعه هدف مورد نظر معرفی می کنند. ابزارهای تبلیغاتی معمولا به صورت پوستر، آگهی های تلویزیونی، ارسال اس ام اس، کاتالوگ، رسانه های چاپی، کارت های ویزیت و... است.

شرکت تبلیغاتی در اصفهان

پایه های شرکت تبلیغاتی

شرکت های تبلیغاتی مسئولین و بخش های خاص خود را دارند که هر کدام به عنوان کارمند، مسئول و یا همکار پاره وقت با آن همکاری می کنند.

شرایط کار در شرکت های تبلیغاتی

کار در شرکت های تبلیغاتی به خاطر پروژه ای بودن، متفاوت است. ممکن است در برهه ای از زمان پروژه یا پروژه هایی همزمان در حال انجام شدن باشد و کار بسیار سنگین و در ساعت های طولانی انجام شود. در عین حال محیط کاری این شرکت ها، خلاق و پویا است و با کار های کارمندی معمولی و روتین متفاوت است و می تواند باعث افزایش خلاقیت و نشان کارکنان شود.

نحوه فعالیت

نحوه کار شرکت های تبلیغاتی به این گونه است که مشتری یا ارباب رجوع سفارش تبلیغاتی خود را با شرح کامل اطلاعات لازم به شرکت های تبلیغاتی می سپارند. یکی از ارکان مهم و اصلی شرکت تبلیغاتی مشتری است. معمولا شرکت های تبلیغاتی با توجه به نیاز مشتری و میزان بودجه مشتری، تلاش می کنند تا بهترین خدمات تبلیغاتی ممکن را ارائه کنند.

بخش های مختلف شرکت های تبلیغاتی

خدمات پروژه

این بخش وظیفه ارتباط با مشتری و تیم های اجرایی را دارد و پلی میان طراحان و کارمندان با مشتری محسوب می شود. این بخش برای هر شرکتی لازم و ضروری است.

برنامه ریزی پروژه

در این بخش از سازمان های تبلیغاتی تحقیقات با تفکر راهبردی اقدام شده و برای فراهم کردن خواسته های مشتریان تلاش می کند. در این مرحله مشتری به پروسه توسعه ی تبلیغات وارد می شود.

گروه خلاق

این گروه بخش اصلی هر شرکت به حساب می آید. در این بخش است که ایده های مختلف مطرح شده و به بار می نشیند. در این بخش افراد مختلفی همچون طراحان، نویسندگان، اپراتورها، طراحان وب سایت، مسئولین طراحی و... حضور دارند. معمولا افراد این گروه کنار هم کار می کنند تا ایده ها در یک راستا قرار داشته باشد و خط سیر مشخصی را طی کند و مکمل یکدیگر باشند.

بخش مالی و حسابداری

بخش حسابداری و مالی، در هر شرکتی می تواند ضامن ادامه حیات شرکت باشد. در آن می توان روند سود دهی شرکت را دید و با بررسی آن، استراتژی های مناسب برای ادامه مسیر را در نظر گرفت و اجرا نمود.

تیم رسانه ای

این تیم با خرید امتیازاتی از رادیو، تلویزیون، مجلات، نشریه ها، روزنامه ها و... تبلیغات را در اختیار این رسانه ها قرار می دهند تا اجرایی گردند. این تیم مسئول ارتباط با رسانه ها و مذاکرات برای عقد قرارداد با آن ها هستند.

بخش تولید

در این بخش ایده های موجود و پخته شده عملی شده و خروجی می گیرند. این خروجی با توجه به ایده های مطرح شده، نیازهای کارفرما و بودجه مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. ممکن است خروجی به صورت های مختلفی باشد. ارسال اس ام اس، چاپ کاتالوگ و بروشور، هدایای تبلیغاتی، کارت های ویزیت و ... باشد.

انواع چاپ

انواع چاپ را می توان در دو دسته کلی چاپ های غیرتماسی و چاپ های مستقیم دسته بندی کرد.

در چاپ های مستقیم، متریال چاپی در ارتباط مستقیم با پلیت چاپی یا همان الگوی چاپی قرار دارد. از انواع این نوع چاپ می توان به چاپ سیلک، دستی و... اشاره کرد.

در چاپ های غیر تماسی، متریال چاپی در ارتباط مستقیم با الگو قرار نمی گیرد. این چاپ ها معمولا به صورت ماشینی هستند و چاپ های افست و دیجیتال در این دسته قرار می گیرند.

چاپ صنعتی

در چاپ صنعتی تصاویر روی سطوح و یا محصولات مختلف چاپ و تکثیر می شوند.

چاپ صنعتی تبلیغاتی در اصفهان

چاپ افست (offest)

چاپ افست برای مصارف چاپی با تیراژ بالا و کیفیت خوب استفاده می شود. از چاپ افست برای ساخت کارت های ویزیت، سربرگ، سررسید، کاتالوگ و... استفاده می شود. دستگاه های چاپ استفاده با توجه به نیاز، در سایز چاپ و تعداد رنگ ها متفاوت است.

چاپ افست

هدایای تبلیغاتی و فروش آن ها

از مواردی که امروزه برای تبلیغات از آن استفاده های زیادی می گردد، ساخت و اهدای هدایا توسط شرکت های تبلیغاتی است. این هدایا در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند و می توانند شامل فلش، لوح و تندیس، کارت، سر رسید و تقویم و بسیاری موارد دیگر باشد.

شرکت هدایای تبلیغاتی در اصفهان

ثبت تبلیغات در سایت های نیازمندی

یکی دیگر از خدماتی که شرکت های تبلیغاتی ارائه می دهند ثبت تبلیغات در سایت های نیازمندی است. با این روش شرکت های تبلیغاتی با لوگو و آگهی طراحی شده، در سایت های مختلف که کاربردهای مختلفی نیز دارند و می توانند تبلیغاتی، استخدامی، اقتصادی و... باشند، به تبلیغات می پردازند.

ارسال اس ام اس

نوع دیگر خدمات شرکت های تبلیغاتی، فروش پنل های ارسال اس ام اس و ارسال اس ام اس به جامه آماری مد نظر کارفرما یا مشتری است.