صنعت چاپ در اصفهان:

با پیشرفت جهان در تمامی عرصه ها تبلیغات یکی از عوامل پیشرفت در هر شغلی است اما در صنعت چاپ هم تغییر و تحول عظیمی هم رخ داده است و افراد زیادی در این زمینه با هم رقابت می کنند. در کارگاه های چاپ در شهر اصفهان انواع سر رسید فنری، سر رسید اختصاصی، تقویم های رومیزی دیواری و غیره می باشد. شهر اصفهان علاوه بر شهرتی که در زمینه مکان های دیدنی دارد شهرت دیگر شهر اصفهان به خاطر صنعت چاپش است.

چاپخانه دز اصفهان

دستگاه های افست و دیجیتال:

در صنعت چاپ شهر اصفهان از ابزار هایی استفاده می شود که مجهز به دستگاه های افست و دیجیتال است.

استفاده از دستگاه های افست و دیجتال گرچه هزینه چاپ را زیاد می کند ولی باعث افزایش کیفیت می شود. استفاده از چاپ دیجیتال سرعت چاپ را بالا می برد و همچنین خطای انسانی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بین چاپ افست و دیجیتال چاپ دیجیتال بهتر است و انواع آن عبارت اند از:

روش دیجیتالی نوری یا پرتویی، روش چاپ دیجیتالی الکتروفتو گرافی، روش چاپ ماکرهای لیزری، روش چاپ دیجیتال تصعید رنگ است.

مسئله بعدی در چاپ دیجیتال بعد چاپ است در چاپ دیجیتال ابعاد چاپ به صورت زیر می باشد:

چاپ با فرمت متوسط، چاپ با فرمت بزرگ، چاپ با فرمت عریض

چاپخانه اصفهان تولید کننده انواع سر رسید و تقویم رومیزی است. تقویم رومیزی نسبت به دیواری گران تر است. اما ماندگاری بیشتری نسبت به تقویم دیواری دارد. تقویم رومیزی را مشتری در سایز مختلف و طرح مختلف و دلخواه می توان سفارش داد. برای اینکه تبلیغات به چشم بیاد تقویم را به صورت برش دار سفارش می دهند.

چاپگاه های تولید کننده انواع کیف تبلیغاتی و جلد مدارک تبلیغاتی در شهر اصفهان هر ساله تعداد زیادی کیف و جلد مدارک تولید می کند.

جنس به کار رفته در دوخت کیف تبلیغاتی مدارک از چرم مصنوعی درجه یک بوده با رنگ مشکی، قهوه ای، عسلی، قرمز، صورتی، زرشکی تولید می شود.

جلد مدارک تبلیغاتی تک مگنت: جنس به کار رفته چرم مصنوعی است و دارای سه لت است و بر روی آن یک مکنت برای بسته آن گذاشته شده است. یک بند 20 سانتی متری برای حمل جلد مدارک با دست بر روی محصول قرار گرفته است. سایز بسته آن 5/25*14 سانت سایز باز آن 37*14 سانتی متر است.

نحوه چاپ لوگو بر روی جلد به صورت داغکوب، لیزر و سیلک وجود دارد.

شهر اصفهان اغلب در صنایع دستی برای فروش به گردشگران از این نوع چاپ استفاده می کند.

صحافی انواع کتاب و دفتر مدارس:

یکی از مراحل قبل از تولید کتاب، صفحه آرایی است.آراستن واژه ها در جملات تایپ شده به صورت زیبا در این مرحله از انجام کار است.صفحه آرایی یک کتاب یا مجله، بسته به موضوع آن استایل مخصوص خود را دارد.مانند: نوع و اندازه فونت، حاشیه، رنگ و گرافیک باعث جذابیت برای خواننده می شود. یکی از کار هایی که چاپگاه های معروف شهر اصفهان می کنند صفحه آرایی کتاب و دفتر مدارس است.

چاپ لیزر:

چاپ لیزری پر طرفدار ترین نوع چاپ است و اغلب بر روی تبلیغات استفاده می شود. فرق چاپ لیزری در مقایسه با دیگر چاپ ها این است که بسیار ظریف است و نسبت به بقیه گران تر است.

چاپخانه لیزر در اصفهان

چاپ طلا کوب:

در حال حاظر دستگاه های چاپ طلا کوب و نقره کوب برای امور صحافی، کتاب فروشی ها، خدمات کامپوتری و غیره استفاده می شود.

چاپ طلا کوب در اصفهان

چاپ طلا کوب بر روی چه وسایلی صورت می پذیرد:

طلا کوب جز خدمات بعد از چاپ است و در زنگ های مختلف از جمله طلایی، نقره ای، آبی، قرمز وجود دارد. طلا کوب در دو نوع دستی برای چاپ با تعداد کم و چاپ ماشینی برای چاپ با تعداد زیاد استفاده می گیرد که با کنارهم قرار دادن حروف کلمات ایجاد می گردد و سپس لایه نازک از جنس ورق طلا کوب بر روی کاغذ یا مقوا قرار می گیرد و با ایجاد فشار جای حروف بر روی کاغذ طلایی چاپ می شود.

طلا کوب بر روی سر رسید، جلد پایان نامه، کارت ویزیت، جلد کتاب، پوشه دکمه ای، جلد مدارک، کمربند و غیره صورت می گیرد. کیفیت چاپ طلا کوب براساس قلب، نیروی فشار، میزان ماندگاری، نوع طرح، چسب به کار رفته، کیفیت نوار طلا و کیفیت رنگ بستگی دارد.

چاپ تامپو:

با چاپ تامپو می توان عمل چاپ را بر روی مواد مختلف و متنوع از نظر شکل و جنس انجام داد. چاپ تامپو بر روی سطح صاف و هموار ،منحنی شکل، محدب، کره ای ایجاد می شود.تفاوت چاپ با مهرهای لاستیکی این است که در روش مهر، حروف و اشکال برجسته است اما در چاپ تامپو نتیجه نهایی سیلیکونی برجستگی ندارد ولی به صورت متفاوت نقش را به سطح مورد نظر انتقال می دهد.

بهترین چاپخانه نامپو در اصفهان

چاپ سلیک:

یکی از قدیمی ترین روش های چاپ، در شهر اصفهان چاپ سلیک است. این نوع چاپ سرعت نسبتا بالایی دارد به طور میانگین 1000 چاپ در ساعت است. چاپ سلیک را در هر سایزی کاربرد دارد به همین خاطر می توان بر روی CD و یا در ابعاد بزرگ، و حتی بر روی پرچم چاپ کرد. در تولید تی شرت چاپ سلیک از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که به تولید کننده این اجازه را می دهد تا طرح های زیبا و تنوع رنگ را روی آن چاپ کرد.

بهترین مرکزچاپ سیلک

چاپ روی انواع هدایای تبلیغاتی:

یکی از روش های جلب مشتریان ارائه هدیه های تبلیغاتی البته نوع جنس و شکیل بودن هدیه بسیار مهم است. این نوع چاپ در شهر اصفهان به خاطر گردشگران زیاد بسیار مورد توجه است.

انواع هدایای تبلیغاتی :

ساعت تبلیغاتی رومیزی، ساعت تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی پلاستیکی، خودکار تبلیغاتی فلزی، پاور بانک تبلیغاتی

انواع خدمات چاپ بر روی انواع هدیه های تبلیغاتی شامل چاپ تامپو روی خودکار، چاپ لیزر روی ساعت رومیزی، چاپ لیزر روی جا خودکاری چرم و فلزی، چاپ رنگی روی دور تا دور لیوان تبلیغاتی سرامیکی و غیره است. اغلب گردشگران در شهر اصفهان با استفاده از این چاپ عکس یادگاری روی لیوان می اندازند.

بهترین چاپ هدایای تبلیغاتی در اصفهلن