جهت طراحی و چاپ روی جلد کتاب می توانید با مجموعه چاپ آنلاین مدیران در ارتباط باشید و کتاب خود را به بهترین شکل طراحی نموده و در مطلوب‌ترین حالت به چاپ برسانید.

طراحی و چاپ روی جلد کتاب

 طراحی و چاپ روی جلد کتاب دو مرحله کاملا متفاوت است که برای هر یک از آنها باید یکسری از فعالیت‌ها انجام شود. قبل از اینکه چاپی بر روی جلد کتاب صورت گیرد باید طراحی آن انجام شود. برای طراحی و چاپ روی جلد کتاب توصیه می‌شود که جلسه ای با نویسنده برگزار شود تا که از محتویات نوشته شده مطلع شوید. با این کار شما به دو هدف خواهید رسید اول این که با نظرات نویسنده آشنا شده و شما همچنین سلیقه او را در طراحی در نظر می گیرید و دومین مورد نیز کسب اطلاعات کامل از نوشته کتاب می باشد که کمک فراوانی برای طراحی به شما می کند.

 کار دیگری که طراح باید انجام دهد خواندن بخش های مهم کتاب است این کار باعث می شود که خروجی طرح ایده آل تر و کامل تر شود. البته باید اشاره کنیم که در ایران طراحان کتاب ها را کمتر مطالعه می کنند و بیشتر وقت خود را صرف طراحی از روی اطلاعات از جمله نام کتاب و حواشی آن می‌کنند. با ادامه این مطلب همراه باشید تا اطلاعاتی از المان های مهم طراحی بر روی جلد کتاب کسب نمایید.

طراحی و چاپ روی جلد کتاب

 نکته مهم در طراحی و چاپ روی جلد کتاب

 یکی از مسائل و نکات مهم در طراحی و چاپ روی جلد کتاب توجه به عطف کتاب می باشد. اگر بخواهیم کتابی را در اندازه های بین المللی به چاپ و انتشار برسانیم باید به ازای هر صفحه کتاب یک سانتیمتر نقطه عطف بر روی جلد کتاب در نظر بگیریم. عطف کتاب در واقع یک استراتژی برای جلب نظر خواننده می باشد.

 اگر در مرحله طراحی ایده ها به خوبی رعایت شود گام‌های بسیار بزرگی برای به انتشار رساندن یک کتاب برداشته شده است. چند مورد در ایده های طراحی بسیار حائز اهمیت می باشد که مهمترین آنها نام کتاب است. بعد از آن عنوان، نویسنده و نام ناشر و همچنین تعداد چاپ کتاب نیز مورد بررسی قرار می گیرد. برای این موارد باید اطلاعات کافی به خواننده داده شود تا برای خواندن یا نخواندن مطالب کتاب تصمیم گیری نمایند.

سفارش و طراحی و چاپ روی جلد کتاب

 المان های مهم در طراحی و چاپ روی جلد کتاب

جهت طراحی و چاپ روی جلد کتاب باید به چند گزینه بسیار مهم توجه شود. یکی از مهمترین المان های طراحی در جلد کتاب عنوان است که معمولاً در نیمه بالایی جلد کتاب قرار می‌گیرد. دلیل این امر نیز پیدا بودن عنوان کتابی است که در قفسه ها قرار می گیرد. فونت استفاده شده نیز دارای اهمیت است که طراح باید به آن به خوبی رسیدگی کند. یکی دیگر از المان های مهم که در طراحی و چاپ بر روی جلد کتاب باید در نظر گرفته شود توجه به عنوان نویسنده یا گرد آوری کتاب یا مترجم می باشد.

معمولا این عناوین در فاصله کمی با عنوان کتاب در نظر گرفته می شوند. البته فونت این بخش نیز در طراحی حائز اهمیت است. بخش دیگری که در طراحی کتاب مهم است توجه به رنگ روی جلد است. برای این کار می توانید از یک رنگ جهت طراحی پشت و بر روی جلد استفاده کنید و یا پشت جلد را با روی جلد کتاب متمایز طراحی نمایید. ایجاد شدن یک طرح علاوه بر اهمیت موضوع کتاب به سلیقه طراح نیز بستگی دارد.

قیمت طراحی و چاپ روی جلد کتاب

هزینه طراحی و چاپ روی جلد کتاب

 هزینه طراحی و چاپ روی جلد کتاب دو مقوله متفاوت است. برخی از ناشران جهت چاپ کتاب هزینه طراحی را متحمل می‌شوند و برخی ناشران نیز این کار را انجام نمی‌دهند و هزینه طراحی را بر عهده نویسنده قرار می دهند. هزینه چاپ بر روی جلد کتاب نیز بستگی به تعداد کتاب، ابعاد چاپ، نوع چاپ و غیره دارد.

البته نوع کاغذ، رنگی یا سیاه و سفید بودن چاپ و صفحه‌آرایی کردن از موارد بسیار مهم در تعیین قیمت چاپ می باشند. جهت به چاپ رساندن کتاب توجه داشته باشید که بایستی قرارداد با ناشر به امضا رسیده باشد و طبق قرارداد نسبت به پرداخت هزینه چاپ اقدام کنید.