همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم، تنها داشتن یک کارت ویزیت، مفید نخواهد بود. اگر کارت شما کیفیت و جذابیت لازم را متناسب با زمینه فعالیتتان، برای جلب‌توجه مخاطب نداشته باشد، مخاطب خیلی زود بدون کوچک‌ترین توجهی آن را دور می‌اندازد و فراموش می‌کند. برای مثال کارت ویزیت یک آتلیه عکاسی باید از نظر جنس، طراحی و رنگ‌بندی بسیار بهتر و باکیفیت‌تر از کارت یک مغازه ساده مثل سوپرمارکت محله باشد!

رایج‌ترین کارت‌های ویزیت ازنظر جنس عبارت‌اند از:

کارت‌های ویزیت با پوشش سلفونی (مات و براق)

کارت ویزیت‌های سلفونی،کارت‌هایی با قیمت مناسب هستند که برای تولید آن‌ها معمولاً از مقوای گلاسه 300 گرمی استفاده می‌شود و با سلفون براق یا مات (با توجه به نیاز و سلیقه شما) پوشش داده می‌شوند تا هم ظاهر زیباتری پیدا کنند و هم استحکام بیشتری داشته باشند.

کارت ویزیت سلفون مات

کارت‌های ویزیت با پوشش لمینت (مات و براق)

کارت های ویزیت‌ لمینتی معمولاً به‌صورت گوشه گرد برش می‌خورند و ازنظر جنس و استحکام از کارت های سلفونی مرغوب‌تر هستند. برای درک تفاوت کارت های ویزیت سلفونی و لمینتی باید گفت که کارت های ویزیت‌ سلفونی به خاطر نازک بودن نوع پوشش، به‌راحتی خم می‌شوند؛ اما کارت‌های لمینتی چون نوع پوشش آن‌ها شبیه به تلق و سخت‌تر است، به‌راحتی کارت سلفونی خم نمی‌شوند.

کارت ویزیت لمینت مات

کارت‌های ویزیت با پوشش یو وی (مات و براق)

پوشش یووی در کارت های ویزیت برای برجسته‌تر نشان دادن برخی قسمت‌های کارت (متن یا تصویر) استفاده می‌شود تا هم کارت جلوه زیباتری پیدا کند و هم توجه مخاطب به برخی بخش‌ها بیشتر جلب شود. برای مثال برای کارت ویزیت یک دندان‌پزشک، استفاده از پوشش یووی روی تصویر دندان‌ها، جلوه زیباتری به کارت می‌دهد.

کارت ویزیت یووی موضعی

کارت‌های ویزیت سوسماری و کتانی

انتخاب نام سوسماری به خاطر پوست برجسته و بافت‌دار سوسمار باشد. وقتی سطح کارت سوسماری را لمس کنید، به‌راحتی متوجه زبر بودن و پستی‌وبلندی سطح آن می‌شوید.

کارت کتانی نیز مانند کارت سوسماری به خاطر استفاده از مقوای کتانی، دارای بافت می‌باشد. با این تفاوت که بر روی کارت سوسماری یک پوشش پلاستیکی نیز قرار می‌گیرد که در نتیجه نسبت به کارت کتانی از کیفیت و زیبایی بیشتری برخوردار می‌شود.

کارت ویزیت کتان

سایر انواع کارت‌ها

برای تولید کارت های ویزیت‌ معمولاً از مقوا یا کاغذ استفاده می‌شود و همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، می‌توانند دارای پوشش سلفونی، لمینت و یا یووی باشند. امروزه علاوه بر مقوا و کاغذ، از به کار بردن جنس‌های دیگر مانند پلاستیک، چوب، فلز و آهن‌ربا نیز برای تولید کارت ویزیت‌های خاص و خلاقانه‌تر، استقبال می‌شود.

کارت های ویزیت‌ پلاستیکی نیز به دو صورت مات و شفاف تولید می‌شوند و قابلیت رنگ‌آمیزی و طراحی‌های مختلفی را دارند.

کارت ویزیت شیشه ای

لازم به ذکر است که برای کارت های ویزیت‌ سلفونی، لمینتی و یووی از جلوه‌های جذاب طلاکوب، مخملی و موضعی یا استخوانی (برجسته‌سازی برخی قسمت‌های کارت) نیز بسته به سلیقه و نیاز مشتری استفاده می‌شود.

برای سفارش هر نوع کارت ویزیت با بهترین کیفیت و متناسب با شغل، هدف ارائه کارت و همچنین بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

انواع روش‌های چاپ کارت ویزیت

به‌طورکلی از نظر چاپ کارت ویزیت دو روش وجود دارد:

در روش اول که چاپ افست نام دارد و رایج‌ترین نوع روش چاپ کارت های ویزیت است، سفارشات چاپ به‌صورت 1000 عددی می‌باشند و از نظر هزینه مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

در روش دوم که چاپ دیجیتالی نامیده می‌شود، محدودیت تعداد چاپ کارت تا حداقل 1000 کارت وجود ندارد و هر تعدادی زیر 1000 عدد هم چاپ می‌شود.

کارت های ویزیت با چاپ دیجیتال از نظر هزینه نسبت به چاپ افست گران‌تر بوده، اما از نظر زمان تحویل کارت، می‌تواند حتی در چند ساعت هم انجام شوند.

کارت ویزیت فلزی