مدل های مختلف تقویم رومیزی

بسیاری از سازمان و شرکت ها در ماه های منتهی به سال به دنبال یک هدیه تبلیغاتی ارزشمند و کاربردی برای پرسنل و مشتریان وفادار خود می باشند.

و نیمه دوم سال رو به شرکت های تبلیغاتی برای انتخاب یک هدیه تبلیغاتی ارزشمند می کنند. انتخاب این هدیه بسیار سخت و زمان بر می باشد به دلیل تنوع بالای هدایای تبلیغاتی که بخصوص در این سال ها به وجود آمده انتخاب را برای مدیران بسیار سخت کرده است.

یکسری هدایای تبلیغاتی کلاسیک مثل تقویم رومیزی فانتزی وجود دارد که سالیان سال است بخصوص در ایران رواج و بشدت کاربرد دارد، ما سعی کردیم در این مقاله در خصوص چاپ تقویم و مدل های مختلف تقویم به شما مطالبی را ارائه بدهیم.

مدل های مختلف تقویم ها را هم می توان براساس سایز و طرح و هم براساس جنس و هم براساس طرح و شکل ظاهری دسته بندی کرد.

انواع تقویم رومیزی

انواع تقویم و روزشمار

تقویم و روزشمار راهی برای حفظ کردن حساب روزها می باشد. روزهای هفته و ماه و حتی ترتیب روزها در سال، در تقویم و روزشمار قابل مشاهده است. اطلاعات حاشیه ای نظیر وقایع تاریخی، ساعات طلوع و غروب، طول روز و اطلاعات نجومی در برخی تقویم و روزشمارها مشاهده می شود. طراحی تقویم و روزشمار ها به سه صورت است که تقویم رومیزی، تقویم دیواری و تقویم کتابی یا همان سررسید نام دارند. همه این موارد می توانند به صورت اختصاصی نیز طراحی شوند.

تقویم و روزشمار می تواند همانند یک وسیله واکنشی، اطلاعات از پیش تعیین شده را در طول یک ماه به مخاطب ارائه دهد. تقویم معمولا به صورت ماه شمار تهیه می شود، یعنی در هر برگ یک ماه چاپ می شود. تصاویر تبلیغاتی هم روی آن قابل چاپ است. یکی از برگ های تقویم و روزشمار می تواند به عنوان جلد و یا صفحه مختص تبلیغات شرکت سفارش دهنده به کار گرفته شود. در این صورت تقویم رومیزی 13 برگ خواهد شد. البته چون محدودیتی وجود ندارد می توان به صورت دلخواه تعداد برگه ها را تغییر داد. جنس برگه های تقویم و روزشمار می تواند مقوایی، چرم، چوبی، طرح دار کتان و ... باشد.مدل های تقویم رومیزی یادداشت دار


مدل های دیگر تقویم و روزشمار رومیزی

تقویم رومیزی شرکت های تولیدی این محصولات سعی می کند برای جلب نظر مشتریان خودشان تقویم هایی را در سایز های مختلف طراحی و چاپ بکند. برخی در ابعاد های بسیار کوچیک که مناسب برای جاهایی که نیازمند فضای کمی هستند طراحی می کنند و هم برای مدیرانی که فضای بسیار بزرگی برای میز خود دارند طراحی می کنند. بعضی از این تقویم ها (تقویم رومیزی یادداشت دار) دارای فضایی کافی برای نوشتن مطالب خودشان دارند برخی یکسری کاغذی ها کوچک ۱۰ در ۱۰ در جلوی خودش دارند برای کسانی که نوشته هایی را قصد دارند بنویسید از این مدل ها استفاده می کند و برای بخش های اداری بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

نمونه تقویم رومیزی فانتزی

یکسری دیگر تقویم ها بصورت ساده در ابعاد های مختلفی وجود دارد یکسری ها با طرح های کشیده یکسری با طرح ها افقی در تنوع های مختلفی که هر سال این طرح ها با استفاده از طراح های خلاق بروز می شوند که البته یکسری از این طرح ها به دلیل استقبال بالایی که در طول سالیان سال می شود به عنوان یک طرح کلاسیک شناخته می شود و هر سال آن شرکت آن طرح خودش را تجدید چاپ می کند.

بسیاری از شرکت ها برای این منظور که تقویم را بخواهند بعنوان هدیه به مشتریان خودشان بدهند از تقویم های رومیزی ساده استفاده و چاپ می کنند که بیشتر جنبه ظاهری و بصری تقویم ملاک قرار داده بشود نه جنبه نت و نوشتاری بر روی تقویم.

بسیاری از شرکت های چاپ تقویم در این سال های اخیر طرح های بسیار جذابی را برای تقویم رومیزی خود طراحی می کند از بکار بردن ساعت در تقویم تا شکل های تقویم به حیوان آن سال.

از نظر جنس هم تقویم ها توسط مقواهای سخت و با یک روکش سلفونی برای استحکام هر چه بیشتر تقویم از آن استفاده می کنند ولی باز با این حال خیلی از شرکت ها با استفاده از جنس های متنوع سعی بر تغییرات عمده در ظاهر آن می کنند.

ما سعی کردیم در این مقاله مدل های مختلف تقویم را برای شما بیان بکنیم و امید است مفید بوده باشد و سعی براین است در مقالات آینده بصورت مفصل و تخصصی تر در این خصوص وارد بشویم.


طرح های تقویم رومیزی

انواع تقویم رومیزی بر اساس تعداد برگه ها

معمولا تقویم رومیزی به صورت ماه شمار است یعنی هر برگ آن به یک ماه اختصاص دارد و پشت آن بسته به نوع آن که می تواند از نوع تقویم رومیزی هخامنش، تقویم رومیزی کلاسیک، تقویم رومیزی ایران و جهان، تقویم رومیزی مینیاتور، تقویم رومیزی اسلیمی و تقویم رومیزی فانتزی باشد تصاویر زیبای مربوطه چاپ می شود. یک برگ هم مختص تبلیغات شرکت است یا به عنوان جلد آغازین از آن استفاده می شود. پس تعداد برگ های آن 13 مورد می شود.

مشاوره تلفنی رایگان بگیرید: 09138079243 - 03135573625

تقویم ها را می توان به صورت تک برگ که کل تقویم در یک صفحه نقش می بندد تولید کرد یا می توان به صورت چهار برگ که بر اساس فصل است تولید کرد یعنی هر برگ مخصوص سه ماه باشد و یا به تعداد 53 برگ باشد یعنی به صورت هفتگی طراحی می شود. ابعاد تقویم دیواری معمولا به اندازه برگه A3 است و یا ممکن است این ابعاد به شکل مربع، مستطیل یا ابعاد آزاد دیگر تغییر یابد.

نمونه تقویم رومیزی اشعار

تقویم رومیزی بر اساس نوع پایه

تقویم رومیزی به دو دسته بر اساس نوع پایه تقسیم می شود که یا پایه آن سخت است و یا غیر سخت. در نوع پایه سخت در وسط پایه از یک نوع مقوای سخت که برای جلدسازی کاربرد دارد استفاده می شود و به وسیله گالینگور روی آن پوشش داده می شود. بعد از این مرحله از طریق یک فنر که معمولا فنر دوبل است، پایه به ورق های تقویم متصل می شود. تقویم رومیزی پایه گالینگور قوام مناسبی دارد و باعث می شود روی میز به درستی قرار بگیرد. پایه سخت استحکام زیادی دارد به همین دلیل کیفیت خود را با گذشت زمان از دست نمی دهد.

در نوع غیر سخت یا مقوایی پایه بدن چاپ می تواند استفاده شود و یا می توان قبل از برش، چاپ طرح مورد نظر را روی آن انجام داد. این نوع پایه به این دلیل که وزن کمی دارد ایستایی کافی نخواهد داشت بنابراین از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.

 سفارش انواع تقویم رومیزی

تقویم رومیزی پایه سخت 1400

برای پوشش پایه سخت در تقویم رومیزی می توان از انواع متریال استفاده نمود اما در اغلب موارد از پوشش گالینگور و پایه سلفونی استفاده می شود. طرح ها و رنگ های پایه گالینگور بسیار متنوع است که به سلیقه و نیاز مشتری انتخاب می شود. در این روش انواع روش های طلاکوب، نقره کوب، چاپ سیلک، داغی، پلاک فلزی، پلاک مولتی استایل نیز قابل استفاده است. در پایه سلفونی هم می توان هر طرحی که مدنظر است را مثل الگوهای گرافیکی، نوشته و ها و عکس ها روی پایه چاپ کرد. هزینه این دو نوع پایه معمولا زیاد فرق نمی کند. اگر پایه غیر سخت و سلفونی باشد هم می توان طرح و رنگ مختلف را حتی به صورت پشت و رو روی آن چاپ کرد. امکان چاپ لوگوی شرکت روی پایه نیز وجود دارد. امکان استفاده از روش های طلاکوب، نقره کوب و یووی موضعی روی پایه نیز وجود دارد.

نمونه تقویم رومیزی مذهبی

پیشنهاد می کنیم بخوانید: تقویم رومیزی اختصاصی

 جنس پایه تقویم رومیزی

سه قسمت در تقویم رومیزی وجود دارد که پایه، برگه و صحافی آن است. اساس و ساختار تقویم رومیزی پایه آن است. در تولید تقویم های رومیزی انواع کاغذهای فانتزی با گرماژ متفاوت قابل استفاده است و از جنس های مختلفی برای تولید پایه آن می توان استفاده نمود. از پایه های مختلفی که در تقویم رومیزی وجود دارد می توان به پارچه، چرم، طرح کتان و لاکچری اشاره کرد که آن ها را دسته بندی می کنیم:

1) پایه سخت: پوشش گالینگور، سلفون و فانتزی

2) مقوایی یا غیر سخت: مقوا گلاسه یا ایندربرد با گرماژ ۳۰۰ گرم یا بیشتر

3) خاص: چوب، ام دی اف، فلز، ورق های پلاستیکی و پلکسی گلاس

خرید مدل های مختلف تقویم رومیزی

جنس برگه های تقویم رومیزی

مهم است که برگه های تقویم رومیزی از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا محبوبیت این نوع تقویم حفظ شود و بتواند در طول یک سال دوام بیاورد. برگه های تقویم رومیزی از جنس یووی، کاغذ طرح دار کتان، طرح سوزنی، سلفون مات، سلفون براق، کاغذ گلاسه و کاغذ کارتی و طرح چرم می تواند باشد که گرماژهای مختلف 80گرم، 135گرم، 100گرم و .... دارند.