در این مقاله می خواهیم به ارائه اطلاعاتی در مورد جعبه بسته بندی خشکبار بپردازیم، جعبه بسته بندی خشکبار به مانند سایر جعبه هایی که برای بسته بندی محصولات خاص تولید می شوند باید یک سری ویژگی هایی داشته باشند، بسته بندی خشکبار امروزه اهمیت فراوانی دارد و همچنان که هدف اولیه برای حفاظت از محصول است هدف ثانویه آن نیز که به منظور بازاریابی و جذب مشتری است اهمیت بسیار فراوانی دارد به همین دلیل است که در طراحی، چاپ و نوع کاغذ به کار گرفته شده در جعبه بسته بندی خشکبار باید ظرافت و دقت کافی به کار برده شود. زیبایی ظاهری و کیفیت مناسب جعبه بسته بندی خشکبار در زمینه برند سازی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

تولید جعبه بسته بندی خشکبار

جعبه بسته بندی خشکبار

در گذشته های نه چندان دور یکی از مشکلات اساسی که در صنعت ایران و خصوصا تولید محصولات خشکبار وجود داشت این بود که توجه چندانی به بسته بندی محصولات نمی شد و همین امر باعث می شد که محصولات خشکبار ایران چندان مورد توجه قرار نگیرد اما در حال حاضر خصوصا در زمینه خشکبار تولیدکنندگان توجه ویژه ای را به جعبه بسته بندی خشکبار دارند، خشکبارها به صورت صنعتی و کارخانه ای و به صورت عمده عرضه می شوند و یا این که توسط فروشگاه ها و به صورت خرده عرضه می شوند و در هر صورت نیازمند جعبه بسته بندی خشکبار هستند البته در نوع بسته بندی با هم تفاوت هایی دارند و در بسته بندی فروشگاهی نیازی نیست که جعبه بسته بندی خشکبار از جنس مقاوم تری نسبت به کارخانه ای برخوردار باشد.

جعبه بسته بندی خشکبار

جنس و نوع کاغذ جعبه بسته بندی خشکبار

در تولید جعبه بسته بندی برای خشکبار می توان از کاغذها با جنس های مختلفی استفاده کرد، که با توجه به نوع محصول، وزن، نوع کاربرد داخلی و خارجی و... جنس به کاربرده می تواند کاملا متفاوت باشد، به طور کلی جنس کاغذهای به کاربرده شده در انواع بسته بندی و خشکبار به این شرح است:

مقوای پشت طوسی: که از لایه سلولزی با رنگ خاکستری تشکیل شده است و یک روی آن خاکستری و روی دیگرش سفید است که از قسمت سفید برای چاپ استفاده می شود.

مقوای بافت دار: که بیشتر در موارد تزیینی استفاده می شود و از بافت های متنوعی تشکیل شده است و چاپ بر روی آن نیز آسان است.

کاغذ کنگره ای: این کاغذ در بسته بندی به عنوان لایه میانی استفاده می شود و برای استحکام بیشتر است.

کاغذ کرافت لاینر: به عنوان لایه ای بر روی کاغذ کنگره ای و در مواردی هم برای داخل آن استفاده می شود.

کاغذ تست لاینر: اکثرا از بازیافت به دست می آید و در جعبه بسته بندی مورد استفاده است.

طراحی و چاپ بسته بندی خشکبار

انواع روکش در جعبه بسته بندی خشکبار

برای این که از جعبه  خشکبار محافظت بهتری در برابر ساییده شدن، پوسیدگی و رنگ گرفتگی به عمل آید و همچنین به طراحی آن جذابیت خاصی بخشیده شود از انواع روکش در جعبه بسته بندی برای خشکبار استفاده می شود، از جمله این روکش های می توانیم به سلفون، ورنی و یووی اشاره کنیم.

انواع چاپ روی جعبه بسته بندی خشکبار

امروزه چاپ برروی جعبه خشکبار به همراه طراحی آن بسیار اهمیت دارد که باعث جذابیت محصولات شما شده و امر بازاریابی را تسهیل می کند، از میان انواع چاپ ها بر روی جعبه بسته بندی خشکبار می توانیم به چاپ های ذیل اشاره کنیم:

چاپ افست جعبه بسته بندی خشکبار: یکی از شیوه های متداول است که در آن از تنوع رنگ های گوناگون به روش لیتوگرافی استفاده می شود، کیفیت این چاپ بسیار مناسب برای بسته بندی های کاغذی و مقوایی است.

چاپ لترپرس جعبه بسته بندی خشکبار: از روش های قدیمی در چاپ محسوب می شود که به طور معمول از طریق حروفچینی از آن استفاده می شود و کاربرد تکمیلی برای مواردی چون برجسته سازی دارد.

چاپ سیلک اسکرین جعبه بسته بندی خشکبار: این نوع چاپ نیز که به صورت طرح بر روی توری شابلون ایجاد می شود یکی از روش های پرکاربرد و البته مقرون به صرفه است.                       سفارش جعبه وبسته بندی خشکبار