تقویم رومیزی یک وسیلۀ کاربردی برای ادارات و افرادی است که در کار خود قرارهای کاری متعددی دارند.افراد با استفاده از تقویم رومیزی امور روزانه خود را برنامه ریزی می کنند در نتیجه این هدیه تبلیغاتی کاربردی و پر بازده می باشد. در ادامه پیرامون تقویم رومیزی و ابعاد آن و طراحی آن می پردازیم با ما همراه باشید.

تقویم چیست و چرا به وجود آمد؟

زمانی که انسان توانست زمان را اندازه گیری کند، از محدودۀ ساعت و روز فراتر رفت. نیاز انسان به یادآوری وقایع تاریخی و اندازه گیری زمان برای کشاورزی، تقویم ها را پدید آورد. پیدایش تقویم زمان معینی ندارد. اما هدف از ایجاد تقویم مشخص کردن زمان و روزهای خاص بوده است،مانند اتفاقات مهم تاریخی یا پیمانها بوده است. امروزه انواع مختلف تقویم در جهان وجود دارد. چرا که هر قومی تقویم مخصوص خود را براساس نیازهایش بنا کرده است. از جمله این تقویم ها میتوان به تقویم مایاها، تقویم هجری شمسی، هجری قمری، تقویم بابلی و تقویم میلادی اشاره کرد که مبدا و دلیل ایجاد هرکدام با دیگری متفاوت است.

همچنین براساس نوع نیاز افراد انواع تقویم های دیواری، رومیزی سالنامه و ... را داریم. در این مقاله ما به توضیحاتی دربارۀ تقویم رومیزی خواهیم پرداخت.

سفارش آنلاین تقویم رومیزی

تقویم رومیزی چیست؟

تقویم رومیزی از جمله هدایای تبلیغاتی است که معمولا در هفته های پایان سال به عنوان هدیه تبلیغاتی به مشتریان و همکاران ارائه میشود. تقویم رومیزی1401 یک روش موثر در تبلیغات است چرا که تقریبا در هر اداره و سازمانی نیاز به تقویم احساس میشود و معمولا هر فرد نیاز دارد تا تقویمی روی میز خودش داشته باشد تا بتواند قرارهای کاری یا اتفاقات مهم آتی را روی آن مشخص کند.همچنین درخانه ها نیز این وسیله کاربرد دارد. شرکت های هدیه دهندۀ تقویم میتوانند لوگوی خود را  بر روی پایه تقویم های عمومی درج کنند یا در میان صفحات آن تبلیغاتی  را درج کنند. به طور معمول در صفحات تقویم تصاویری از کالاهای تولیدی یا آدرس و شماره تلفن شرکت درج میشود که میتواند جنبۀ تبلیغ دائمی داشته باشد. تقویم های رومیزی سالانه برای هر ماه یک برگ دارند و چند برگ نیز به صورت تبلیغاتی در آن قرار میگیرد.

قیمت تقویم رومیزی 1401

ابعاد تقویم رومیزی

برای تولید تقویم رومیزی هیچ اندازۀ استانداردی وجود ندارد. در حقیقت اندازۀ تقویم رومیزی به چند مورد بستگی دارد. تقویم های رومیزی تبلیغاتی میتوانند روز شمار، ماه شمار یا هفته شمار باشند، بر این اساس تعداد برگۀ آنها متفاوت است. تقویم ها میتوانند تک برگ باشند یعنی در یک برگه تمام روزهای سال مشخص شود یا چهاربرگ برای چهار فصل سال باشد و یا دوازده برگ داشته باشند. همچنین اندازۀ استانداردی برای تقویم رومیزی وجود ندارد. معمولا سایز A5 برای تقویم های رومیزی استفاده میشود که به انتخاب و سلیقۀ سفارش دهنده میتواند کوچکتر یا بزرگتر تولید شود.

تقویم رومیزی ارزان

طراحی تقویم رومیزی

طراحی تقویم ها معمولا توسط گرافیست ها و براساس نیاز و نوع درخواست سفارش دهنده صورت میگیرد و در تقویم رومیزی اختصاصی1401 جایی برای لوگوی شرکت و تصویر محصولی که تبلیغ میشود باید قرار داده شود. از نظر پایه نیز پایۀ تقویم میتواند سخت یا غیرسخت باشد. پایۀ تقویم های رومیزی معمولا چرمی، مقوایی، چوبی یا پلاستیکی باشد و معمولا به وسیله فنردوبل صحافی می شود.مهم ترین بخش چاپ و ساخت تقویم رومیزی طراحی تقویم رومیزی است که مشتری را به سمت خود جلب کندو مشتری رغبت کند آن تقویم رومیزی را روی میز خود گذاشته و هر روز آن را نگاه کندپس در این صورت صفحه اول تقویم رومیزی مهم ترین صفحه ی آن است تا در نگاه اول مشتری را به خود جذب کند. در صفحه اول در طراحی معمولا زمان سال تحویل و اعداد و ارقام سال جدید را به صورت قمری و شمسی می نویسند طراحی تقویم به تولید کننده آن بستگی دارد که از چه طراح هایی استفاده کند ولی صفحات و شماره های تقویم باید با رنگی طراحی شده باشد که خوانایی داشته و اعداد شمسی و قمری با فونتی ریزتر درکنار آن قرار بگیرد

حک لوگو روی پایه

اگر پایۀ تقویم محکم باشد میتوان لوگو را با روشهای مختلفی روی پایه تقویم حک کرد. لوگو به وسیله چاپ لیزر، چاپ طلاکوب، چاپ نقره کوب، چاپ سیلک، چاپ داغ کوب و پلاک فلزی از انواع روشهای حک لوگوی سفارش دهنده می باشند که میتوان آن را روی هدایای تبلیغاتی درج نمود. همچنین این لوگو روی تقویم دیواری و سالنامه نیز قرار میگیرد.این امر باعث می شود تا هدیه تبلیغاتی شما نظر مشتریان را به خود جلب کند.

تقویم رومیزی 1401