خدمات پرفراژ نوعی عملیات برای سوراخ کردن کاغذها در مواردی مانند دسته چک ها و دسته قبوض است که باعث برش آسان تر کاغذها می شود. اگر قصد استفاده از خدمات پرفراژ را دارید این مطلب را دنبال کنید تا شما را با پرفراژ و موارد مصرف پرفراژ آشنا کنیم.    

پرفراژ و مصارف آن  

احتمالا همه شما نام پرفراژ را زیاد شنیده باشید اما اینکه پرفراژ چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد شاید برای همه آشنا نباشد. پرفراژ در اصل یک کلمه فرانسوی است که از واژه Perforage گرفته می شود. این واژه بعد از وارد شدن به زبان فارسی اصالت خود را حفظ کرده و اکثر مردم  و متخصصان این حوزه آن را با همین نام فرانسوی اش یعنی پرفراژ می شناسند. البته برخی این کلمه را یک کلمه انگلیسی می دانند که از لغت Perforator یا همان سوراخ کردن گرفته شده است.

پرفراژ در لغت نامه فارسی دو معنی دارد:

-به سوراخ های ریزی گفته می شود که در راستای یک خط بر روی برخی کاغذها قرار می گیرند تا کاغذ در آن محل به راحتی جدا شود.

-به دستگاهی گفته می شود که با استفاده از وسیله ای شانه مانند سوراخ هایی را بر روی کاغذ ایجاد می کند تا کاغذ را به آسانی از یکدیگر جدا کنیم.

انجام خدمات پرفراژ ارزان قیمت

به طور کلی اگر بخواهیم تعریف تخصصی و درستی از پرفراژ داشته باشیم به این صورت است:

پرفراژ در واقع نوعی خط برش است که در قبض های خرید و چاپ فاکتورها کاربرد دارد. این فناوری باعث آسان تر شدن فرآیند برش توسط فروشگاه ها و یا شخص می شود. پرفراژها مصارف عمده ای دارند و این روزها کار ما را آسان تر کرده اند. در بسیاری از موارد و در کارهای چاپی مانند دریافت سفارش، دسته چک، قبوض ارسال کالا و غیره کاغذهای پرفراژ شده را به صورت دسته بندی شده می دوزند و به یک دفترچه تبدیل می کنند.

البته برای کسانی که قصد دارند کار پرفراژ را انجام دهند باید بدانند که خدمات پرفراژ پس از طراحی و چاپ کار انجام می شود بنابراین در هنگام طراحی کار دقت کنید که حداقل فاصله 1.5 سانتی متری را برای پرفراژ کاغذها خالی بگذارید. خدمات پرفراژ انواع مختلفی دارد که به طور کلی به 2 دسته پرفراژ سوراخ دار و پرفراژ چاپخانه ای تقسیم می شود. در این قسمت این 2 دسته را به اختصار توضیح می دهیم.

سفارش خدمات پرفراژ

پرفراژ سوراخ دار

این نوع خدمات پرفراژ در صحافی و با استفاده از دستگاه ویژه پرفراژ انجام می شود.

پرفراژ چاپخانه ای

این نوع خدمات پرفراژ می تواند در یک مرحله و همزمان با چاپ بقیه فرم انجام شود.

مزیتی که پرفراژ دارد این است که شما می توانید به طور همزمان و فقط در یک مرحله در راستای طول و عرض خدمات پرفراژ را انجام دهید. خدمات پرفراژ شامل یک خط فولادی با نقش خط چین یا زیگزاگ است که به صورت برشی هم عمل می کند. ارتفاع خطی که به عنوان پرفراژ اعمال می شود در حد یک نقطه از ارتفاع حروف است به همین دلیل است که مرکب به آن منتقل نمی شود و نوردهای منتقل کننده رنگ هم صدمه ای نمی بینند. برای انجام خدمات پرفراژ کاغذ سیلندر باید کاغذ سختی باشد. بر روی کاغذهای سیلندر باریکه هایی از فولاد و یا برنج با ضخامت 0.5 تا 0.75 میلی متر چسبانده می شود.

در اعمال خدمات پرفراژ باید دقت کرد که فشار پرفراژ ایجاد شده در حد ضخامت کاغذ باشد و کاغذ را در هیچ قسمتی پاره نکند اگر این طور نباشد هم ماشین و هم خط پرفراژ هر دو صدمه می بینند. اگر بخواهید میزان فشار را تشخیص دهید باید کاغذ پرفراژ شده را رو به روی نور قرار دهید و میزان برش ها را به طور دقیق کنترل کنید. اگر این برش ها دیده شوند پس فشار کافی است اما اگر این برش ها به خوبی دیده نشوند باید آنها را زیرسازی کرد. برای انجام خدمات پرفراژ باید در حین کار به دو طرف خط پرفراژ مقداری صابون خشک زده شود.

خدمات پرفراژ ارزان

کاربردهای پرفراژ

پرفراژ کاربردهای مختلفی دارد ولی به طور کلی این کاربردها بر روی کاغذ و در شکل های زیر هستند:

-پرفراژ چک

-پرفراژ ورق های کارتن و جعبه

-پرفراژ کاغذ و دفتر(کتاب) و فاکتورها دسته قبض ها و دسته قراردادها استفاده می شود.

و امروزه بر روی برخی لوازم پلاستیکی ( مانند انواع کیسه و سفره) دیده می شوند.

سفارش خدمات پرفراژ

از آن جای که خدمات پرفراژ جز خدمات پس از چاپ می باشد شما درصورتی می توانید از این خدمت استفاده کنید که محصول شما( دسته قبض، فاکتور، دسته قرارداد و...)به صورت آفست یا دیجیتال چاپ شده باشد و در مرحله آخر سفارش خود را پرفراژ کنید همیشه پرفراژ قبل از برش و صافی و همزمان با شماره زنی انجام می گیرد.

از این رو مجموعه چاپ آنلاین مدیران برای راحتی شما مشتریان ارجمند و گرامی تمامی این فرایند خدمات چاپ (آفست و دیجیتال) و خدمات پس از چاپ را گرد هم آورده تا با تیمی متخصص و حرفه ای در کمترین زمان ممکن سفارشات شما را به نحو احسنت آماده سازی کند.

قیمت خدمات پرفراژ

قیمت خدمات پرفراژ

قیمت گذاری خدمات پرفراژ برا اساس تعداد برگی که قرار است پرفراژ شود و سفارشات انجام شده محاسبه می گیردد. در صورت کلی قیمت گذاری از تعداد 1 تا 1000 برگ پرفراز دارای قیمت ثابتی بوده که در زبان آمیانه به آن  یک دور پرفراژ گفته می شود که هزینه آن مشخص بوده برای تعداد بالای 1000 عدد قیمت نسبت به  دور اول درصدی متر محاسبه می گردد. شما برای اطلاع از قیمت چاپ و خدمات پرفراژ انواع دسته قبض و فاکتور ها می توانید با بخش فروش مجموعه چاپ آنلاین مدیران تماس حاصل نمایید.