فاکتورهای مهم برای چاپ تقویم رومیزی سفارشی (بخش اول)

در زمان سفارش تقویم رومیزی موردنظر شما، موارد مهمی برای چاپ آن‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت:

اندازه و ابعاد تقویم رومیزی:

 

با توجه به اینکه با شروع سال نو تقویم رومیزی سازمان‌ها نیز با تغییراتی به چاپ می‌رسد، می‌توان به این نکته اشاره کرد که انتخاب ابعاد برای این دسته از تقویم‌های تبلیغاتی از هیچ محدودیتی برخوردار نیست. افراد می‌توانند ابعاد موردنظر خود را برای چاپ تقویم به تولیدکنندگان و صحافان تقویم ارائه دهند.

چاپ در روی و پشت صفحات:


در صحافی برگه‌های تقویم رومیزی از پشت و جلو صفحات برای طراحی استفاده می‌شود. در قسمت روی صفحات معمولاً تاریخ و یا تقویم سال جاری حک‌شده و در قسمت پشت نیز طبق سفارشات عکس محصولات قرار می‌گیرد. البته در قسمت روی صفحات بخش‌هایی به‌صورت زمینه سفید برای درج لوگو و برند شرکت و یا سازمان موردنظر خالی می‌ماند.


فاکتورهای مهم برای چاپ تقویم رومیزی سفارشی (بخش دوم)

چاپ کاور تقویم رومیزی:


تقویم‌های رومیزی به‌جز پایه و صفحات از قسمتی به نام کاور نیز تشکیل‌شده‌اند. اغلب این برگه با رنگ و جنس پایه‌ها یکسان انتخاب می‌شوند تا طراحی تقویم زیباتر جلوه کند. در بخشی از این کاور اطلاعاتی در رابطه با معرفی برند و سازمان مربوطه حک می‌شوند و در قسمت پشت آن معمولاً برند مربوطه به‌صورت تزیین‌شده یا طلاکوب شده روی کاور حک می‌شود.

چاپ پایه تقویم رومیزی:


پایه‌های تقویم رومیزی با توجه به این که از نوع سخت و یا نرم تولید می‌شوند از طراحی‌های مختلفی در آن‌ها استفاده می‌شود. در پایه‌های غیر سخت معمولاً از پشت و روی صفحات برای چاپ استفاده می‌شود. نکته مهم در زمان چاپ پایه تقویم رومیزی این است که می‌توان از برند و لوگوی شرکت در روی پایه استفاده نمود. با توجه به این موضوع می‌توان از طلاکوب، پلاک فلزی، نقره‌کوب و چندین مورد دیگر برای تزئین لوگو روی پایه تقویم‌های رومیزی استفاده کرد.

امیدواریم مطالبی که در این صفحه در مورد صحافی تقویم رومیزی آورده ایم مثمر ثمر بوده باشد.