امروزه برای شروع هر نوع تجارت یا کسب و کار و موفقیت در آن نیاز به ایده های یک شرکت طراحی گرافیک دارید. در واقع موضوعاتی چون طراحی لوگو و برند سازی که نقشی اساسی در رشد و شکوفایی هر نوع تجارت دارند بشدت وابسته به فعالیت های شرکت طراحی گرافیک می باشد. اما باید توجه داشت فعالیت های یک شرکت طراحی گرافیک بسیار بیشتر از این موضوعات است و شامل موارد گوناگونی می شود. در این مقاله قصد داریم بیشتر با فعالیت های گرافیست ها آشنا شویم و یک راهنمای مناسب جهت انتخاب بهترین شرکت های ارائه دهنده ی طرح های گرافیکی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

طراحی گرافیکی چیست؟

در یک شرکت طراحی گرافیکی با استفاده از ابزارهایی مانند تصویر ها، رنگ، تایپ یک عبارت و استفاده از فضای در دسترس، لوگو یا یک اثر می سازند که با استفاده از فرآیند ارتباط بصری، بر روی بینندگان آن تأثیراتی بگذارد. به عبارت ساده تر هر فرد با نگاه کردن به یک طرح گرافیکی با مضمونی که درون آن قرار دارد ارتباط برقرار می کند. به طور مثال طراحی لوگوی یک شرکت، به عنوان یکی از اصلی ترین فعالیت های شرکت طراحی گرافیک باید توانایی ها و ظرفیت های شرکت مذکور را در یک فضای کم به بیننده یا مشتری شرکت انتقال دهد. دیزاین یا طراحی تصاویر و نوشته ها که عمدتاً هدفی تجاری دارند در رده کارهای شرکت های طراحی گرافیک قرار دارد. از طرفی دیگر ارگان ها، سازمان ها و ادارات نیز با سپردن طراحی بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت، ست ادارای و غیره خود به شرکت های طراحی می توانند اهداف خود را به بهترین صورت به مخاطبانشان انتقال دهند.

چاپ آنلاین مدیران

در یک شرکت طراحی گرافیک چه فعالیت هایی انجام می شود؟

فعالیت های زیادی در رده کارهای یک شرکت طراحی گرافیک قرار می گیرد که می توان به مهمترین آنها یعنی طراحی لوگو (هر شرکت، اداره،‌مرکز تجاری و ... نیاز دارد با استفاده از یک آرم یا لوگو برند خود را به دیگران بشناساند)، طراحی ست اداری،  طراحی انواع کاتالوگ و بروشور که برای بیان اهداف و فعالیت های یک نهاد کاربرد دارند، عکاسی تبلیغاتی، طراحی هویت بصری، طراحی پوستر، طراحی بیلبورد های شهری و سازمانی در ابعاد های مختلف (استفاده از شعرهای انگیزشی در قالب یک طرح زیبا می تواند جذب کننده خوبی برای افراد باشد)، استند، کاراکتر های جذاب تبلیغاتی (بارها دیده شده است که یک کاراکتر تبلیغاتی مناسب توانسته است جاذبه ای قوی برای جذب افراد ایجاد کند)، طراحی جلد کتاب، تصویر سازی های یک تا چند بعدی جهت انتقال پیام های بصری، طراحی برچسب کالا و لیبل، تندیس، انواع مختلف دفترچه راهنما، طراحی یک نقش مناسب برای انواع پوشاک، تمبر، دعوت نامه و ... اشاره کرد.

طراحی گرافیک سایت های اینترنتی نیز یکی دیگر از فعالیت های مهم این شرکت ها می باشدکه مجموعه ادزفانت باگروه طراحی خود این نیز در زیرمجموعه های کاری گروه طراحان آن به حساب می آید.

سفارش طراحی گرافیکی ارزان

نکاتی در مورد سفارش یک طرح گرافیکی

همانگونه که بیان شد شرکت طراحی گرافیک توانایی انجام تعداد بسیار زیادی از انواع کارها را دارد، اما تجربه ثابت کرده است بهترین شرکت طراحی گرافیک در یک زمینه یا چند زمینه توانایی انجام با کیفیت ترین کارها را دارد. به عبارت دیگر اگر نیاز به طرح گرافیکی خاصی دارید باید ابتدا بهترین شرکت طراحی محصولات گرافیکی در آن زمینه را بیابید و سفارش کار را به او بسپارید. نباید در تحویل گرفتن طراح گرافیکی بازه زمانی فوری را مد نظر قرار داد،‌چراکه یک شرکت هرچه بر روی یک طرح زمان بیشتری بگذارد نتیجه ی کار بسیار بهتر خواهد بود.

یک لوگو باید دارای خاصیت هایی چون سادگی، یادآوردنی، قابل استفاده در بازه ی زمانی طولانی و محدود نبودن در یک زمان خاص، تطبیق پذیری و متناسب با نوع کسب و کار باشد، لذا در هنگام سفارش لوگو به شرکت های طراحی گرافیک حتماً این مسئله را مد نظر قرار دهید. نمونه کارهای قبلی طراحی شده توسط یک شرکت متخصص گرافیکی می تواند معیاری مناسب در تشخیص توانایی های آن باشد. لذا قبل از سفارش طرح گرافیکی از نمونه کارهای شرکت انتخاب شده بازدید نمایید.

قیمت طراحی گرافیکی آنلاین

چگونه با یک شرکت طراحی گرافیک مناسب ارتباط برقرار کنیم

امروزه تعداد زیاد شرکت های متخصص در زمینه ی تولید طرح های گرافیکی باعث ایجاد یک نوع سردرگمی در پروسه ی یافتن بهترین شرکت شده است. استفاده از اینترنت و مراجعه به سایت شرکت های طراحی گرافیک ساده ترین روش جهت انتخاب بهینه در این زمینه است. با مراجعه به سایت شرکت ها می توانید انواع نمونه کارهای گرافیکی آن ها را مشاهده کنید و در صورت پسندیدن یک طرح خاص آن را در سامانه ی ثبت سفارش شرکت ثبت نمایید.

سفارش طراحی گرافیک در اصفهان