محافظت از محصول، نگهداری، ذخیره سازی و نیز توزیع محصول تا زمان فروش نیاز به یک بسته بندی مناسب دارد. طراحی، بررسی کارآمدی و تولید نهایی جعبه بسته بندی از جمله مراحل این کار می باشد. ما روزانه با بسته بندی اجناس مختلف رو به رو می شویم و این بسته بندی مناسب بسیار در زندگی ما مهم می باشد. محصولات مختلفی از جمله مواد غذایی، دارویی، لوازم خانگی و بسیاری از کالاهای دیگر در یک بسته بندی مناسب به بازار ارائه می شوند. بسته بندی محصول شما هویت شرکت را به مشتریانتان  اثبات می کند.

بسته بندی با اهداف مختلفی ایجاد می شود.

برای محافظت محصول در برابر عوامل مختلف فیزیکی مثل فشار و ضربه، یک بسته بندی مناسب می تواند بسیار کارآمد باشد. همچنین بسته بندی می تواند مانع از ورود عوامل محیطی مختلف مثل نور، گرما، آب و خاک و غیره به درون جعبه شود و در نتیجه باعث حفظ محصول خواهد شد. در نتیجه در هنگام بسته بندی به این نکته مهم حتماً باید توجه نمود. گاهی مواد جاذب اکسیژن در درون جعبه مواد غذایی قرار می گیرند تا بتوان از سلامت محصول اطمینان داشت.در بسته بندی مناسب، با استفاده از  موارد ذکر شده می توان عمر محصول را تا حدی افزایش داد. وظیفه مهم دیگر بسته بندی اطلاع رسانی می باشد. معمولاً اطلاعات مهم در رابطه با محصول روی جعبه ذکر خواهد شد، برخی از این اطلاعات شامل نحوه استفاده، نوع نگهداری، تاریخ انقضا و غیره می باشد. تمام محصولات پزشکی و دارویی و همچنین محصولات شیمیایی باید منطبق بر استانداردهای بین المللی یا منطقه ای بسته بندی شده باشند. اهمیت بعدی در بسته بندی مناسب محصول شما، برای بازاریابی و افزایش نرخ فروش می باشد. یک بسته بندی زیبا و مقاوم می تواند محصول شما را بهتر معرفی نماید و در نتیجه میزان فروش را تا حد زیادی افزایش دهد.به طور کلی بین ظاهر جعبه بسته بندی و فروش محصول رابطه مستقیمی وجود دارد. علاوه بر موارد ذکر شده، باید سهولت استفاده از جعبه بسته بندی را هم در نظر داشت. توزیع و جابه جایی و راحتی در باز و بسته کردن جعبه، در تبلیغات محصول و نیز فروش آن بی تأثیر نخواهد بود.

قیمت کارتن بسته بندی ازان

شرایط بسته بندی مناسب

بسته بندی مناسب علاوه بر اهداف خاصی که باید لحاظ شود، نیازمند در نظر داشتن یک سری شرایط می باشد تا بتوان بسته بندی کاملی برای محصول ارائه داد.

  • باید به شکلی باشد که توجه مصرف کنندگان را جلب نماید.
  • زیبا بودن بسته بندی  باعث در ماندگاری برند شما در ذهن مشتری می شود.
  • به شکلی باشد که مشتری ها بتوانند با محصول درون جعبه ارتباط خوبی برقرار کنند.
  • باید سلیقه مصرف کننده و نیز فرهنگ جامعه را هم در نظر داشت.

علاوه بر شرایط بالا قیمت می تواند یکی از فاکتور های مهم شما در بسته بندی محصول باشد.

سفارش آنلاین کارتن و جعبه

مراحل طراحی کارتن بسته بندی

اولین مرحله، بسته بندی اولیه می باشد که اولین مرحله برای توزیع می باشد و همچنین لایه اول برای پوشش محصول است و نزدیک ترین پوشش با محصول می باشد که آن را در بر خواهد گرفت. مرحله بعد بسته بندی ثانویه می باشد، که روی بسته بندی اول می باشد و در واقع بسته اول را در بر گرفته است و بیرون از آن می باشد. این بسته بندی می تواند برای بسته بندی های اولی مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت بسته بندی سوم می باشد که در پایان قرار می گیرد. این بسته بندی برای توزیع کلی مثلاً برای حمل در کشتی و غیره کاربرد دارد. این سه نوع کلی بسته بندی ها به عنوان راهنمای محصول در نظر گرفته می شوند و جزء اصول بسته بندی مناسب می باشند.

سفارش طراحی کارتن و جعبه

مراحل مهم در بسته بندی مناسب

 

  1. اولین و مهمترین نکته نام تجاری محصول می باشد که در بسته بندی مناسب باید برای بهتر خوانده شدن در وسط و بالا قرار گیرد.
  2. سپس باید محصول درون جعبه معرفی شود، برای این هدف معمولاً نام محصول ذکر می شود و گاهی نیز شکلی از محصول درون جعبه روی بسته بندی ظاهر می کنند.
  3. برخی توضیحات مهم در رابطه با محصول بر روی جعبه ذکر خواهد شد، که معمولاً به ویژگی های خود محصول بستگی دارد. برای مثال ارزش غذایی در پشت بسته بندی مواد غذایی ذکر می شود.

سایر مراحل در بسته بندی

سه مرحله اول بسیار مهم می باشند، اما دو مرحله با اهمیت کمتر نیز وجود دارد که ذکر می شود:

  1. راهنمای استفاده از محصول توسط مصرف کنندگان، همچنین تاریخ تولید و انقضای محصول و نحوه باز و بسته شدن جعبه نیز قابل ذکر در پشت بسته بندی مناسب می باشد همچنین این راهنما می تواند به صورت بروشور در کنار محصول قرار بگیرد.
  2. در نهایت اطلاعاتی برای نحوه انتقال و نگهداری محصول نیز در پشت جعبه ذکر می شود.

سفارش کارتن ارزان