در این مقاله به بررسی 5 نکته مهم  اصول طراحی کاتالوگ می پردازیم و همچنین نکات مهمی را که باید  برای طراحی در نظر گرفته شوند عنوان می کنیم. کاتالوگ یک ابزار بسیار مهم و قوی است که برای معرفی محصولات و خدمات و همچنین کسب اطلاعات بسیاری درباره آن ها به کار می رود. بسیاری از شرکت ها برای بازاریابی خود از کاتالوگ استفاده می کنند.

اصول طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ حرفه ای در رونق کسب و کار تأثیر بسیار زیادی دارد و موجب می شود که مشتریان بیشتری جذب شوند. در معرفی یک کسب و کار به مشتریان هیچ چیز به اندازه یک کاتالوگ طراحی شده مؤثر نیست. کاتالوگ یک محصول را می توان از طریق شبکه های اجتماعی، ایمیل و ..‌ به نمایش گذاشت تا از طریق آن مشتریان آشنایی لازم را با کسب و کار شما به دست آورند. همچنین طراحی یک کاتالوگ حرفه ای موجب می شود که شما فروش بیشتری نسبت به دیگر رقبا به دست آورید.

در طراحی کاتالوگ باید به اصولی که در این زمینه رعایت می شود، دقت ویژه ای داشته باشید. زیرا امروزه برای اینکه شرکت ها در مقایسه با رقبای خود به برتری دست پیدا کنند، علاقه دارند که عملکرد شرکت خود را با استفاده از کاتالوگ جذاب به نمایش بگذارند. چون تصاویر نسبت به نوشته ها تأثیر بیشتری در جذب مخاطبان دارند، بنابراین لازم است که در اصول اولیه طراحی کاتالوگ قبل از هر چیز روی تصاویر جذاب و با کیفیت کار شود.

برای مثال در صورتی که می خواهید طراحی کاتالوگ حرفه ای برای یک کمپانی لباس انجام دهید، لازم است که در ابتدا تصاویر با کیفیتی را برای محصولات آماده کنید. سپس این تصاویر را در قالب صفحات کاتالوگ با رنگ بندی های جذاب ارائه دهید. اگر از رنگ های روشن مانند سبز، کرم، صورتی و ... استفاده کنید؛ برای کاتالوگ طراحی شده افراد بیننده زمان بیشتری را به مطالعه کاتالوگ شما اختصاص می دهند. برای گوشه های کناری کاتالوگ نیز بهتر است رنگ های شاد و مهیج به کار برده شود. بدین طریق طراحی کاتالوگ شما از حالت یکنواخت و کسل کننده دور خواهد شد.

سفارش آنلاین کاتالوگ حرفه اینکات مهم در اصول طراحی کاتالوگ

از اصول طراحی کاتالوگ می توان توجه به مخاطبان را نام برد. در طراحی کاتالوگ باید به شناخت مخاطبین توجه زیادی شود. برای طراحی کاتالوگی که مخاطبان آن جوان هستند باید طراحی را خیلی متفاوت تر از طراحی برای مخاطبان مسن تر انجام داد. برای طراحی کاتالوگ باید برنامه ریزی با دقتی انجام داد. هرگز نباید مرحله برنامه ریزی را نادیده گرفت. همچنین از اصول طراحی کاتالوگ جمع آوری محتوا می باشد. پیش از اینکه مرحله طراحی آغاز شود، باید اطمینان پیدا کنید که تمامی اطلاعات را جمع کرده اید و از محصولات و ویژگی هایی که باید داشته باشند و سایر محتواهای دیگر یک لیست تهیه کنید. در طراحی کاتالوگ از رنگی استفاده کنید که متناسب با نام تجاری شما باشد. رنگ مورد نظر برای نام تجاری باید سازگاری لازم با طراحی کاتالوگ را داشته باشد.

اندازه کاغذ طراحی کاتالوگ: در میان اصول طراحی کاتالوگ که مهم تلقی می شود، اندازه کاتالوگ می باشد. به هر میزان که محصولاتی که عرضه می شوند ظرافت داشته باشند، اندازه کاتالوگ بزرگتر در نظر گرفته می شود. برای مثال کاتالوگ شرکت تولیدی باید با کاتالوگی که برای جواهر فروشی طراحی می شود، دارای تفاوت باشد. چون جواهرات ظرافت بیشتری دارند و لازم است که دارای جلوه منحصر به فرد در تصاویر ارائه شده باشد و موجب جذب مشتریان شود.

جنس کاغذ طراحی کاتالوگ : برای طراحی کاتالوگ حرفه ای لازم یک نکته مهم دیگر را در نظر گرفت و آن جنس کاغذ انتخاب شده می باشد. تا هر اندازه ای که می شود باید کاغذ مناسب تر و سیستم چاپ انتخاب شده برای طراحی کاتالوگ باید با کیفیت انتخاب شوند.

قیمت کاتالوگ حرفه ایکیفیت چاپ در طراحی کاتالوگ

از اصول طراحی کاتالوگ می توان کیفیت کاغذ مربوطه و کیفیت چاپ کاتالوگ را نام برد. کاغذی که برای چاپ کاتالوگ انتخاب می شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. برای طراحی یک کاتالوگ حرفه ای باید زمان زیادی را صرف کرد. در صورتی که از یک کاغذ نامرغوب برای طراحی و چاپ کاتالوگ استفاده شود، روی نظر مشتری تأثیر خواهد گذاشت و مشتری به آن کاغذ توجه زیادی نمی کند. همچنین برای چاپ کاتالوگ باید سیستم چاپ دارای کیفیت مناسب باشد تا طراحی کاتالوگ حرفه ای به خوبی انجام شود. نمایش رنگ ها باید به صورت واضح و شفاف صورت گیرد، همچنین باید مرزهای بین اجزای تصاویر به درستی به نمایش گذاشته شود.

کاتالوگ حرفه ای ارزانکیفیت تصاویر استفاده شده در طراحی کاتالوگ

یکی از اصول طراحی کاتالوگ حرفه ای که باید در نظر گرفته شود، درج تصاویر است. برای این کار باید تصاویری انتخاب شوند که دارای کیفیت مناسب بوده و مرتبط با کاتالوگ مورد نظر باشد. اگر کیفیت تصاویر بالا باشد، هنگام چاپ کیفیت تصاویر کم نمی شود. به هر میزان که رزولوشن عکس مورد نظر بیشتر باشد، تصویری که در کاتالوگ چاپ خواهد شد، دارای کیفیت بیشتری می باشد.

چاپ آنلاین کاتالوگ حرفه ایقیمت یک طراحی کاتالوگ حرفه ای

برای طراحی یک کاتالوگ حرفه ای نیاز است که ظرافت و دقت بیشتری در طراحی به کار رود، بنابراین قیمت کاتالوگ به این میزان افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین در قیمت کاتالوگ مواردی مانند تعداد صفحات کاتالوگ و مواردی دیگر در قیمت کاتالوگ بسیار مؤثر هستند.اما مجموعه چاپ آنلاین با توجه به تیم تخصصی حرفه ای خود در زمینه طراحی گرافیکی سعی بر این دارد تا کمترین هزینه را برای مشتری و شما سروران گرامی در نظر دارد و محاسبه می کند.

قیمت کاتالوگ حرفه ای ارزان