در دنیای دور و بر ما پر است از شرکت ها و مغازه ها و فروشگاه هایی که برای معرفی خدمات و محصولات خود از تراکت استفاده می کنند. در این مقاله ما شما را با اصول طراحی تراکت آشنا می کنیم. برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

تراکت چیست و اصول طراحی تراکت چگونه است؟

شاید هنگام عبور از خیابان و یا گذر از یک محله افرادی را دیده باشید که به مردم در حال عبور برگه می دهند و حتما به شما هم از این برگه ها داده شده است. به محض گرفتن برگه و نگاه به آن در بعضی از موارد کنجکاو شده اید که به محلی که در آن نوشته شده است سری بزنید و خرید کنید. شاید هم بعد از گرفتن آن و نگاه اصلا برای دیدن محل تبلیغ وسوسه نشده اید و برگه را دور انداخته اید. آیا می دانید چرا این موضوع اتفاق می افتد. تراکت ها برگه هایی هستند که به معرفی یک کالا و یا خدمات یک شرکت می پردازند. اما طراحی تراکت خود در جلب نظر بیننده نقش مهمی دارد. برای اینکه یک تراکت در نظر شما جذاب باشد و شما بخواهید تمام آن را مطالعه کنید و از کالا و یا خدمات ارائه شده در آن استفاده کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که در زیر به آن می پردازیم.

اصول طراحی تراکت

10نکته طلایی در اصول طراحی تراکت

1-انتخاب تراکت به عنوان تبلیغات:

اگر کار شما به گونه ای است که می توان در فضای مجازی در مورد آن تبلیغ کرد پس  استفاده از تراکت برای شما به کار نمی آید. اما اگر می خواهید به صورت میدانی فعالیت کنید استفاده از کاغذ یکی از اصول طراحی تراکت به عنوان تبلیغ می باشد.

2-شناخت مخاطب:

بهتر است قبل از هر اقدامی بدانید که مخاطب شما چه افرادی هستند. برای معرفی یک وسیله خانگی و یا خدمات یک شرکت باید تراکت مناسب طراحی شود که اصول طراحی تراکت در آن رعایت شده باشد.

3-عنوان کاربردی:

به خاطر داشته باشید که بعد از خواندن عنوان است که مخاطب جلب کار شما می شود. سعی کنید که عنوان تراکت را با فونت بزرگتری بنویسید.4-استفاده از اشکال و تصاویر زیبا:

استفاده از یک شکل هندسی و یا تصویر زیبا تراکت شما را در نظر بیننده جذاب تر می کند و اثر روانی بر روی افراد دارد.


5-مرتب بودن مطالب:

یکی از مهمترین قسمت طراحی تراکت مرتب بودن مطالب ذکر شده است. از درهم و برهم بودن نکات داخل تراکت جدا خودداری کنید.


6-کوتاه و مفید نویسی:

 

هنگام طراحی تراکت به این نکته که مخاطب حوصله و یا وقت اضافی برای خواندن مطالب ذکر شده ندارد توجه کنید.


7-ذکر تخفیف برای جلب نظر مخاطب:

همیشه توجه کنید که همه دوست دارند هنگام خرید تخفیف بگیرند. ذکر کلمه تخفیف برای جلب نظر مخاطب بسیار مهم است. کالاهای تخفیف دار خود را مشخص کنید.


8- ذکر شماره تماس:

 ذکر شماره خود در زیر تراکت به خواننده آن حس اطمینان و اعتماد می دهد. برای پیشرفت در کار این اعتماد را افزایش دهید. که یکی دیگر از اصول طراحی تراکت می باشد.


9-استفاده از یک فونت مناسب و چاپ با کیفیت:

 

دقت کنید که طراحی یک تراکت با فونت نوشتاری آن کامل می شود. همچنین از بهترین نوع چاپ استفاده کنید. از پرداخت هزینه برای تراکت خود هرگز نترسید.


10-اصل تا کردن:

 

شاید یکی از اصولی که به چشم شما نیاید اما برای مخاطب شما مهم است تا زدن تراکت است. از تا کردن تراکت خود به 3 و یا 4 تا نترسید. تا کردن تراکت آن را برای مخاطب خاص تر می کند.

قیمت طراحی تراکت ارزان

استفاده از رنگ در طراحی تراکت

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که این رنگ است که شما را جلب چیزی می کند. تراکت های خود را با رنگ های درخشان و چشمگیر آراسته کنید. از رنگ هایی که به طراحی تراکت شما حالت کدری و مات می دهند پرهیز کنید. اگر از روانشناسی رنگ ها اطلاع دارید حتما در طراحی تراکت خود از آن استفاده کنید. معمولا بیننده جلب رنگ های شاد می شود. پس رنگ را به عنوان یکی از اصول طراحی تراکت در نظر بگیرید.

طراحی تراکت ارزان قیمت


غلط املایی در نوشته های تراکت ممنوع

توجه به این نکته که هرگونه اشتباه در طراحی تراکت شما ممکن است برای معرفی محصول و یا خدمات شرکت شما حکم تیر خلاص را داشته باشد و کار شما را قبل از شروع پایان دهد شما را وادار خواهد کرد که قبل از چاپ تراکت چندین و چند بار تراکت خود را بخوانید و از چند نفر دیگر نیز بخواهید تا آن را بخوانند و سپس اقدام به چاپ آن نمایید.

طراحی تراکت خوب رمز موفقیت شما

با تمام مراحلی که در بالا ذکر شد و بکارگیری تمام نکات آن در طراحی تراکت به شما این مژده را می دهیم که شما حتما در کسب و کار خود موفق خواهید شد. اما اگر با مطالبی که ما گفتیم شما هنوز در طراحی تراکت خود مشکل دارید و نمی توانید یک تراکت مناسب برای معرفی کار خود طراحی نمایید حتما با افراد خبره در این زمینه مشورت نمایید.

طراحی تراکت