موفقیت در دنیای تجارت بدون وجود تبلیغات امکان پذیر نیست. در این میان کارشناسان بازاریابی سعی در یافتن روش‌های جدید و خلاقانه بر پایه علمی دارند. تبلیغات باید متناسب با مخاطبین عرضه شود. برای مدیران رده بالا و افراد خاص، هدیه تبلیغاتی مدیریتی روشی عالی برای جلب توجه آنان و ماندگاری در ذهن پر مشغله‌شان است. تنوع هدایای تبلیغاتی بسیار زیاد است و متناسب با شخص مورد نظر باید هدایای تبلیغاتی مناسب و تاثیرگذاری انتخاب شود. در این مقاله به توضیح هدایای تبلیغاتی و انواع آن خواهیم پرداخت.

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی مدیریتی

هزینه برای تبلیغات، هدر دادن سرمایه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده است. هدیه تبلیغاتی روشی است که به راحتی می‌تواند افراد بسیاری را به سمت آن محصول یا خدمت بکشاند. در زمینه‌های مختلف تجاری و کاری، هدایای تبلیغاتی متفاوت، با اهداف متفاوت وجود دارد؛ اما اصلی‌ترین هدف هر هدیه تبلیغاتی، تشکر و قدردانی و جلب توجه بیشتر مشتری و مخاطب است به طوری که به وسیله آن هدیه، حس مثبت و باارزش بودن به مخاطب القا شود و در حافظه او ماندگار باشد. در ابعاد بزرگ، هدیه تبلیغاتی مدیریتی برای مدیران رده بالا و مخاطبین خاص و مشتریان باارزش در نظر گرفته می‌شود. این هدیه و یا هدایا بهتر است کاربردی باشد و از لحاظ کیفیت و ظاهر در بهترین حالت باشد به طوری که هدیه‌ای نفیس و باارزش و ماندگار باشد.

سفارش هدایای تبلیغاتی مدیریتی

اهداف هدایای تبلیغاتی

برای معرفی یک محصول جدید به مشتریان و گرفتن بازتاب‌های آنان در رابطه با آن محصول، شرکت اقدام به توزیع آن محصول در قالب هدیه تبلیغاتی می‌ نماید. این امر باعث می‌ شود مشتریان حس خوبی به آن محصول پیدا کنند و شرکت را سخاوتمند بشناسند. از دیگر اهداف هدایای تبلیغاتی، قدردانی یک شرکت از همراهی مشتریان می‌ تواند باشد که در قالب هدایایی این حس را به آن‌ها منتقل می‌کند که باعث می شود ارتباط بین مشتری و شرکت قوی‌تر شود.

اهداف آن دسته از شرکت‌هایی که هدیه تبلیغاتی مدیریتی طراحی می‌کنند این است که در قالب یک هدیه خاص و باارزش با حفظ شأن مخاطب، کانالی را برای انتقال پیام مورد نظر فرستنده ایجاد کنند تا مخاطب در کنار مشغله و درگیری‌های روزانه، با استفاده کاربردی از هدایا و به خاطر آوردن شخص هدیه دهنده، حس مثبت و آرامش کند.

راهکارهایی برای انتخاب هدیه تبلیغاتی مدیریتی مناسب

همان طور که قبلاً گفته شد مخاطبین هدیه تبلیغاتی مدیریتی، افراد خاص و مهم هستند. کسانی که مشغله زیاد دارند و هدایایی باید به آن‌ها داده شود که با درجه اجتماعی و ویژگی‌های شخصیتی آنان همسو باشد تا نتیجه مثبتی را برای فرستنده به ارمغان آورد. این کار نیازمند روانشناسی مخاطب و استفاده از علم برندینگ و تبلیغات است.

اولین قدم در تعیین و طراحی یک هدیه تبلیغاتی مدیریتی مناسب، مشخص کردن پیامی است که باید به مخاطب منتقل شود. عمده‌ترین پیامی که باید منتقل شود این است که "همیشه ما را به خاطر بسپار". پس از تعیین پیام، انتخاب ابزار مناسب برای هدیه تبلیغاتی مدیریتی مطرح می‌شود که تعیین آن نیازمند تحلیل مخاطب می‌باشد. از چند جنبه باید مخاطب را مورد تحلیل و بررسی قرار داد:

1.  جایگاه اجتماعی

2. موقعیت سازمانی/ شرکتی

3. نوع صنعت

4. افراد در ارتباط

5. سطح آگاهی و دانش

6. ویژگی‌های شخصیتی و روانشناسی

7. علایق فردی

8. بازه سنی

در انتخاب هدیه تبلیغاتی مدیریتی، باید حساسیت به خرج داد چرا که در صورت انتخاب یک هدیه نامناسب امکان دلسرد شدن مخاطب وجود دارد؛ بنابراین باید تمام جنبه‌های شخصیتی او را در نظر گرفت تا هدیه‌ای در شأن مخاطب تهیه شود و با ویژگی‌های شخصیتی وی همسو باشد تا نتیجه مثبتی در بر داشته باشد.

ست مدیریتی

ویژگی‌های هدیه تبلیغاتی مدیریتی

یک هدیه تبلیغاتی مدیریتی در عین کاربردی بودن، از لحاظ ظاهری نیز باید بیانگر خاص و منحصر به فرد بودن آن باشد. هدف از هدیه تبلیغاتی به خاطر سپردن است بنابراین لوگو و نام تجاری فرستنده باید بر روی آن حک شود، اما مکان حک شدن لوگو نیز مهم است، نباید در مکانی باشد که مخاطب رغبت استفاده از هدیه را نداشته باشد.

در انتخاب هدیه تبلیغاتی مدیریتی، لزوماً گران بودن شرط برآورده کردن تمام ویژگی‌های آن نیست و لزوماً مخاطب، هر چند خاص و رده بالا آن حس و پیام مورد نظر را با هدایای گران قیمت دریافت نمی‌کند، چرا که برای آن دسته از افراد، هدیه از جنبه مالی اهمیتی ندارد، بلکه آن حس که از هدیه دریافت می کند، اهمیت دارد. بنابراین از ویژگی‌هایی که یک هدیه تبلیغاتی مدیریتی باید داشته باشد، بار معنوی آن و ارزش هدیه است که نشان دهنده ارزش دادن به مخاطب است. در کلام آخر، هدیه تبلیغاتی باید ویژگی‌ای داشته باشد که مخاطب آگاهانه یا ناخودآگاه یادآور فرستنده آن باشد و در واقع یک هدیه تبلیغاتی خاص و منحصر به فرد باشد.

انواع هدایای تبلیغاتی

همان طور که گفته شد، براساس تحلیل شخصیتی و موقعیت مخاطب تنوع بسیاری در هدایای تبلیغاتی وجود دارد مانند:

1 . ست مدیریتی تبلیغاتی

2. ست پذیرایی تبلیغاتی

3 . ملزومات اداری خاص

 .4 کیف تبلیغاتی خاص

 .5 ست دیجیتالی تبلیغاتی

 .6 جاسوئیچی تبلیغاتی

7. ساعت رومیزی یا دیواری تبلیغاتی

8. ست خودکار و روان نویس تبلیغاتی

9. کیف ابزار تبلیغاتی

10. کلاه و تی شرت تبلیغاتی

11. لیوان و فلاسک تبلیغاتی

و ایده‌های مختلف دیگری که هر روزه با پیشرفت بازاریابی و تبلیغات ارائه می‌شود.

توضیح برخی نمونه از انواع مختلف هدایای تبلیغاتی

.1  ست پذیرایی تبلیغاتی

ست پذیرایی می تواند یک هدیه خوب و کاربردی برای هر مدیری باشد که بتواند از مهمانان خود به بهترین شکل پذیرایی کند. این ست‌های پذیرایی می‌توانند جعبه نگهداری چای، ست پذیرایی چای و قهوه یا ظرف‌هایی برای آجیل و شکلات باشد. معمولاً جنس این ست‌های پذیرایی از چوب می‌باشد تا حس انس با طبیعت و صمیمیت را القا کرده و به محیط زیبایی بخشد.

ست پذیرایی تبلیغاتی

.2  ست مدیریتی تبلیغاتی

ست مدیریتی تبلیغاتی،  هدیه ای شخصی برای یک مدیر است. معمولاً جنس ملزومات آن از چرم می‌باشد. ملزومات ست، بسته به انتخاب می‌تواند شامل کیف پول، سررسید یا دفتر یادداشت، جاکارتی، جاکلیدی، خودکار یا روانویس و ساعت باشد. این هدیه برای مدیر یک سازمان یا شرکت می‌تواند مناسب باشد که به آن هدیه تبلیغاتی پرستیژی نیز اطلاق می‌شود.

هدیه تبلیغاتی مدیریتی

3. ملزومات اداری خاص

هر آنچه یک مدیر برای کار نیاز دارد، می‌تواند یک هدیه بسیار مناسب باشد. ملزوماتی که یک مدیر روزانه از آن‌ها استفاده می‌کند، می‌تواند یادآور فرستنده آن باشد.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی خاص

.4 ست دیجیتالی تبلیغاتی

برای مخاطبین و مدیران در بازه سنی جوان، در این عصر تکنولوژی، بهترین هدیه می‌تواند یک ست دیجیتالی باشد. ست دیجیتالی می‌تواند شامل فلش مموری، پاور بانک، اسپیکر، ساعت دیجیتالی، ماشین حساب، موبایل و یا حتی لپ تاپ باشد. بسته به رده و اهمیت مخاطب ست مناسب شخص انتخاب می شود.

ست مدیریتی دیجیتال

5 . کلاه و تی شرت تبلیغاتی

با اندکی خلاقیت می‌توان یک هدیه مناسب طراحی نمود. در این نوع هدیه باید لوگوی تبلیغاتی به شکلی خلاقانه در لباس یا کلاه حک شود تا مخاطب راغب به استفاده از آن شود.

لباس تبلیغاتی مدیریتی

هدایای تبلیغاتی مدیران

مفتخریم که شرکت ما طراحی و تولید هدیه تبلیغاتی مدیریتی را بر عهده دارد. اساس کار ما به کار بردن خلاقیت در طراحی این هدایای تبلیغاتی می‌باشد تا به وسیله آن، روابط خود را با شرکایتان تحکیم بخشیده و بر کار شما رونق بخشد. محصولات ما در عین خاص بودن، قیمت معقولی را نیز دارا می‌باشد. شرکت ما علاوه بر تولید این هدایای تبلیغاتی، وارد کننده محصولات جدید نیز می‌باشد. تا ایده‌های جدید را نیز به شما عرضه کند.

شرکت ما، برای راحتی مشتریان عزیز، وب سایتی را نیز طراحی کرده است که می‌توانید از محصولات جدید و آرشیو آن بازدید کنید، به راحتی سفارش خود را در اینترنت ثبت کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن محصول خود را تحویل بگیرید. با سرمایه گذاری در تبلیغات، آینده شرکت و سازمان خود را تضمین می‌کنید چرا که طبق یافته‌های انجمن بین‌المللی محصولات تبلیغاتی، شرکت‌هایی که هدیه می‌دهند در مقایسه با آن‌هایی که هدیه نمی‌دهند شانس بیشتری برای مراوده تجاری را دارا می‌باشند.