صحافی تقویم رومیزی

تقویم رومیزی تبلیغاتی امروزه به‌ عنوان ابزاری مناسب برای تبلیغات و بازاریابی در اغلب شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این تقویم‌های تبلیغاتی می‌توان مشتری و اغلب تجارت‌های مختلف را با حرفه خود همراه نمود. تقویم‌های رومیزی به‌صورت سفارشی یا همان تقویم اختصاصی نیز به چاپ می‌رسند.

                                                                                       

                                                                               ویدئوی صحافی پایه تقویم رومیزی

تبلیغات مناسب با استفاده از تقویم رومیزی


امروزه شما با ابزارهای مختلفی برای تبلیغات شرکت و برندهای مختلف روبه‌رو می‌شوید، انواع تراکت‌ها از این دسته تبلیغات محسوب می‌شوند. قیمت پایین این دسته از برگه‌های تبلیغاتی شاید افراد بسیاری را برای استفاده از آن‌ها راغب نماید، اما درنهایت آن‌ها را به سطل زباله انداخته و یا بدون توجه کردن به نوع تبلیغات درج‌شده در آن، به‌صورت مچاله شده آن‌ها را دور می‌ریزند. تقویم رومیزی امروزه از بهترین موارد برای انواع تبلیغات شرکت‌ها و برندهای مختلف محسوب می‌شود.

این دسته از ابزارهای تبلیغاتی به دلیل استفاده از موارد مرغوب و همچنین به دلیل کارایی و استفاده از تقویم حک‌شده بر روی صفحات آن‌ها بسیار موردتوجه افراد قرار می‌گیرد. شاید کمتر کسی باشد که از دریافت تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی اجتناب کند و یا بدون توجه آن‌ها را دور بیندازد. طراحی این دسته از تقویم‌ها نیز می‌تواند در معرفی برند و محصولات تبلیغاتی بسیار تأثیرگذار باشد. تصور کنید از رنگ و طرح یک تقویم رومیزی تبلیغاتی خوشتان آمده باشد، محال است آن را روی میز کار و یا تحریر خود استفاده نکنید. با این عمل شما ساعت‌ها و روزها چشمتان به برند و محصول تبلیغاتی موردنظر معطوف خواهد شد.

تقویم رومیزی از هدایای تبلیغاتی مناسب


با روی کار آمدن انواع تقویم‌های رومیزی، شرکت‌های مختلفی برای هدیه دادن به کارمندان خود و بخش‌های دیگر از آن‌ها استفاده می‌کنند. این امر باعث خواهد شد که تبلیغات آن‌ها دست‌به‌دست چرخیده و همه‌گیر شود. اغلب روزهای پایان سال برای هدیه دادن این دست از تقویم‌ ها مناسب‌تر است که سازمان‌ها با سفارش تقویم رومیزی خود با اضافه کردن لوگوی مربوط به برندشان آن‌ها را به‌عنوان کادوی سال نو به دیگر سازمان‌ها هدیه می‌دهند.

این وسیله تبلیغاتی از پرکاربردترین موارد در اکثر سازمان‌های خصوصی و دولتی محسوب می‌شود. البته نباید فراموش کرد که کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که افراد آن از تقویم‌های رومیزی در اتاق‌خواب و یا مطالعه، روی میزهایشان استفاده نکرده باشند. برخی شرکت‌ها با تبلیغاتی منحصر به فرد تقویم های رومیزی خلاقانه ای را برای بازاریابی روی این دسته از تقویم‌ها استفاده می کنند و آن‌ها را به‌صورت بسته‌بندی‌شده برای هدایا به دیگر ارگان‌ها تقدیم می کنند.

تقویم رومیزی

مزایای استفاده از تقویم رومیزی تبلیغاتی


تقویم‌های رومیزی با توجه به محاسن و مزایایی که دارند در کنار سررسیدهای مختلف از پرطرفدارترین موارد در تبلیغات گسترده به‌حساب می‌آیند؛ اما این دسته از وسایل تبلیغاتی از مزایای مختلفی برخوردارند که باعث محبوبیت و نتیجه‌بخش بودن بازاریابی از طریق آن‌ها شده‌اند که در ادامه به بیان چند مورد از آن‌ها خواهم پرداخت:

هزینه مناسب و پایین این دسته از تقویم‌ها در برابر تأثیرات مثبتی که در معرفی برند و محصول دارند، از مزیت‌های بارز آن‌هاست.
نیاز هرساله افراد در مکان‌های مختلف برای تهیه این دسته از تقویم‌های تبلیغاتی، یکی دیگر از مزایای انواع تقویم رومیزی محسوب می‌شود.
با استفاده از این نوع تقویم‌ها می‌توان تجارت‌های دیگر را با برند خود همراه نمود.
با استفاده از تقویم رومیزی می‌توان نام و برند شرکت را به دیگران معرفی کرد.
امکان تولید سفارشی و صحافی این دسته از تقویم‌ها با تعداد تعیین‌شده از سوی شرکت متقاضی وجود دارد.
صحافی تقویم

انواع پایه تقویم رومیزی


تقویم‌های رومیزی در انواع مختلفی تولید می‌شوند و به‌غیراز طراحی، جنس‌های به‌کاررفته در قسمت پایه آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. بر این اساس می‌توان اشاره نمود که تقویم رومیزی در دو نوع پایه نرم و همچنین پایه سخت طراحی و به مرحله تولید می‌رسند.

صحافی تقویم‌های رومیزی پایه سخت:


این دسته از تقویم‌ها از حالت ایستایی به‌مراتب بالایی برخوردارند و دلیل آن نیز استفاده از مقوای سخت و محکم در پایه آ ن ها می‌باشد. استفاده از فنر برای اتصال صفحات مختلف این تقویم به پایه از دیگر ویژگی‌های این دسته از انواع تقویم رومیزی محسوب می‌شود.

صحافی تقویم‌های رومیزی پایه نرم:


این دسته از تقویم‌های رومیزی اغلب قدرت ایستادن در روی میز را نداشته و دلیل آن نیز استفاده از مقوایی به نام اینورد بورد در پایه‌های آن‌ها می‌باشد. استفاده از طراحی‌های مختلف در پشت و جلوی برگه‌های این نوع از تقویم‌ها و همچنین تولید سریع آن‌ها از مزایای این دسته از انواع تقویم رومیزی محسوب می‌شود.

صحافی تقویم رومیزی

اندازه‌های مناسب تقویم رومیزی


تقویم‌های رومیزی با توجه به درخواست مشتری در ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. اگر خوب به این نوع از تقویم‌ها دقت کنید متوجه خواهید شد که این دست از انواع تقویم رومیزی در ابعاد کوچک و یا بزرگ طراحی می‌شوند که با توجه به سفارش سازمان و یا شرکت مربوطه این نوع ابعاد برای آن‌ها انتخاب‌شده است.

مرسوم‌ترین و استانداردترین تقویم‌های رومیزی با اندازه‌های متوسط طراحی می‌شوند تا برای مصرف‌کننده ایجاد مزاحمت نکنند. استفاده از تقویم‌های رومیزی با ابعاد بزرگ در برخی موارد فرد را از گذاشتن تقویم موردنظر روی میز منصرف می‌کند. در برخی از انواع تقویم رومیزی استفاده از پایه‌هایی بلندتر از برگه‌های تقویم برای استفاده لوگو روی پایه، دیده‌شده است که ایده مناسبی برای بازاریابی و تبلیغات محسوب می‌شود.

سفارش تقویم رومیزی از سوی شرکت و سازمان‌ها


یکی از امکاناتی که تولیدکنندگان انواع تقویم رومیزی تبلیغاتی برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند، امکان سفارش برای انواع تقویم‌ها بر اساس ابعاد، طرح و همچنین نحوه درج لوگو می‌باشد. دراین‌بین تقویم‌های رومیزی امروزه بسیار موردتوجه سازمان‌ها قرارگرفته‌اند و همه‌ساله طرح‌های متنوع و جدیدی را برای آن‌ها مدنظر قرار می‌دهند. تولیدکنندگان و صحافان این دسته از تقویم‌ها سفارشات لازم جهت طراحی، صحافی و تولید تقویم رومیزی موردنظر را دریافت نموده و اقدام به تولید آن‌ها می‌کنند؛ اما برای اینکه چاپ تقویم رومیزی انجام شود فاکتورهای مختلفی موردبررسی قرار می‌گیرد که در ادامه به بیان چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

تقویم رومیزی

فاکتورهای مهم برای چاپ تقویم رومیزی سفارشی (بخش اول)


در زمان سفارش تقویم رومیزی موردنظر شما، موارد مهمی برای چاپ آن‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت:

اندازه و ابعاد تقویم رومیزی:

 

با توجه به اینکه با شروع سال نو تقویم رومیزی سازمان‌ها نیز با تغییراتی به چاپ می‌رسد، می‌توان به این نکته اشاره کرد که انتخاب ابعاد برای این دسته از تقویم‌های تبلیغاتی از هیچ محدودیتی برخوردار نیست. افراد می‌توانند ابعاد موردنظر خود را برای چاپ تقویم به تولیدکنندگان و صحافان تقویم ارائه دهند.

چاپ در روی و پشت صفحات:


در صحافی برگه‌های تقویم رومیزی از پشت و جلو صفحات برای طراحی استفاده می‌شود. در قسمت روی صفحات معمولاً تاریخ و یا تقویم سال جاری حک‌شده و در قسمت پشت نیز طبق سفارشات عکس محصولات قرار می‌گیرد. البته در قسمت روی صفحات بخش‌هایی به‌صورت زمینه سفید برای درج لوگو و برند شرکت و یا سازمان موردنظر خالی می‌ماند.

صحافی تقویم رومیزی

فاکتورهای مهم برای چاپ تقویم رومیزی سفارشی (بخش دوم)

چاپ کاور تقویم رومیزی:


تقویم‌های رومیزی به‌جز پایه و صفحات از قسمتی به نام کاور نیز تشکیل‌شده‌اند. اغلب این برگه با رنگ و جنس پایه‌ها یکسان انتخاب می‌شوند تا طراحی تقویم زیباتر جلوه کند. در بخشی از این کاور اطلاعاتی در رابطه با معرفی برند و سازمان مربوطه حک می‌شوند و در قسمت پشت آن معمولاً برند مربوطه به‌صورت تزیین‌شده یا طلاکوب شده روی کاور حک می‌شود.

چاپ پایه تقویم رومیزی:


پایه‌های تقویم رومیزی با توجه به این که از نوع سخت و یا نرم تولید می‌شوند از طراحی‌های مختلفی در آن‌ها استفاده می‌شود. در پایه‌های غیر سخت معمولاً از پشت و روی صفحات برای چاپ استفاده می‌شود. نکته مهم در زمان چاپ پایه تقویم رومیزی این است که می‌توان از برند و لوگوی شرکت در روی پایه استفاده نمود. با توجه به این موضوع می‌توان از طلاکوب، پلاک فلزی، نقره‌کوب و چندین مورد دیگر برای تزئین لوگو روی پایه تقویم‌های رومیزی استفاده کرد.

امیدواریم مطالبی که در این صفحه در مورد صحافی تقویم رومیزی آورده ایم مثمر ثمر بوده باشد.