کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.

چاپ صنعتی

آیا می‌دانید به محض ورود چاپ صنعتی در بازار تحول بزرگی در سیستم‌های گرافیکی و هنری ایجاد شد؟ این موضوع سبب می‌شود که در ابتدا در خصوص تاریخچه صنعت چاپ صحبت نماییم و در ادامه توضیح واضحی در خصوص چاپ صنعتی داده و از جدیدترین متدها در این خصوص بهره‌مند شویم.

تاریخچه چاپ صنعتی


قبل از پیدایش هر چاپی ارتباط بین انسان‌ها از طریق حکاکی بر روی دیوارها و سنگ‌ها انجام می‌شد. تاریخچه چاپ به هزاران سال قبل از میلاد نسبت داده میشود و در ابتدا از خشت‌های گل برای این کار استفاده می‌کردند. گوتنبرگ شخصی بزرگ در صدد ابداع روش جدید و آسان‌تری برای چاپ بود و توانست روشی مناسب برای انتقال هر یک از حروف الفبا اختراع نماید. او با استفاده از آلیاژ مناسب که در ریخته گری استفاده می‌شود و با استفاده از سرب توانست روالی را ایجاد نماید که حروف بیش از پیش سخت نباشد.

چاپ صنعتی

تاریخچه چاپ در ایران به حکومت هخامنشیان باز می‌گردد، واژه چاپ در قرن هفتم به صورت روتین مورد استفاده قرار گرفت و این موضوع تبدیل به یک مساله قابل لمس برای عموم مردم شد. چاپ سنگی و چاپ تصویری از جمله مجموعه‌های اولیه در صنعت چاپ بوده است که امروزه چاپ صنعتی توانسته آن را کامل نماید.

چاپ صنعتی چیست؟


شاید در نگاه اول چاپ صنعتی از دید عموم افراد کمی نامفهوم باشد، این موضوع به این دلیل است که افراد به طور کلی در خصوص چاپ ذهنیت کاغذ، کتاب، بروشورهای تبلیغاتی و ... را دارند، اما این پایان راه نیست. اگر کمی به اشیا اطراف مان دقیق باشیم این چاپ را بهتر درک می‌نماییم، عباراتی که بر روی یخچال‌فریزر حک شده‌اند، نوشته‌های بر روی لوازم آرایش، تابلوهایی که حاوی اطلاعاتی به مخاطب هستند همگی از صنعت چاپ استفاده می‌نمایند. در این چاپ مشتری مداری حرف اول را می زند، به عنوان مثال می‌توان از ایده‌ها و خلاقیت‌های ویژه‌ای در خصوص این چاپ استفاده نمود و این موضوع ارتباط مستقیمی به سلیقه طراح دارد.

عوامل مؤثر در چاپ صنعتی، رنگ شناسی دقیق است، اگر متن شما قرار است به مشتری انرژی دهد می‌بایست از رنگ‌های شاد در آن استفاده نمود و اگر حامل موضوعی علمی و یا تخصصی است استفاده از رنگ‌های کلاسیک بهترین گزینه خواهد بود. استفاده از کالیته وسیع و تنوع رنگی به همراه دقت بالا می‌تواند چاپ صنعتی را متحول سازد.

رنگ شناسی در چاپ

انواع چاپ صنعتی


یکی از نمونه‌های جدید در این خصوص، چاپ تامپو پرینت می‌باشد. در این روش انتقال طرح و رنگ بر روی یک قطعه با استفاده از کلیشه‌های فولادی صورت می‌پذیرد. کاربرد این چاپ در دسته‌های مختلف الکترونیکی و بهداشتی آرایشی می‌باشد. این نوع از چاپ بر روی پنل های اجاق‌گاز و یا قطعات یخچال نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چاپ دیجیتال صنعتی یکی از متدهای جدید می‌باشد، در این متد دیگر واسطه چاپی معنایی ندارد. و موضوع مهم در این متد استقلال تشکیل تصویر از نوبت‌های قبلی و بعدی خود است. این چاپ به صورت صد در صد با توجه به سلیقه کاربر انجام می‌شود و امکان اعمال طرح‌بندی‌های مختلف با بهترین کیفیت در آن دیده می‌شود.

شما می‌توانید سفارش چاپ صنعتی در انواع مختلف را با ارزان‌ترین قیمت به تیم متخصص ما بسپارید. استفاده از متدهای افست، هلیو گراور، فکسو، ملخی، تامپو، چاپ مخمل، چاپ پارچه و ... و استفاده ترکیبی از هر کدام برای شما فراهم شده است.

چاپ صنعتی