چاپ تامپو

سفارش چاپ تامپو بر روی اجسام مختلف با سرعت و کیفیتی که دارد و هزینه ارزان آن می تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد. بسیاری از شرکت ها برای هدایای تبلیغاتی خود از این نوع چاپ روی بسیاری از اجناس استفاده می کنند و با سفارش چاپ تامپو یک کار تبلیغاتی ارزان برای خود انجام می دهند.

چاپخانه تامپو

چاپ تامپو یکی از روش های چاپ صنعتی است. این نوع چاپ به این دلیل که از کلیشه گود استفاده می کند آن را در دسته چاپ های گود قرار می دهند. با این روش می توانیم سفارش چاپ تامپو روی انواع جنس ها و انواع شکل های هندسی داشته باشیم. دستگاه تامپو قابلیت این را دارد که روی انواع سطوح گرد، محدب، صاف و منحنی عمل چاپ را انجام دهد. این دستگاه یک رابط دارد که لاستیکی از جنس سیلیکون است و مثل مهر پلاستیکی البته از نوع صاف و بدون برجستگی.

چاپ تامپو

کاربردهای چاپ تامپو

با توجه به این که برای انجام سفارش چاپ تامپو از دستگاهی استفاده می شود که نیمه اتومات و نسبتا ارزان است می توان سفارش چاپ تامپو را برای کارهایی که تیراژ کمی دارند مثل ظرف بستنی، ظرف ماست، لوازم التحریر، سی دی، لیوان، زیرلیوانی پلاستیکی و محصولات بهداشتی و آرایشی انجام داد. هم چنین سفارش چاپ تامپو بر روی جا سوئیچی، هدایای تبلیغاتی، قطعات صنعتی، سطوح گرد و مسطح و به طور کلی روی مواد گوناگون با جنس های مختلف با کمترین هزینه پذیرفته میشود.

در چاپ تامپو، تامپون به سطح چاپ شونده فشار وارد می کند به همین دلیل پشت سطح چاپ شونده باید محکم باشد. مثلا اگر می خواهیم روی یک لیوان پلاستیکی چاپ تامپو انجام دهیم باید به اندازه لیوان یک قالب تهیه کنیم تا هنگام چاپ درون قالب باشد. با این شیوه می توانیم حتی روی سطوح محدب و کره این نوع چاپ را داشته باشیم.

سفارش چاپ تامپو

چاپ تامپو چه قابلیتی دارد؟

چاپ تامپو از کیفیت و سرعت بالایی برخوردار است. سفارش چاپ تامپو ارزان و مقرون به صرفه است. سفارش چاپ تامپو برای هدایای تبلیغاتی مناسب است. بر روی سطوح گرد و منحنی قابلیت چاپ دارد. امتیازی که چاپ تامپو دارد متداول بودن آن است. به همین دلیل عمل چاپ تا زمانی که کلیشه و غلتک در تماس هستند و می چرخند انجام می گیرد و احتیاجی به توقف مرکب دهی با چاپ و انتقال سطح چاپ و یا بخشی از آن نیست. به همین دلیل عمل چاپ در همان لحظه ای که محصول تولید می شود انجام می گردد.


تاریخچه چاپ تامپو

به چاپ تامپو، بالشتکی هم می گویند چون سطح چاپی از طریق یک بالشتک یا غلتک به فرم چاپی تماس پیدا می کند. چاپ تامپو زمانی ابداع شد که می خواستند در سوئیس، صفحه ساعت چاپ کنند. برای این منظور از یک بالشتک ژلاتینی استفاده کردند. زمانی این روش به شکل امروزی درآمد که توانستند این بالشتک ها را از جنس سیلیکون بسازند. برای ساخت بالشتک های سیلیکونی احتیاج به حرارت نیست به همین دلیل مشکلاتی که از ذوب کردن مواد به دست می آمد دیگر وجود نداشت. ساخت اولین دستگاه چاپ بالشتکی با موتور برقی به اواسط دهه 1960 میلادی بر می گردد.

فرم چاپ تامپو که به آن کلیشه می گویند به صورت مسطح و از نوع گود می باشد. بعد از اینکه مرکب روی فرم های حاوی اطلاعات قرار گرفت با تماس بالشتک سیلیکونی با کلیشه، مرکب به سطح سیلیکونی بالشتک منتقل می شود. در این زمان بالشتک همانند یک مهر ژلاتینی امکان چاپ روی سطوح مختلف را فراهم می سازد.

چاپ تامپو ارزان قیمت