چاپ روی تیشرت

امروزه با تنوع در بازار پوشاک و گسترش و توسعه عرصه تبلیغات، تقاضای طراحی و چاپ بر روی پارچه هم از جانب مردم و هم تولیدکنندگان پوشاک و دست اندرکاران حیطه تبلیغات مطرح و رو به افزایش است. همچنین چاپ بر روی کلاه و بنر و لیوان و ظروف غذاخوری و تزئینی و ... نیز طرفداران بسیاری دارد.

نکات قابل توجه در چاپ بر روی پارچه

چاپ دیجیتال بر روی پارچه در میان اهل فن به سابلیمیشن معروف است. در این صنعت انواع طرح ها بر روی انواع پارچه ها با ابعاد مختلف چاپ می شوند.

امروزه به منظور چاپ تصاویر، نقش ها و طرح های مورد نظر متقاضیان، از دستگاه های چاپ دیجیتال بهره گیری می شود. بهتر است برای اینکه چاپ های باکیفیت حاصل شود، از پارچه هایی استفاده کرد که از پلی استر با درصد بالا در تولید آنها بهره گیری شده باشد و نیز رنگ این پارچه ها بهتر است که روشن باشد.

قیمت چاپ بر روی پارچه

لازم به ذکر است که معمولاً برای اینکه قبل از چاپ بر روی پارچه، از میزان کیفیت چاپ حاصله بر روی پارچه اطمینان به دست آورند، ابتدا چاپ را بر روی نمونه ای از پارچه انجام می دهند و در صورت کسب اطمینان لازم، کل پارچه را مورد چاپ قرار می دهند.

باید در مواردی که طرح روی پارچه لباسی چاپ می شود به این نکته توجه داشت که می بایست این چاپ حتماً قابل شستشو باشد.

مشاوره رایگان:  09138079243

چاپ بر روی پارچه و کاربردهای آن

از جمله انواع کاربردهای چاپ بر روی پارچه می توان از موارد زیر نام برد:

 چاپ روی پرده

چاپ روی روتختی

چاپ روی رو مبلی

چاپ پرچم

چاپ بنر و بیلبورد پارچه ای

چاپ روی انواع لباس مانند تی شرت، شال سفید و رنگی، مانتو و روسری و کلاه


چاپ ارزان عکس روی پارچه

چاپ بر روی پرچم،کلاه، تی شرت، شال و روسری و ... ؛ کاربردهایی از چاپ بر روی پارچه

بسیاری از شرکت ها و ادارات و سازمان ها و نهادها به منظور بالا بردن اقتدار و اهمیت ارگان و فعالیت خود از پرچمی که نام و لوگوی آن ارگان بر روی پرچم درج شده است استفاده می کنند و چنین پرچمی را بر روی میزهای کار موجود در آن ارگان قرار می دهند این نوع پرچم های تبلیغاتی به پرچم های رومیزی معروف می باشند.نوع دیگر این پرچم ها که با نام پرچم های تشریفات تبلیغاتی معرفی می شوند که از لحاظ قیمت، کیفیت، طول میله، اندازه پرچم و دیگر پارامتر ها تفاوت دارند. استفاده از این پرچم ها در سمینارها و محافل علمی، حس اعتماد بالایی را به حاضرین القا می نماید. برای اینکه چاپ روی پرچم از جذابیت بیشتری برخوردار شود، عوامل مختلفی از جمله جنس پارچه و نیز نوع ریشه ای که برای زیبایی کار دور پرچم کار می شود، قابلیت چاپ اعم از اینکه یکرو یا دورو انجام شود و نیز رنگ ریشه های پرچم (سفید، قرمز، سرمه ای، زرد، سبز، طلائی) و ابعاد پرچم، دخیل می باشند.

قیمت چاپ روی تی شرت

برخی شرکت ها، کارخانه جات، رستوران ها و ... به منظور یکفرم کردن و زیبا و شکیل تر نمودن لباس فرم، کلاه، روسری یا شال کارکنانشان تمایل به چاپ لوگو، نام یا نماد ارگان خود بر روی کلاه و سایر لباس های یادشده، دارند.

در چاپ بر روی کلاه، شال و روسری، تی‌ شرت و ... ویژگی هایی از جمله جنس کالا، رنگ های بکار رفته در طرح و نقش مورد نظر برای چاپ، ابعاد قابل چاپ، نوع چاپ و قابلیت شستشو و ... می تواند در قیمت نهایی و از همه مهم‌ تر کیفیت کار مؤثر باشند.

شرکت های تبلیغاتی از این کلاه ها به منظور کلاه تبلیغاتی استفاده می نمایند، شرکت ها و مؤسسات مختلف می توانند از آنها در نمایشگاه ها و همایش ها استفاده کنند. همچنین رستوران ها و فست فودها برای یکسان سازی لباس فرم کارکنانشان از این سبک کارها بهره گیری می نمایند.

مشاوره رایگان:  09138079243

قیمت چاپ عکس روی کلاه

چاپ بر روی پارچه و انواع روش های چاپ

در ادامه قصد داریم در رابطه با انواع روش های چاپ بر روی پارچه مطالبی را عنوان نماییم:

چاپ حرارتی (سابلیمیشن): در روش چاپ حرارتی این امکان وجود دارد که هر طرحی را که مدنظرتان است و با هر توناژ رنگی بر روی پارچه یا سایر سطوح موردنظرتان چاپ نمایید. همچنین در چاپ حرارتی دستگاهی که مورد استفاده قرار می گیرد هم از لحاظ وزن هم از لحاظ قیمت نسبت به دستگاه های دیگر مناسب تر می باشد، به گونه ای که حتی با در نظر گرفتن محدوده ای حدود ۱*۱ متر در منزل خود نیز می توانید اقدام به عمل چاپ  بر روی پارچه نمایید. در روش چاپ حرارتی این امکان وجود دارد که با بهره مندی از تنوع بالای رنگ، بتوانید کیفیت چاپ بالایی را در کمتر از ۳ یا ۴ دقیقه با صرف حداقل قیمت بدست آورید.

برای انجام چاپ بر روی پارچه به روش حرارتی به وسایلی همچون پرس حرارتی، پرینتر جوهر افشان، مخزن رنگ، رنگ سابلیمیشن (رنگی که موقتاً بر روی کاغذ ثبت می شود و سپس با حرارت بر روی سطح دلخواه منتقل می شود)، کاغذ سابلیمیشن (کاغذی خاص که خاصیت انتقال رنگ سابلیمیشن را در خود دارد)، یک کامپیوتر معمولی (به منظور طراحی و پرینت گرفتن)، مواد اولیه به منظور چاپ، دستگاه چاپ تیشرت پرس سطوح صاف، دستگاه چاپ حرارتی، نیاز خواهد بود.

چاپ قالبی: این روش از قدیمی ترین روش های چاپ بر روی پارچه است که در آن ابتدا بر روی قالب چوبی نقوش مورد نظر تراشیده خواهند شد و سپس این قالب را بر روی پارچه ای که آغشته به رنگ است فشار می دهند تا سطوح برجسته قالب رنگی شوند و در آخر قالب منقش رنگی را بر روی پارچه ای که قرار است چاپ روی آن انجام شود قرار می دهند.این چاپ اکثرا در اصفهان و بر روی پارچه قلمکار صورت می گیرد.

چاپ باتیک: این روش که در آن از یک نوع قلم مخصوص استفاده می شود، روشی است که در سطح دنیا انجام می گیرد. چاپ باتیک معمولاً بر روی پارچه های به جنس ابریشم یا پنبه انجام می شود.

از دیگر روش های چاپ می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

چاپ اسپری

چاپ غلطکی

چاپ دوبلکس

چاپ اسکرین

چاپ استنسیل

و ...

چاپ سیلک روی تی شرت