کمی صبر کنید...

چاپ کارت ویزیت


کارت ویزیت می‌تواند معرف شغل یک فرد یا یک شرکت و نوع فعالیت‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهد به همراه جزئیات و مشخصات لازم باشد. در یک کارت ویزیت معمولاً علاوه بر معرفی مختصر نوع فعالیت و خدمات، اطلاعاتی برای تماس (مثل ایمیل، تلفن، آدرس سایت، فکس و ...) ذکر می‌شود.

اهمیت داشتن کارت ویزیت

داشتن کارت ویزیت برای دارنده آن نوعی رسمیت و پرستیژ کاری فراهم می‌آورد که این امر می‌تواند در جلب اعتماد مشتریان و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تأثیرگذار باشد. به عبارتی می‌توان گفت کارت ویزیت، نوعی ابزار تبلیغاتی مؤثر است که دارنده آن می‌تواند کارت خود را برای جذب مشتری در هر جایی (جلسات کاری، نمایشگاه‌ها، مهمانی‌ها و ...) به افراد مختلف بدهد.

طراحی و چاپ کارت ویزیت

البته باید دقت کرد که در دنیای تبلیغات، طراحی کارت های ویزیت باید به‌گونه‌ای باشد که با زمینه فعالیتی که ارائه می‌کند از نظر رنگ‌بندی و طرح‌بندی متناسب باشد و بیننده را به توجه، خواندن اطلاعات و حتی نگه‌داشتن آن ترغیب کند.

چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت به دو صورت چاپ افست و چاپ دیجیتال انجام می شود.

در روش اول که چاپ افست نام دارد و رایج‌ترین نوع روش چاپ کارت های ویزیت است، سفارشات چاپ به‌صورت 1000 عددی می‌باشند و از نظر هزینه مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

چاپ افست کارت ویزیت

چاپ افست کارت ویزیت مخصوص کارت ویزیت های تیراژ بالاتر از 1000عدد می باشد. این نوع کارت ویزیت از کیفیت چاپ بالایی برخوردار است. از نظر هزینه مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. چاپخانه ها جهت مقرون به صرفه بودن کارت ویزیت، آن ها را در یک فرم عمومی کنار هم میچینند. اگر کیفیت چاپ کارت ویزیت شما برایتان مهم است بهتر است از چاپ اختصاصی کارت ویزیت استفاده کنید. در این نوع چاپ کارت ویزیت در یک فرم اختصاصی قرار می گیرد و چاپ کارت ویزیت شما کیفیت بالایی پیدا می کند.

برخی مشتریان احتیاجی به کارت ویزیت با تعداد 1000 عدد ندارد از همین رو بعضی  کارت ویزیت ها در تعداد 500 عدد چاپ می شوند. کیفیت این نوع کارت ویزیت تفاوتی با کارت ویزیت های تیراژ بالا ندارند.

چاپ کارت ویزیت دیجیتال

این نوع چاپ برای کارت ویزیت ها با تعداد پایین استفاده می شود. مزیت این نوع چاپ، تیراژ دلخواه شما و سرعت بالا چاپ می باشد. همچنین دیگر مزیت چاپ دیجیتال، چاپ کارت ویزیت دیجیتال در ابعاد دلخواه شما می باشد. بهتر است قبل از طراحی از مشاور مجموعه در رابطه با قالب اختصاصی مشاوه بگیرید. چاپ کارت ویزیت دیجیتال از چاپ افست از کیفیت کمتری برخوردار است همچنین به دلیل سرعت چاپ از قیمت بالاتری برخوردار است. در چاپ دیجیتال ابتدا طرح شما چاپ می شود و پس از آن به وسیله دستگاه های لمینت یا سلفون کشی دارای روکش می شود. پس از آن به وسیله دستگاه های برش از هم جدا می شوند.

در روش دوم که چاپ دیجیتالی نامیده می‌شود، محدودیت تعداد چاپ کارت در چاپ دیجیتال تا حداقل 1000 کارت وجود ندارد و هر تعدادی زیر 1000 عدد هم چاپ می‌شود.

کارت های ویزیت با چاپ دیجیتال از نظر هزینه نسبت به چاپ افست گران‌تر بوده، اما از نظر زمان تحویل کارت، می‌تواند حتی در چند ساعت هم انجام شوند.

انواع کارت ویزیت

همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم، تنها داشتن یک کارت ویزیت، مفید نخواهد بود. اگر کارت شما کیفیت و جذابیت لازم را متناسب با زمینه فعالیتتان، برای جلب‌توجه مخاطب نداشته باشد، مخاطب خیلی زود بدون کوچک‌ترین توجهی آن را دور می‌اندازد و فراموش می‌کند. برای مثال کارت ویزیت یک آتلیه عکاسی باید از نظر جنس، طراحی و رنگ‌بندی بسیار بهتر و باکیفیت‌تر از کارت یک مغازه ساده مثل سوپرمارکت محله باشد!

کارت های ویزیت از نظر جنس کاغذ و روکش دارای تنوع بالایی می باشند. رایج‌ترین کارت‌های ویزیت ازنظر جنس عبارت‌اند از:

چاپ کارت ویزیت گلاسه

ارزان ترین کارت ویزیت موجود در بازار کارت ویزیت گلاسه بدون روکش می باشد. البته این نوع کارت ویزیت از مقاومت بالایی برخوردار نیست. برخی مشتریان جهت ابتدای کار و شناس شدن از این کارت ویزیت ها استفاده می کنند. مجموعه مدیران این کارت ویزیت را به شما پیشنهاد نمی کند.

چاپ کارت ویزیت سلفون(کارت ویزیت سلفون مات_کارت ویزیت سلفون براق)

کارت ویزیت های سلفونی به دو دسته کارت ویزیت سلفون براق و کارت ویزیت سلفون مات تقسیم می شوند. کارت ویزیت های سلفون از قیمت مناسبی برخوردارند و به همین دلیل استقبال بالای مشتریان را دارند. کارت ویزیت سلفون براق و سلفون مات پس از چاپ به وسیله دستگاه های سلفون کش، سلفون می شوند. این امر به استحکام کارت ویزیت و جلوه بیشتر کارت ویزیت کمک می کند. ابعاد استاندارد این نوع کارت ویزیت 4.8*8.5 یا 6*9 می باشد. در طراحی کارت ویزیت باید فاصله اطمینان را رعایت کرد تا در برش با مشکل مواجه نشویم. کارت ویزیت سلفون مات برای طرح های روشن کاربردی بیشتری را دارد.بر روی کارت ویزیت سلفون براق و کارت ویزیت سلفون مات خدماتی مانند طلاکوب، یووی موضعی و برجسته سازی(امباس) نیز انجام می گیرد.

کارت ویزیت‌های سلفونی، کارت‌هایی با قیمت مناسب هستند که برای تولید آن‌ها معمولاً از مقوای گلاسه 300 گرمی استفاده می‌شود و با سلفون براق یا مات (با توجه به نیاز و سلیقه شما) پوشش داده می‌شوند تا هم ظاهر زیباتری پیدا کنند و هم استحکام بیشتری داشته باشند.کارت ویزیت سلفون مات


چاپ کارت ویزیت لمینت

چاپ کارت ویزیت های لمینت به دو صورت کارت ویزیت لمینت براق و کارت ویزیت لمینت مات صورت می پذیرد.

کارت های ویزیت‌ لمینتی معمولاً به‌صورت گوشه گرد برش می‌خورند و ازنظر جنس و استحکام از کارت های سلفونی مرغوب‌تر هستند. برای درک تفاوت کارت های ویزیت سلفونی و لمینتی باید گفت که کارت های ویزیت‌ سلفونی به خاطر نازک بودن نوع پوشش، به‌راحتی خم می‌شوند؛ اما کارت‌های لمینتی چون نوع پوشش آن‌ها شبیه به تلق و سخت‌تر است، به‌راحتی کارت سلفونی خم نمی‌شوند.کارت ویزیت لمینت مات


چاپ کارت ویزیت کتان

انتخاب نام سوسماری به خاطر پوست برجسته و بافت‌دار سوسمار باشد. وقتی سطح کارت سوسماری را لمس کنید، به‌راحتی متوجه زبر بودن و پستی‌وبلندی سطح آن می‌شوید.

کارت کتانی نیز مانند کارت سوسماری به خاطر استفاده از مقوای کتانی، دارای بافت می‌باشد. با این تفاوت که بر روی کارت سوسماری یک پوشش پلاستیکی نیز قرار می‌گیرد که در نتیجه نسبت به کارت کتانی از کیفیت و زیبایی بیشتری برخوردار می‌شود.کارت ویزیت کتان

چاپ کارت ویزیت پی وی سیچاپ کارت ویزیت لیبلی

سایر انواع کارت‌ها

برای تولید کارت های ویزیت‌ معمولاً از مقوا یا کاغذ استفاده می‌شود و همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، می‌توانند دارای پوشش سلفونی، لمینت و یا یووی باشند. امروزه علاوه بر مقوا و کاغذ، از به کار بردن جنس‌های دیگر مانند پلاستیک، چوب، فلز و آهن‌ربا نیز برای تولید کارت ویزیت‌های خاص و خلاقانه‌تر، استقبال می‌شود.

کارت های ویزیت‌ پلاستیکی نیز به دو صورت مات و شفاف تولید می‌شوند و قابلیت رنگ‌آمیزی و طراحی‌های مختلفی را دارند.کارت ویزیت یووی موضعی

کارت ویزیت شیشه ای

لازم به ذکر است که برای کارت های ویزیت‌ سلفونی، لمینتی و یووی از جلوه‌های جذاب طلاکوب، مخملی و موضعی یا استخوانی (برجسته‌سازی برخی قسمت‌های کارت) نیز بسته به سلیقه و نیاز مشتری استفاده می‌شود.

برای سفارش هر نوع کارت ویزیت با بهترین کیفیت و متناسب با شغل، هدف ارائه کارت و همچنین بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

کارت ویزیت فلزی

دسته‌بندی