کمی صبر کنید...

چاپ سربرگ


هر مجموعه و شرکتی برای اینکه رسمیت بیشتری پیدا کند و در مکاتبات خود به صورت رسمی تر و حرفه ای تر باشد، نیازمند به چاپ سربرگ مخصوص خود می باشد که تحت نام مجموعه خود بتواند مکاتبات را انجام دهد و در حکم سندی برای کارهای اداری و نامه نگاری های مربوطه باشد. چاپ سربرگ به صاحبان شرکت ها این قدرت را می دهد که بتوانند بدون نیاز به طی کردن مراحل خاصی، برخی کارها را به راحتی انجام دهند به این معنی که دستور و حتی قرار دادهای خود را تحت یک سربرگ بنویسند و با مهر و امضا کردن آن، مهر تاییدی بر قبول مسئولیت شان باشد. اما انواع سربرگ ها چیست و آیا هر مجموعه سربرگ مختص به خود را دارد و یا خیر؟ در ادامه بیشتر با این موارد آشنا می شویم.

تصویر1

سربرگ چیست و چه کاربردی دارد؟

حتما شما برخی از نامه های اداری را دیده اید که در برگه ای به اندازه A5 و یا A4 هستند و در بالای برگه نام شرکت همراه با لوگو و تاریخ و شماره پیوست و غیره قرار دارد. علاوه بر این موارد، آدرس و شماره تماس و راه های ارتباطی نیز در آن درج شده است که در طرح های مختلفی وجود دارند. برخی به صورت سیاه و سفید و در بالای برگه این اطلاعات را درج کرده اند و برخی با طراحی خاص و رنگی در قسمت های مختلف برگه قابل مشاهده است. از این دست برگه های اداری که از جمله اوراق اداری محسوب می شوند، برای نامه نگاری و مکاتبات بین اشخاص حقیقی صورت می پذیرد، استفاده می شود. از سربرگ ها می توان به عنوان پیش فاکتور و یا قراردادهایی که قرار است بین افراد بسته شود، استفاده می شود و وقتی که مهر و امضای مسئول روی آن خورده شود، اعتبار بسیاری را خواهد داشت. به دلیل اینکه تاریخ، شماره پیوست و ... درون آن نوشته شده است، این برگه ارزش حقوقی نیز دارد و به عنوان سند مورد اعتماد خواهد بود. از این رو چاپ سربرگ بسیار مهم می باشد و از جمله نیازهای ضروری هر مجموعه موفق و قانونمند می باشد.

تصویر2


طراحی سربرگ

طراحی سربرگ یکی از مهم ترین مراحل پیش از آماده شدن سربرگ شما می باشد.از آن جایی که سربرگ شما نشانه هویت و اعتبار شما می باشد بهتر است وقت بیشتری را صرف طراحی سربرگ کنید. شما باید سربرگ خود را به گونه ای تنظیم کنید که با ست اداری خود نیز همخوانی داشته باشد. در طراحی سربرگ باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

سربرگ شما هر چه ساده تر باشد ارتباط بهتری با مخاطب شما برقرار می کند.

رعایت حاشیه اطمینان قبل از چاپ(نیم سانت از 4 طرف سربرگ)

در طراحی سربرگ بهتر است مشخصاتی مانند لوگو، نام سازمان و تاریخ در بالای سربرگ و آدرس سایت و تلفن و آدرس شرکت قرار گیرد.

در طراحی سربرگ می توان لوگو شرکت یا سازمان را به صورت بک گراند خیلی کمرنگ در وسط سربرگ قرار دهید.

طرح لایه باز سربرگ

 برخی مشتریان به دلایل مختلف جهت چاپ سربرگ خود عجله دارند و برای طراحی سربرگ زمان کافی را ندارند. طراحان مجموعه ما سربرگ های ادارای را از قبل برای شما طراحی کرده اند و در سایت مجموعه قرار داده اند. شما می توانید با دانلود سربرگ و جایگزین کردن مواردی مانند لوگو و نام و آدرس خود سربرگ خود را برای چاپ آماده کنید. مجموعه چاپ مدیران این امکان را دارد تا سربرگ شما را ظرف مدت یک روز آماده و برای شما ارسال کند.

کاغذ سربرگ

جهت چاپ سربرگ های تبلیغاتی از کاغذ های تحریر 80 گرم، تحریر 100 گرم، کاغذ های کتان، کاغذ کارتی و گلاسه های گرماژ پایین استفاده کرد.بیشترین کاغذ رایج در بازار کاغذ تحریر 80 گرمی می باشد که به دلیل قیمت کمتر نسبت به دیگر کاغذ ها طرفداران زیادی را دارد.سربرگ ادارای معمولا به صورت 4 رنگ چاپ می شوند.کاغذ سربرگ به صورت سرچسب 100 عددی یا بدون سرچسب ارائه می شود.

 چاپ سربرگ

سربرگ های ادارای به دو شیوه چاپ دیجیتال و چاپ افست چاپ می شوند. چاپ دیجیتال به وسیله پرینتر های لیزری و جوهر افشان انجام می شود. چاپ دیجیتال جهت سربرگ با تیراژ های پایین استفاده می شود. همچنین دیگر مزیت سربرگ دیجیتال سرعت بالاتر چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست می باشد. دیگر چاپ که توسط چاپخانه ها صورت می گیرد چاپ افست می باشد. این نوع چاپ مناسب جهت تیراژ بالای 1000 عدد می باشد. مزیت این نوع چاپ قیمت پایین تر نسبت به چاپ افست می باشد همچنین کیفیت بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال را دارد.

ابعاد سربرگ

سربرگ های اداری معمولا به صورت کاغذ های A4 و کاغذ های A5 طراحی و تولید می شوند. ابعاد سربرگ کاغذ A4 کمی کوچکتر(حدود یک سانت) از سایز واقعی A4 می باشد. دلیل این کوچک بودن لب پنجه هایی است که چاپخانه های افست برای سربرگ در نظر می گیرند. سربرگ اداری A4 جهت مکاتبات برون سازمانی استفاده می شود. سربرگ افست A5 نیز مانند A4 کمی کوچک تر از سایز واقعی می باشد. از سربرگ های A5 برای مکاتبات درون سازمانی و کوتاه استفاده می شود.

نکاتی که باید در ابعاد سربرگ مورد توجه قرار داد چیست؟

همانطور که گفته شد، سربرگ به نوعی معرفی کننده شرکت و مجموعه  و حوزه فعالیت آنها می باشد؛ اما باید در مورد آن اصولی را رعایت کرد تا جنبه اداری و رسمی آن همواره حفظ شود. از جمله نکاتی که باید مورد توجه قرار داد این است که ابعاد سربرگ به اندازه A5 و یا A4 می باشد البته ابعاد B6 و A6 هم برای یادداشت برداری و برچسب مورد استفاده قرار می گیرند که در چنین مواردی، تاریخ و شماره پیوست چاپ نمی شود. ابعاد دیگری نیز وجود دارند که چندان مرسوم نیستند، اما شما می توانید در صورت تمایل آنها را سفارش دهید. قسمت های مهمی که در سربرگ باید مشخص تر از بقیه باشد با فونتی بین 10 تا 14 باید تایپ شوند و برای درج آدرس و نشانی محل شرکت، استفاده از فونت های بین 4 تا 12 پوینت مناسبتر می باشد. رنگ پس زمینه مربوط به برگه باید تا جایی امکان دارد بی رنگ باشد، اما خود سربرگ می تواند رنگی باشد که بهتر است متناسب با نوع رنگ مجموعه باشد که برند و نشانی بهتر مشخص شود. البته باید دقت داشت که این طرح ها به گونه ای نباشند که فضای زیادی از برگه را اشغال کنند و باعث شود که متن اصلی در حاشیه قرار بگیرد و تمرکز از روی آن برداشته شود. از این رو در طراحی ها باید خلاصه و مفید بودن مد نظر باشد.

تصویر3

در اینجا با ظاهر کلی که یک سربرگ و نامه باید داشته باشد آشنا شدیم. در ادامه با انواع سربرگ بیشتر آشنا می شویم و اینکه به چه صورت میتوانیم سربرگ های مورد نظر خود را جهت طراحی و چاپ سفارش دهیم.

چاپ سربرگ وکالت دارای چه ویژگی هایی است؟

این قبیل سربرگ ها را می توان با توجه به خواست وکیل، در طرح های مختلفی تولید و چاپ کرد. چاپ سربرگ برای وکلا به این صورت است که علاوه بر درج لوگوی مربوط به قوه قضاییه، ممکن است  خود مجموعه نیز دارای لوگو باشد که آن را در چاپ سربرگ حتما باید وارد کرد. نام وکیل، یا وکلای مجموعه، تاریخ، شماره پیوست نامه، نشانی، شماره پرونده، نشانی، شماره تماس و ... از جمله مواردی است که می توان در چاپ سربرگ وکالت قرار داد. حتی می توان علاوه بر سربرگ از پاکت نامه مخصوص به سربرگ هم استفاده کرد. ابعاد آن می تواند بنابر صلاحدید وکیل A5 و یا A4 باشد.

تصویر5

چاپ سربر
گ طلاکوب

سربرگ طلاکوب از جمله سربرگ های خاصی است که در مواردی خاص و نفیس مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو می توان گفت اگر مجموعه قصد مکاتبه با شرکتی خاص دارد و یا نامه ای جهت همکاری و یا شرکت در مراسمی را قرار است ارسال کند، می تواند علاوه بر چاپ سربرگ معمولی خود سفارش چاپ سربرگ طلاکوب را نیز بدهد تا موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد؛ که در این موارد اصولا نام و لوگوی مجموعه به صورت طلاکوب درج می شود و یا هر بخش دیگری که مد نظر شرکت است.

تصویر6


چاپ انواع سربرگ در اصفهان

یکی از حوزه های فعال در زمینه چاپ سربرگ، چاپ سربرگ در اصفهان می باشد که دارای سابقه ای طولانی در این زمینه می باشد و همواره توانسته با قیمتی مقرون به صرفه اما با کیفیت عالی، چاپ سربرگ سفارش داده شده را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. در ادامه بیشتر با خدمات این مجموعه در حوزه چاپ سربرگ آشنا خواهیم شد. البته این مجموعه در زمینه انواع چاپ فعالیت دارد، اما در اینجا تمرکز عمده ما بر روی چاپ سربرگ در اصفهان می باشد.

تصویر7

قیمت چاپ سربرگ

با توجه به نوع طرح و تعداد و کاغذی که برای چاپ سربرگ سفارش میدهید، قیمت هر سربرگ متفاوت خواهد بود. برای مثال سربرگی که دارای طراحی ساده و سیاه و سفید باشد و ابعاد و تعداد سفارش آن هم کم باشد نسبت به موردی که رنگی است و از مرغوبترین نوع کاغذ استفاده شده است ارزان تر خواهد بود. از طرفی ممکن است علاوه بر سربرگ شما سفارش پاکت را هم داده باشید که این خود نیز شامل هزینه هایی خواهد شد. برای کنترل هزینه ها شما می توانید از پکیج هایی که به شما معرفی می شود استفاده نمایید.

تصویر10


سفارش چاپ انواع سربرگ

بعد از اینکه شما نوع سربرگ خود را مشخص کردید، سربرگ اداری، سربرگ وکالت و یا سربرگ شرکتی، می توانید جهت سفارش آن با مجموعه چاپ سربرگ در اصفهان تماس حاصل فرمایید و سفارش خود را ثبت کنید. اگر طراحی خاصی مدنظرتان هست می توانید در قالب یک فایل برای مجموعه ارسال نمایید و یا طراحی را تیم طراحان بسپارید تا طرح های متعددی را برای چاپ آماده سازی کنند. بعد تایید نهایی از سوی شما، طرح برای چاپ و به تعداد مورد نظر در اختیار چاپخانه قرار می گیرد و شما می توانید سربرگ های خود را در اسرع وقت با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا از سوی این مجموعه دریافت کنید.

تصویر 11

آن دسته از افرادی که می خواهند در فعالیت خود بر مشتریان ،تاثیرگذاری داشته باشند و اعتماد آن ها را جلب کنند نیاز به چاپ سربرگ اختصاصی دارند. در یک کسب و کار بزرگ رعایت این اصول می تواند اهمیت فعالیتتان را نشان دهد و اعتماد مشتری ها را جلب نماید. در هر اداره ای مکاتبات اداری، قراردادها، نامه و نوشته هایی رد و بدل می شود که نیاز به کاغذی با آرم و مشخصات شرکت دارد، در چاپ سربرگ کیفیت و جنس کاغذ نیز مهم است و سطح اهمیت اداره را بازگو می کند.
چاپ سربرگ برای ارسال نامه و اطلاعات به مشتری ها در هر اداره ای کاربرد دارد. مجموعه مدیران چاپ سربرگ را در سایزهای متفاوت و با به کارگیری دستگاه های پیشرفته و مجهز ارائه می دهد. چاپ سربرگ با بهترین رنگ ها و مطابق سلیقه مشتری انجام خواهد شد تا ست های اداری و مدیریتی با کیفیتی را برای کسب و کارتان ارائه دهد. چاپ روی سربرگ در این مجموعه به صورت چاپ افست می باشد که در صورت تیراژ های بالا با قیمت های مناسب تری ارائه خواهد شد. کاربرد چاپ روی سربرگ هم برای مکاتبات داخل اداره و هم برای مکاتبات خارج اداره و صدور پیش فاکتور، قرار داد و ... می تواند استفاده شود. انواع سازمان های حقیقی و حقوقی چون وزرات خانه ها، ادارات، اتحادیه ها، پزشکان، مهندسان و ... از چاپ سربرگ اختصاصی برای مکاتبات خود استفاده می کنند.

 چاپ سربرگ ارزان

چاپ افست سربرگ

چاپ افست یک نوع چاپ رایج غیر تماسی است که نحوه کار آن با برگرداندن عکس روی یک سیلندر گردان است که به وسیله فشار استوانه دیگری روی کاغذ چاپ خواهد شد. دستگاه این نوع چاپ معمولا از سه استوانه تشکیل شده است و برای چاپ پاکت نامه، سربرگ، سررسید، بروشور، کاتالوگ، پوستر و تراکت به کار می رود. برای چاپ هر نوع محصول که تعداد آن بیش از 1000 عدد باشد و کیفیت آن مهم باشد از این نوع چاپ استفاده می شود.

قیمت چاپ سربرگ

مجموعه چاپ و تبلیغات مدیران قیمت مناسبی برای چاپ سربرگ در نظر گرفته است و از تجهیزات پیشرفته برای این منظور استفاده می کند. قیمت چاپ سربرگ در این مجموعه با توجه به اندازه، گرماژ و نوع کاغذ، نوبت چاپ و تیراژ کار، خدمات صحافی و هزینه برش محاسبه می گردد. مجموعه مدیران با تعرفه چاپ مناسب و تحویل در سریع ترین زمان ممکن در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

سایزهای مختلف چاپ سربرگ

نامه اداری جهت مکاتبات انجام گرفته در یک اداره به صورت مرتب کاربرد دارد که سربرگ در این موقعیت در برندسازی نقش مهمی را می تواند ایفا کند. سایز استاندارد سربرگ که در کشورهایی چون آمریکا و کانادا نیز رایج است 21.5 * 29.7 می باشد، در ایران سایزهای A4 و A5 نیز استفاده می شود. در چاپ سربرگ از کاغذهای تحریر 80 و 100 گرم و هم چنین کتان 120 گرم استفاده می شود که به صورت یک رو و یا دو رو به درخواست مشتری چاپ می شود.

قیمت چاپ سربرگ

چاپ انواع سربرگ ارزان قیمت

یکی از مسائلی که همواره دغدغه همگان بوده و هست، مساله هزینه و کاهش هزینه ها در شرکت ها می باشد. از جمله مواردی که می توان گفت برای هر مجموعه هزینه بر خواهد بود، در زمینه چاپ می باشد؛ چاپ تبلیغات، بروشور، سربرگ و ... . از این رو چاپ اصفهان با در نظر داشتن اهمیتی که سربرگ در کارهای شرکت ها دارد، با حفظ کیفیت اقدام به چاپ سربرگ ارزان قیمت کرده است و شما می توانید با توجه به نیاز خود، طرح مورد نظر خود و تعدادی که مدنظر دارید را به این مجموعه بسپارید تا سربرگ مورد نظر شما چاپ شود.
از جمله پیشنهاداتی که برای کم شدن هزینه در چاپ سربرگ ها به شما می شود، استفاده از ابعاد کوچکتر کاغذ می باشد، و یا استفاده به صورت سیاه و سفید ولی با طراحی خاص و مواردی از این دست. پس در صورتی که تمایل به چاپ سربرگ مخصوص به خود را دارید و می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید با مجموعه چاپ در اصفهان در تماس باشید.

سفارش آنلاین چاپ سربرگ


طراحی و چاپ سربرگ شرکتی در اصفهان

از جمله خدماتی که می توانید در چاپ انواع سربرگ در اصفهان از آن بهره مند شوید، سفارش طراحی سربرگ می باشد. به این معنی که ممکن است شما زمان کافی برای ایده پردازی در مورد نوع طرح سربرگ و رنگ هایی که می خواهید در آن وجود داشته باشد، نداشته باشید و یا حتی ایده خاصی به ذهن شما خطور نکرده باشد. شما به راحتی می توانید طراحی سربرگ را بر عهده تیم طراحی چاپ انواع سربرگ در اصفهان بسپارید تا در اسرع وقت، نمونه هایی برای شما طراحی و ارسال شود و هر کدام که مورد پسند واقع شد سفارش دهید تا برای چاپ آماده سازی شود.

قیمت چاپ سربرگ ارزانمزیتی که سپردن طراحی سربرگ به مجموعه اصفهان دارد این است که ممکن است طرحی که شما برای سربرگ خود در نظر می گیرید مشابه با شرکت و اداره ای دیگر باشد و شما مطلع نباشید. اما اگر این کار را به طراحان بسپارید با خیال راحت می توانید اطمینان داشته باشید که سربرگ شما، مختص خود شما خواهد بود.

چاپ سربرگ روش تبلیغی مناسب در اداره جات

یک ابزار موثر در معرفی اداره و فعالیت مورد نظر تبلیغات است. با استفاده از تبلیغات اداره خود را به افراد جدیدی می توان شناساند و مشتری های قدیم خود را حفظ کرد. در دنیای امروز که تبلیغات نقش مهمی را ایفا می کند و روش های گوناگونی را برای آن به کار می گیرند، نداشتن تبلیغات موثر سبب از دست دادن مشتری ها خواهد شد و کسی با اداره مورد نظر آشنا نخواهد شد. چاپ سربرگ یک روش موثر است که اداره شما را به صوت روزانه تبلیغ خواهد کرد و پرستیژ کارتان را بالا خواهد برد. با چاپ روی سربرگ به صورت اختصاصی که دارای آرم و مشخصات شرکت می باشد اعتماد مشتری را جلب خواهید کرد و متن نامه به صورت موثرتری به خواننده آن منتقل خواهد شد. با چاپ سربرگ تصویر شکیلی از آرم و برند خود را در مکاتبات داخل و خارج اداره در ذهن مخاطب ایجاد کنید.


چاپ سربرگ اداری دارای چه ویژگی هایی است؟

هر سربرگی که مورد استفاده قرار می دهیم، متناسب با فعالیت مجموعه متفاوت خواهد بود، هم از نظر ظاهری و هم از نظر محتوا. در اینجا با سربرگ اداری بیشتر آشنا خواهیم شد.

سفارش چاپ سربرگ ارزانسربرگ اداری، یک نامه رسمی می باشد که مهمترین فاکتورهایی که باید مورد توجه قرار گیرد، نام اداره، تاریخ و شماره پیوست و شماره نامه می باشد و عموما هم به رنگ سیاه و سفید می باشند و طراحی خاصی برای آن در نظر گرفته نمی شود. اما اگر این نامه اداری برای مثال باید همواره از سوی مسئولین مورد تایید قرار گیرد، می توان نام مسئول و محل امضای وی در برگه تعبیه شود. البته می توان از طرح های خاص که مختص به نامه های اداری است برای این قبیل سربرگ ها استفاده کرد که رسمی بودن برگه همواره حفظ شود.

سوالات متداول شما درباره سربرگ

محصول پس از اتمام کار چگونه به دستم میرسه؟

روز کاری ینی چی؟

فایل لایه باز سربرگ رو پس از اتمام کار میتونم دریافت کنم؟

طرح مد نظرم رو میتونید برام طراحی کنید؟

فایل خروجی طراحی باید به صورت چه فرمتی باشه؟

دسته‌بندی