چاپ دفتر

امروزه دفاتر فانتزی طرح های بسیار متنوعی دارند.دفتر فانتزی برای مدرسه امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و برای همین هم دفاتر مختلفی را در بازار مشاهده می کنیم که طرفداران خود را دارد و بچه های مدرسه معمولا به دلیل طراحی های مختلف و متنوعی که این دست از دفترها دارند، از دفتر فانتزی استفاده می کنند، برای اینکه شما با انواع دفتر فانتزی آشنا شوید در این مطالب به انواع دفتر فانتزی مدرسه پرداخته شده است. سفارش دفاتر فانتزی مدارس ممکن است دغدغه بسیاری باشد. در خرید و سفارش دفاتر فانتزی مدارس نکاتی هست که باید از قبل بدانید. مثلا جنس جلد دفاتر یا کاغذ آن ها متفاوت است. برخی دفاتر با طرح های فانتزی را می پسندند و برخی دفاتر شیک را دوست می دارند. جلد دفتر باعث دوام و استحکام بیش تر آن می شود و جنس کاغذهای دفتر هم از دیگر نکات مهم در مورد سفارش دفاتر فانتزی مدارس است که بهتر است در سفارش دفاتر فانتزی مدارس نظرسنجی انجام دهید.

دفاترفانتزی مدارس

دفاتر فانتزی از محصولات پر فروش این مجموعه می باشد که در مدل های دفاتر فانتزی تک خط، دفتر فانتزی دو خط، دفتر فانتزی طراحی و دفتر فانتزی نقاشی با نام و برند مدیران در بازار موجود می باشد.

 دفتر فانتزی

انواع دفترچه یادداشت فانتزی

دفترچه یادداشت، همواره از پر استفاده ترین دفترها چه برای بزرگسالان و چه کودکان بوده و هست، همانطور که از نام آن مشخص است برای یادداشت برداری و یا نوشتن نکته ای و یا ثبت ایده ای که سریع به ذهن خطور می کند، مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه و شکل دفترچه یادداشت ها با هم فرق دارد و با توجه به رده سنی مختلف است. امروزه دفترچه یادداشت های فانتزی در انواع مختلف وجود دارد که بسته به طرح و شکل طراحی آن مختلف هستند. دفترچه یادداشت فانتزی از محبوب ترین های حوزه دفتر فانتزی می باشد که به دلیل طرح های متنوع دارای طرفداران زیادی است و بسیاری از دانش آموزان به دلیل طرح های خاصی که دارد و معمولا هم تصاویر قهرمان های داستان ها و یا شکل خاصی از یک شی است استفاده می کنند. تنوع این قبیل دفتر فانتزی به حدی است که می توانید به عنوان هدیه به دوستان خود کادو بدهید و یا اگر در مجموعه ای هستید با طراحی خاص مختص به شرکت و مجموعه خود، دفترچه یادداشت فانتزی مورد نظر خود را سفارش داده و برای مجموعه خود یا برای تبلیغ عرضه کنید.

تصویر شماره 2

خرید دفتر یادداشت فانتزی

اگر شما قصد خرید دفترچه یادداشت فانتزی را داشته باشید می توانید به شیوه سنتی، با مراجعه به فروشگاه، خرید خود را انجام دهید یا به شیوه امروزی به صورت اینترنتی، از بین تمامی نمونه های عرضه شده در سایت نمونه مورد نظر را انتخاب و خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید و استفاده کنید. این سایت ها به شما مشاهده دفتر فانتزی و انواع دیگر را از تمامی جهات مهیا کرده اند و حتی می توانید رنگ مورد نظر خود را سفارش دهید تا برای شما تهیه کنند.

تصویر شماره 3

دفتر فانتزی سیمی

یکی دیگر از دفاتری که بسیار محبوب و پرطرفدار است دفتر فانتزی سیمی است که اگر دارای طرح های فانتزی باشد، بیشتر مورد توجه دانش آموزان خواهد بود. در این دسته از دفتر فانتزی برگه های دفتر با استفاده از یک رشته سیم که به صورت مارپیچ است و بسته به اندازه دفتر طول سیم فرق می کند، روی هم قرار گرفته اند. مزیت این نوع از دفتر فانتزی این است که برگه های دفتر طی مرور زمان از هم باز نمی شوند و در کنار هم قرار می گیرند. بسته به تعداد برگه های دفتر فانتزی، قطر این رشته مارپیچ هم فرق می کند. اغلب روکش پلاستیکی به رنگ سفید یا مشکی یا رنگی متناسب با جلد دفتر فانتزی روی این سیم کشیده می شود تا آسیب نبیند.

تصویر شماره 4

دفتر فانتزی فنردار

دسته دیگری از دفترهای پر استفاده، دفترهای فنردار می باشند که به نوعی می توان گفت زیر مجموعه دفترهای سیمی هستند. با این تفاوت که می توان با باز کردن فنر، برگه را از دفتر جدا کرد و یا برگه به دفتر مورد نظر اضافه کرد. که این قبیل دفترها بیشتر مورد استفاده دانشجویان است. اما دانش آموزانی که علاقمند به استفاده از این نوع دفاتر هستند، نمونه دفتر فانتزی فنردار هم برای آنها تولید شده است.

تصویر شماره 5

دفتر مشق فانتزی دخترانه

از قدیم در مدارس تکالیفی به شاگردان داده می شد که به آن مشق گفته می شود و هنوز هم این روند وجود دارد. از طرفی نوع دفتر مدرسه دختران و پسران از نظر طراحی متفاوت است. یکی از گروه هایی که تمایل به استفاده از دفتر فانتزی در آنها بیشتر دیده می شود، دختران هستند. از این رو با توجه به گستردگی طرح هایی که می توان برای دختران در نظر گرفت و به چاپ رساند، عمده تولیدات برای این قشر از دانش آموزان است و دفتر مدرسه فانتزی دخترانه، دارای شکل ها و طرح های سازگار با روحیات دختران می باشد و به همین دلیل دفتر مشق فانتزی دخترانه از دسته طرح هایی است که درخواست زیادی دارد. استفاده از انواع رنگ ها و طرح های مختلف باعث شده است که دست طراح برای طراحی این قبیل دفترهای فانتزی باز باشد و طرح های خیره کننده بسیاری را عرضه کنند.

تصویر شماره 6

دفتر فانتزی ارزان

شاید اگر به فروشگاه های تولید و عرضه انواع دفتر مدرسه سر بزنید با انواع و اقسام دفترها مواجه می شوید که در اندازه و طرح های مختلفی وجود دارند. بسته به جنس کاغذ و جلد به کار رفته و قیمت این محصولات متفاوت می باشد. برای اینکه همه دانش آموزان در هر قشری از جامعه که هستند، بتوانند دفتری زیبا برای یادداشت برداری یا نوشتن مشتق داشته باشند، دفترهایی با قیمت های متفاوت هم تولید می شوند که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا از لحاظ قیمت نیز ارزان باشند تا همه بتوانند از آنها استفاده کنند و لذت یادگیری را چندین برابر کنند. تفاوتی که این دفترها دارند، جنس نوع کاغذ به کار رفته برای برگه های دفتر و جنس جلد آن می باشد.

تصویر شماره 7

طرح جلد دفتر فانتزی

مهمترین بخش هر کالا ظاهر آن است تا بتواند نظر مشتری را جلب کند و متقاعد کند برای خرید. دفترهای مدارس هم از این قاعده مستثنی نیستند و برای اینکه نظر دانش آموزان را جلب کنند، باید دارای طرح جذابی بر روی خود باشند. برای طراحی روی جلد دفترها، فرد طراح باید آشنایی کامل با اصول طراحی گرافیک داشته باشد و گذشته از آن روانشناسی رنگ را بداند و اینکه شناخت خوبی روی علایق کودکان و نوجوانان داشته باشد تا بتواند بر اساس سلیقه آنها طرحی مناسب را طراحی کرده و به دست چاپ بسپارد.

تصویر شماره 8

مراحل ساخت دفترچه و دفتر فانتزی

همه می دانیم که تولید دفتر در ابتدا با تولید و استفاده از کاغذ شروع می شود و در ابتدا طرح ها بسیار ساده هستند و در روند کار تکمیل می شوند که طراحی هایی به دفتر  اضافه می شود حال چه دفتر با طراحی ساده باشد و یا  با طراحی  فانتزی و مختلف. تفاوتی نمی کند چرا که طراحی نهایی است که تفاوت دفاتر را مشخص می کند.

در ادامه هم کمی  واضحتر در مورد ساختار کاغذ مطالبی را مشاهده می کنید. بهتر است بدانید که کاغذ یک نوع ماده مصنوعی است که از گیاهانی با الیاف بلند  ساخته می شود.. در ابتدا که الیاف گیاهی مانند درختان به کارخانه تولید کاغذ برده می شود این الیاف خرد شده و به تکه های کوچکی  تقسیم می شود و این تکه ها با  مواد مختلف مانند گچ – پلاستیک و آب مخلوط  می شود و سپس عملیات  تغییر رنگ و سفید کردن خمیر انجام می شود و سپس ورقه های مورد نظر کاغذ ایجاد و  تولید می شود و سپس این کاغذها خشک شده و در ابعاد مختلف برش زده می شوند. البته کاغذها به حالت های مختلفی تولید می شوند که می توان به نوع ضخیم تر هم اشاره کرد که در ساخت کارتن و مقوا کاربرد دارد و کاغذهای سفید و نازک مناسب کارهایی از قبیل تولید دفتر مدرسه – تولید کتاب و همچنین برگه های تحریر کاربرد دارند. بعد از اینکه کاغذها آماده می شود این کاغذها از کارخانه تولید کاغذ خارج شده و به تولیدی های مختلفی ارسال می شود چرا که کارخانجات تولید کاغذ دفتر مدرسه و یا دفتر فانتزی مدرسه تولید نمی کنند. کار تولید دفتر فانتزی مدرسه بر عهده موسسات خاص در زمینه تولید دفتر و ادوات مدرسه است.

تا به اینجا مراحل تولید کاغذ شرح داده شد. اما برای تهیه یک دفتر فانتزی مراحل دیگری نیز وجود دارد. طراحی خود صفحات کاغذ که به چه شکل طراحی شود و آیا صفحات دارای خط باشند، این خطوط به چه رنگی باشند، به شکل خط ممتد باشند یا نقطه چین و فاصله بین خطوط آیا نیازی هست که بر روی صفحات لوگوی خاصی چاپ شود، جایگاه آن کجا باشد و سایر موارد. مرحله دیگر طراحی خود جلد دفتر است که باید جذاب و دارای مولفه های زیبایی شناختی باشد و این بستگی به هنر و علم طراح دارد که به چه شکل آن را طراحی کند. بعد از اینکه این مراحل انجام شد نمونه اولیه برای ثبت و گرفتن مجوز ارسال می شود و بعد از تایید به چاپخانه برای چاپ و توزیع ارسال می شود.

تصویر شماره 9

تولید دفاتر مدارس

برخی از مراکزی که فروش دفتر مدارس و دانشگاه ها  را انجام می دهند، خود تولید کننده هستند. مزیت تهیه دفتر از اینگونه مراکز این است که شما می توانید به راحتی با ارتباط برقرار کردن با این مراکز برای مثال دفتر مدرسه شما را تامین کنند. یا در صورتی که صاحب مجموعه و یا شرکتی هستید و می خواهید برای کارکنان خود دفتر به خصوصی طراحی کنید و یا جهت تبلیغ خود دفترهایی را طراحی کنید، قراردادی را تنظیم کنید و از این مجموعه بخواهید محصول مورد نظر شما را تامین کنند. اگر تمامی مراحل تولید دفتر در یک مجموعه باشد و چندین مجموعه مجزا وابسته نباشند، به راحتی می توانید محصول خود را داشته باشید و با هزینه مناسب تری دریافت کنید. شرکت های معروف بسیاری هستند که به این صورت فعالیت می کنند و شما می توانید به آنها برای دریافت سفارش خود مراجعه نمایید.

تصویر شماره 10

چاپ دفتر مدارس

برخی از مراکز چاپ وجود دارند که علاوه بر چاپ کتاب، یا تبلیغات، چاپ دفتر مدرسه و دانشگاه را نیز انجام می دهند. برخی دیگر از مراکز چاپ هم وجود دارند که صرفا به تولید و چاپ دفتر مدرسه می پردازند و حوزه فعالیت آنها در این زمینه است. اگر شما به عنوان یک مدیر در برنامه کاری خود این مورد را در نظر دارید که تمامی دانش آموزان از یک مدل دفتر استفاده کنند، می توانید به این مراکز مراجعه کنید و بعد از انتخاب طرح مورد نظر، سفارش خود را ثبت کنید تا به انجام برسد.

تصویر شماره 11

پخش عمده دفتر مدرسه

یکی از راه هایی که می توان اجناس را با قیمت کمتری نسبت به بازار دریافت کرد، مراجعه به مراکز عمده فروشی است. البته اگر تعداد کالایی که مد نظر شماست بالا باشد این خرید به صرفه خواهد بود. هم برای مشتری و هم برای فروشنده. در مورد دفتر مدرسه هم می توان گفت در صورتی که مدرسه ای تمایل به استفاده از یک نوع دفتر خاص با طراحی خاص داشته باشد تا هماهنگ بین تمام دانش آموزان باشد از این رو بهتر است برای خرید دفتر به پخش عمده مراجعه نمایند و با بستن قرارداد، دفاتر مورد نیاز دانش آموزان را تامین کنند. چون تعداد دفتر درخواستی بالاست از این رو هزینه خرید آن هم کاهش خواهد یافت. بسیاری از مراکز که در زمینه تولید و چاپ انواع دفترهای آموزشی ویژه مدارس و دانشگاه فعالیت می کنند، در زمینه پخش و خرید و فروش آن هم فعال هستند. از این رو بهتر است این مراکز را شناسایی کرده با آنها قرارداد تنظیم کنید.

تصویر شماره 12

فروش دفتر مدرسه به صورت عمده

یکی دیگر از راه هایی که مدیران برای تهیه دفتر مورد نیاز دانش آموزان خود می توانند انجام دهند این است که به مراکز فروش دفتر مدرسه که به صورت عمده فروش خود را انجام می دهند، مراجعه نمایند و به تعداد دلخواه دریافت کنند و در صورت داشتن تقاضای بیشتر، سفارش دهند تا مرکز فروش نسبت به تامین آن اقدامات لازم را انجام دهد.

تصویر شماره 13

مرکز پخش دفتر مدرسه

برای تهیه دفتر مدرسه مخصوص دانش آموزان مراکز مختلفی وجود دارد. برخی از مراکز زیر مجموعه دیگری است و می توان گفت احتمالا تنوع محصولات آن ممکن است کم و یا ناقص باشد. از این رو برای دسترسی به یک منبع خوب که دست شما را باز بگذارد بهتر است به مراکز پخش دفتر مدرسه مراجعه شود و از بین طرح ها و مدل های مختلف بر اساس بودجه ای که در نظر گرفته اید، سفارش خود را ثبت و تهیه کنید.

تصویر شماره 14

خرید اینترنتی دفتر فانتزی مدرسه

تا چند سال پیش تهیه دفتر و یا هر محصول دیگر به صورت حضوری و در محل فروش بود که اگر برای مثال مرکز توزیع بسیار از لحاظ مسافت دور باشد زمان زیادی را می گیرد و هدر می رود. اما امروزه خرید اینترنتی بسیار کار را  آسان کرده است و نمونه ها را می توانید به راحتی با تمامی  مشخصات و جزئیات ببینید و طرح مورد نظر را سفارش دهید. بعد از اینکه طرح انتخاب شد در صورتی که سایت مرکز فروش خرید عمده و یا جزئی را داشت بنا بر نوع نیاز خود می توانید سفارش دهید و کالا را دریافت کنید. به این ترتیب در وقت خود نیز  صرفه جویی کرده اید. نکته ای که باید در خریدهای اینترنتی مدنظر داشته باشید، معتبر بودن مرکز است. پس قبل از خرید از این نظر مطمئن شوید.

در انتها باید گفت از آنجا که تحصیل بسیار مورد توجه خانواده ها و جامعه است باید دانش آموزان را به نوعی برای تحصیل ترغیب کرد که می توان گفت یکی از شیوه های جذب در این زمینه تولید ابزار زیبا و جذاب مربوط به تحصیل می باشد. چون دفتر یکی از ابزاری است که دانش آموز بسیار با آن سروکار دارد، اینکه جذاب باشد و اینکه حاوی پیامی هم باشد او را جذب خواهد کرد. باید در خرید دفترهای مدرسه این نکته را مد نظر داشت که مطابق با فرهنگ ما و هدف آموزش باشد و به گونه ای هم نباشد که دانش آموز نتواند تمرکز داشته باشد. از این رو برای تهیه دفتر فانتزی مدرسه مورد نظر به مراکز معتبر مراجعه فرمایید و یا خرید اینترنتی دفتر مدرسه خود را از ساده ترین راه انجام دهید.

تصویر شماره 15

سفارش دفاتر فانتزی مدارس

سفارش دفاتر فانتزی مدارس با توجه به درس هایی که دانش آموزان دارند متفاوت است. مثلا مدارس ابتدایی به دفاتری با طرح های شاد و فانتزی احتیاج دارند و در مقابل دفاتر انگلیسی به درد آن ها نمی خورد. بنابراین انواع دفاتر مثل دفتر انگلیسی یا دفتر طراحی و دفتر خط دار معمولی با توجه به تعداد و ماهیت دروس هر مقطع قابل سفارش است.

دفتر فانتزی مدرسه

انواع صحافی نرم دفاتر فانتزی مدارس

صحافی کردن یا جلد کردن دفتر و کتاب به تا کردن و نحوه چینش فرم چاپ شده متن و در نهایت برش کتاب می گویند. این فرم های چاپ شده به وسیله دستگاه تاکن تا می شوند و این کار بر اساس قطع دفتر انجام می شود و در نهایت به وسیله ماشین صحافی مرتب می شوند. سپس بر اساس اینکه صحافی به چه نوعی خواهد بود می تواند از طریق صحافی سخت یا صحافی نرم به جلد متصل شود. در آخر هم بر اساس قطع استاندارد دفاتر و کتاب برش داده می شوند. صحافی نرم شامل صحافی شومیز یا ته چسب (سرد و گرم) و صحافی مفتولی است.

 دفاتر فانتزی ارزان

صحافی ته چسب شبیه به صحافی ته دوخت است اما در اینجا ته کار برش می خورد و سپس چسب زده می شود. در صحافی ته دوخت هم فرم ها را پس از این که در کنار یکدیگر قرار گرفتند میدوزند. در صحافی مفتولی هم فرم ها  را کنار هم می گذارند و سپس به وسیله منگنه یا مفتول به هم وصل می کنند. صحافی مفتولی را به دو حالت از رو و از داخل می توان انجام داد. در سفارش دفاتر فانتزی مدارس می توانید نوع صحافی را از پیش مشخص کنید.

انواع صحافی سخت دفاتر فانتزی

انواع صحافی سخت شامل صحافی گالینگور و صحافی سلفونی می باشد. صحافی گالینگور که به آن جلد سخت هم می گویند یک نوع چاپ دفتر و کتاب است که یک نوع جلد سفت و سختی دارد. این نوع جلد را معمولا با مقوا می پوشانند و با پارپه چلوار یا انواع پارچه های سفت یا کاغذ ضخیم و گاهی اوقات هم با چرم درست می کنند.

دفتر فانتزی

32 قطع استاندارد وجود دارد و دلیل وجود این قطع ها این است که کاغذ کمتری هدر برود. این نوع چاپ جلد باعث انعطاف پذیر شدن دفتر می شود. جلدهای گالینگور اغلب جلد براقی دارند. جلدهای گالینگور اغلب از بقیه صحافی ها شکیل تر هستند و برای همین در سفارش دفاتر فانتزی مدارس بهتر است از آن ها استفاده شود.