کمی صبر کنید...

چاپ تراکت


در این مقاله به روش تبلیغات تراکتی و چاپ تراکت پرداخته شده است و تمامی جنبه های آن روشن شده تا بتوانید انتخاب درستی را بنا بر نیاز خود داشته باشید. چرا که همیشه تبلیغات یکی از روش های مهم در بازاریابی می باشد که می توانید خدمات کلیدی و اصلی کسب و کار را با استفاده از تبلیغات به مشتریان خودتان ارائه دهید. اینکه روش های مختلف تبلیغات را بشناسید و بدانید که هر روش دارای چه زیر مجموعه هایی است، باعث می شود که با قدرت بیشتری عمل کنید و در نتیجه مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود بکشانید.

بسیاری افراد تفاوت تراکت و بروشورها را نمی‌دانند، تفاوت بروشور و تراکت در این است که بروشورها همواره به‌صورت دورو چاپ می‌شوند، بروشورها برخلاف تراکت، دارای تاخوردگی‌هایی هستند و صفحات جداگانه‌ای برای گنجاندن محتواها، ایجاد می‌کنند. تاخوردگی بروشورها انواع مختلفی دارد. بروشورها می‌توانند دارای صفحات متعددی باشند که به یکدیگر متصل شده‌اند. به بروشورهای ساده و کوچک، پمفلت نیز گفته می‌شود. برخلاف تراکت‌ها که اندازه‌های استانداردی دارند، بروشورها را می‌توان در هراندازه‌ای چاپ کرد. بروشورها، روی کاغذهای ضخیم‌تری چاپ می‌شوند تا دوام و ماندگاری طولانی‌تری داشته باشند. قیمت چاپ بروشور، بیشتر از تراکت است و سازمان‌ها برای چاپ آن بیشتر هزینه می‌کنند؛ زیرا بروشور ابزاری است که سازمان‌ها از طریق آن، خدمات یا محصولات خود را به مشتری ارائه می‌کنند و مشتری‌ها بامطالعه بروشور و مقایسه با بروشور شرکت‌های رقیب، در مورد کیفیت کار قضاوت می‌کنند.سفارش چاپ تراکت‌ها

چاپ تراکت تبلیغاتی

تراکت یکی دیگر از روش های تبلیغات و بازاریابی می باشد که می توان از آن به عنوان قدیمی ترین روش تبلیغات نام برد. تراکت های تبلیغاتی چند نوع هستند که بنابر نیاز می توان از انواع تراکت ها استفاده کرد.البته در سال های گذشته که تنوع تراکت ها تا به این اندازه نبود چاپ تراکت صرفا شامل چاپ مطالب تبلیغاتی بر روی برگه ها بود آن هم به صورت رنگی و یا سیاه و سفید. ولی امروزه تنوع تراکت ها افزایش پیدا کرده است و سرعت چاپ تراکت نیز سریعتر شده است تا به حدی که می توان هزاران تراکت تبلیغاتی را در مدت زمان چند ساعت، یا یک روز به چاپ رساند.

بنابراین در صورتی که کسب و کار شما نیازمند به تبلیغ دارد، می توانید یکی از روش های چاپ تراکت تبلیغاتی را که در ادامه خواهیم دید، انتخاب کنید و با این مرکز تماس حاصل فرمایید تا با کیفیت عالی همراه با قیمت مناسب آن را سفارش داده و دریافت کنید.سفارش چاپ تراکت‌ ارزان

نکات مهم در سفارش چاپ تراکت‌ها

زمانی که می‌خواهید سفارش چاپ تراکت بدهید نیاز دارد که اطلاعاتی در مورد تراکت‌ها داشته باشید، تراکت‌ها برگه‌های کوچک تبلیغاتی هستند که یک پیغام تبلیغاتی را به شکلی مؤثر و ساده پخش می‌کنند. این روش قدمتی 500 ساله دارد اما استفاده از آن‌ها در دهه‌ی ۹۰ میلادی و با توسعه‌ی سیستم چاپ رومیزی رونق گرفت. با گسترش فناوری‌های ارتباطاتی تراکت‌ها هنوز هم به‌عنوان یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ به کار می‌رود البته اگر در زمان و مکان مناسب و برای مخاطب مناسب پخش شود. گاهی حجم عظیم تراکت‌ها باعث ایجاد مشکلاتی در شهر می‌شود، این مسئله باعث شده که قانون‌هایی برای عدم پخش این وسیله تبلیغاتی در برخی نقاط شهرهای جهان وضع شود. تراکت‌های تبلیغاتی سایز ثابتی ندارند و می‌توان در هر سایزی طراحی تراکت تبلیغاتی را انجام داد.معمولاً تراکت‌های تبلیغاتی را به‌صورت یکرو طراحی و چاپ می‌شود ولی نسبت به سلیقه مشتری می‌توان آن را دورو نیز طراحی کرد. چاپ تراکت  A5 پرمصرف‌ترین سایز است. نکته قابل‌توجه این است که قیمت چاپ با افزایش شمار به‌شدت افت می‌کند.

کاربرد تراکت‌ها:

 • اطلاع‌رسانی رویدادی مهم مانند جشنواره‌ها یا گردهمایی‌های اجتماعی یا اطلاع دادن در مورد تخفیف یک محصول برای جذب بیشتر مشتری
 • درخواست نیروی کار برای مؤسسات خصوصی یا دولتی
 • تبلیغات تجاری محصولات شرکت‌ها

مزیت‌های تراکت‌ها:

 • هزینه پایین‌تر
 • ماندگاری فیزیکی بالا
 • اثرپذیری بیشتر بر روی مردم
 • عدم نیاز به مجوزهای دولتی برای تبلیغات
 • سرعت تولید و پخش بالاقیمت چاپ تراکت‌

شیوه انتشار تراکت‌ها

تراکت‌ها به روش‌های مختلفی بین جامعه هدف منتشر می‌شوند ازجمله آن می‌توان به پخش تصادفی بین رهگذران یک خیابان، فرستادن درب خانه‌ها، چسباندن روی دیوارها، قرار دادن زیر برف پاک­کن ماشین‌ها اشاره کرد.

تراکت‌ها فقط به‌صورت چاپی ارسال نمی‌شوند بلکه حتی به‌صورت تصویر هم در فضای مجازی منتشر می‌شوند، این روش باعث انتشار گسترده‌تر و بزرگ‌تر شدن جامعه هدف خواهد شد؛ اما به یاد داشته باشید که همه افراد جامعه دسترسی به فضای مجازی ندارد.

نکات مهم در مورد ساخت تراکت:

ابتدا چند سؤال اساسی از خودتان بپرسید: مخاطبان کیست؟ هدفتان از پخش  چیست؟ تراکت‌ها باید در کجا پخش شوند؟ رنگ بندی باید چگونه باشد؟ بعد از رسیدن به جواب سؤالات شما آماده می‌شوید که تراکت را طراحی کنید.

 • بسیار مهم است که شما از لغات مناسب و جذاب استفاده کنید، لحن نوشتار باید به‌گونه‌ای باشد که مخاطب کنجکاو شود. استفاده از تصاویر و رنگ‌بندی مناسب هم به شما بیشتر کمک خواهد کرد.
 • پیام اصلی تراکتی که طراحی می‌کنید باید به‌سادگی به کاربر برسد پس از تصاویر و عبارات ساده و جذاب استفاده کنید.
 • سعی کنید در ذهن کاربر دلیلی برای استفاده از محصولتان یا مشارکت کاربر بکارید.
 • غلط‌های املایی و دستوری  غیرقابل‌جبران است پس بعد از کامل شدن طرح حتماً آن‌ها را وارسی کلی کنید تا دچار غلط‌های املایی یا موارد مشکل‌زای دیگر نباشد.
 • مردم همیشه از راست به چپ و از بالا به پایین می‌خوانند. بر این اساس طراحی کنید.
 • بازگو کردن راه‌ها یا دلایلی که نشان می‌دهد شما انتخاب بهتری از رقبای خود هستید. این موارد را با حروف بزرگ‌تر و برجسته، در میان صفحه قرار دهید.
 • شما می‌توانید تراکت را به‌عنوان یک بن تخفیف یا دعوت‌نامه در بین مردم پخش‌کنید تا بتوان از دور ریختن آن جلوگیری شود.

نکات مهم در مورد انتشار تراکت

 • تجربه نشان داده است که در بیشتر اوقات چسباندن اثر بهتری در جذب مخاطب دارد، زیرا زمانی که بروشور روی زمین می‌افتد مخاطب جهت برداشت آن امتناع می‌نماید اما درزمانی که بروشور را روی درب منزل یا محل کار خود رؤیت می‌کند احتمال برداشتن یا مطالعه‌ی آن به‌مراتب بالاتر است.
 • اگر تراکت‌ها را به‌صورت خاص در اداره یا سازمانی منتشر می‌کنید توجه کنید که نیروهای پخش تجاری یا اداری به دلیل برخورد مستقیم با مخاطبین به‌گونه‌ای نماینده آن مجموعه تلقی می‌گردد بنابراین می‌بایست ازنظر ظاهر و نحوه‌ی برخورد در سطح مناسبی قرار داشته باشند تا شأن و شخصیت کاری کارفرما حفظ گردد.
 • برای انتشار شرکت‌هایی هم وجود دارند که می‌توانید این کار را به آن‌ها بسپارید تا از انتشار تمام تراکت خود مطمئن شوید.
 • در پایان توجه کنید که تراکت‌ها همیشه راه مؤثر برای تبلیغات نیستند و فقط به یک روش تبلیغاتی تکیه نکنید و تا آنجایی که می‌توانید روش‌های مختلف را با توجه به کسب‌وکار خود بکار گیرید مانند تبلیغات پیامکی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری، ایمیل مارکتینگ، نکته مهم استفاده درست از هر وسیله در زمان و مکان مناسب است.

چاپ تراکت تبلیغاتی

چاپ تراکت گلاسه دورو

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای چاپ و تکثیر تراکت وجود دارد که یکی دیگر از روش ها در زمینه چاپ تراکت ها، چاپ تراکت گلاسه دورو می باشد. در تراکت گلاسه دورو مطالب بر هر دو روی کاغذ چاپ می شود که بنا بر مطلب مورد نظر می تواند تماما متن باشد و یا ترکیبی از تصویر و متن. تفاوت اصلی تراکت گلاسه دورو با تراکت عادی و ساده در این است که نوع تراکت گلاسه است که به نوبه خود دارای کیفیت بالاتر و ماندگاری مطالب و رنگ ها می باشد (در صورت رنگی بودن). برای همین بسیاری از کسب و کارها این نوع از چاپ کردن تراکت را انتخاب می کنند. دلیل ماندگاری تراکت های گلاسه روکش پلاستیکی و روغنی مانند می باشد که بر روی تراکت اصلی قرار می گیرد، که البته تفاوت هایی هم در کاغذ اصلی تراکت گلاسه با تراکت های عادی وجود دارد. برای درک بهتر اگر جلد مجلات را دیده باشید جنس گلاسه به این صورت است.

چاپ تراکت گلاسه رنگی

در تبلیغات یکی از عنصرهای مهم در جهت جلب نظر افراد استفاده از رنگ های به جا و خوب است. وقتی که مطالب تبلیغاتی به صورت سیاه و سفید باشد در مقایسه با رنگی جذب کمتر خواهد داشت، یعنی اینکه یک تراکت رنگی بسیار بهتر از تراکت سیاه و سفید جلب توجه مشتری را می کند. اگر تمایل به چاپ تراکت رنگی گلاسه برای تبلیغات خود دارید و از طرفی مطالب درج شده در آن کیفیت بهتری داشته باشد، پیشنهاد بر این است که تراکت گلاسه رنگی را انتخاب کنید تا علاوه بر داشتن زیبایی بصری، ماندگاری بهتری را هم داشته باشد.

چاپ تراکت گلاسه رنگی

چاپ فوری تراکت گلاسه

از آنجایی که امروزه تراکت های گلاسه نیز جایگاه ویژه خود را دارد بسیاری از کسب و کارها این نوع از تراکت را انتخاب می کنند، ولی در اینجا هم نیاز فوری به چاپ به چشم می خورد که توسط سفارش دهندگان مطرح است. برای همین، چاپ فوری تراکت گلاسه، طبق درخواست مشتری ارائه می شود و فقط کافی است که طرح تراکت و محتوای مورد چاپ مشخص شود تا تراکت های گلاسه در زمان کوتاهی، به هر تعدادی که مد نظر است چاپ و در اختیار مشتریان قرار گیرد. که البته در این زمینه قیمت چاپ کمی متفاوت خواهد بود. اگر شما عناوین چاپ تراکت گلاسه یک روزه را در اینترنت جستجو کنید به لیست انواع تراکت های گلاسه و تعرفه هر یک دسترسی خواهید داشت.

چاپ فوری تراکت گلاسه

چاپ تراکت گلاسه یک روزه

بعضا شرایطی در کسب و کار شما پیش می آید که نیاز به اطلاع رسانی سریع دارید، یا قصد تغییر خاصی در محل یا نوع کسب و کار را دارید و می خواهید مشتریان خود را مطلع کنید و بسیاری دلایل دیگر که برای شما زمان بسیار اهمیت دارد و می خواهید ظرف مدت یک روز تغییرات اطلاع رسان شود. مراکز تخصصی چاپ که تراکت گلاسه چاپ می کنند، این امکان را فراهم نموده اند که بنا به درخواست مشتری، تراکت تبلیغاتی وی سریعتر چاپ و تکثیر شود که مسلما چنین سفارش های سریع، شرایطی خاص را می طلبد. استفاده از دستگاه های چاپ با تیراژ بالاتر که تعداد زیاد را چاپ کنند و همچنین هزینه آن، که قطعا با حالت معمول و مرسوم متفاوت خواهد بود و باید این نکته در نظر گرفته شود.

چاپ تراکت گلاسه یک روزه

چاپ تراکت گلاسه a5

تا به اینجا در مورد تراکت از نوع گلاسه صحبت شد و مزیت های آن هم نام برده شد. مسئله مهم دیگر در زمینه تراکت تبلیغاتی، اندازه و ابعاد تراکت می باشد که با توجه به موضوع و اهمیت آن اندازه های متفاوتی را می طلبد. در صورتی که محتوای تبلیغاتی کم باشد و بیشتر مقصود بیان مکان و آدرس باشد، چاپ تراکت a5 گلاسه توصیه می شود ولی اگر توضیحات بیشتر مد نظر باشد اندازه کاغذ و قیمت چاپ آن هم متفاوت خواهد بود.

چاپ تراکت گلاسه a5

چاپ فوری تراکت رنگی

غیر از تراکت گلاسه، برای اینکه تراکت تبلیغاتی رنگی داشته باشیم، می توان از کاغذهای معمولی هم استفاده کرد. اگر می خواهید تراکت مورد نظر شما سریعتر از زمان معمول چاپ شود ولی ارزانتر از نوع گلاسه باشد ولی ظاهر خوبی هم داشته باشد می توانید از امکان چاپ فوری استفاده کنید. در واقع این خدمات به این دلیل ارائه می شود که بسیاری از کسب و کارها زمان کافی را برای انتظار جهت چاپ و تبلیغات را ندارند و باید در زمان کوتاهی تراکت تبلیغاتی خود را چاپ کنند و به دست مشتریان خود برسانند.

چاپ تراکت رنگی a5

اندازه تراکت تبلیغاتی یکی از مواردی است که باید در نظر داشت. نوع مطالبی که ارائه می دهید اندازه تراکت را مشخص می کند. اما نوع مرسوم و معمول آن a5 می باشد که اندازه مناسبی برای بسیاری از تبلیغاتی است که مد نظر شماست. از این رو در ابتدا محتویات مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس اقدام به سفارش تراکت کنید.

سفارش چاپ تراکت رنگی

بعد از اینکه در مورد نوع تراکت تبلیغاتی، اندازه و محتویات آن و نوع گلاسه و ساده و رنگی بودن آن تصمیم نهایی از سوی مشتری گرفته شد. وارد مرحله مربوط به سفارش و تهیه طرح مورد نظر و در نهایت فرآیند چاپ می شوید. اگر شما قصد دارید که تراکت مورد نظر خود را چاپ کنید، می توانید با مراجعه به مراکز خدمات چاپ سفارش خود را ثبت کنید. در ابتدا باید تمامی اطلاعاتی که مد نظر شما است داده شود و نوع چاپ را هم مشخص کنید و بر اساس آن تعرفه ها را هم دریافت کنید و در نهایت سفارش خود را ثبت کنید.

طراحی و چاپ تراکت های تبلیغاتی

طراحی یک تراکت تبلیغاتی یک مسئله مهم است و در واقع این طراحی نهایی یک تراکت تبلیغاتی است که میزان موفقیت آن را تعیین می کند که آیا تراکت می تواند مشتری جذب کند و یا خیر. برای همین برخی افراد و کسب و کارها کار طراحی را به خود کانون های تبلیغاتی می سپارند. البته در صورتی که کانون تبلیغاتی کار طراحی را نیز انجام دهد، که امروزه تقریبا 95 درصد طراحی تبلیغات توسط خود کانون های تبلیغاتی صورت می گیرد.

طراحی تراکت معمولا توسط بخش طراحی گرافیک انجام می شود که در این بخش از فرآیند چاپ، افرادی هستند که از مهارت خوبی جهت طراحی برخوردارند و به خوبی با مباحثی چون روانشناسی رنگ ها – چیدمان عناصر (جدول ها – متن ها و ... ) در صفحه تراکت آشنایی دارند و بنا بر تجربیات کاری که داشته اند بهترین طراحی ممکن را نیز انجام می دهند.

البته در این بین طرح های آماده برای چاپ انواع تراکت نیز وجود دارد که در بانک های اطلاعاتی طراحان قرار دارد که در ابتدا برای سرعت دادن به طراحی و چاپ به سراغ این طرح های از پیش آماده می روند و نمونه ها را به مشتریان نشان می دهند و تغییرات لازم را بر روی نمونه ها ایجاد می کنند تا بنا بر نیاز مشتری تغییر کند و در صورت مورد پسند واقع شدن توسط سفارش دهنده، خروجی نهایی را می گیرند و به دستگاه چاپ می سپارند.

طراحی و چاپ تراکت های تبلیغاتی

تعرفه چاپ تراکت تبلیغاتی

در اینجا می رسیم به اندازه تراکت و تعرفه های چاپ آنها. همانطور که پیشتر اشاره شد اندازه در قیمت تراکت تاثیرگذار است که باعث می شود مباحثی مانند چاپ تراکت های تبلیغاتی ارزان به میان بیاید. از آنجایی که قیمت کاغذهای بزرگ و کوچک مانند A4 و A5 با هم تفاوت دارد بنابراین قیمت تمام شده تراکت نیز تفاوت خواهد داشت که البته این تفاوت در کیفیت نیست و فعلا در مورد اندازه صحبت می کنیم. حال اینکه اگر نوع تراکت هم فرق داشته باشد باز هم شاهد تفاوت هایی در قیمت خواهیم بود.

منظور قیمت تراکت A5 ساده پایین تر از قیمت تراکت A5 گلاسه می باشد. در واقع تعرفه تراکت A5 در همینجا هم فرق کرده است. یعنی چاپ تراکت گلاسه A5 گرانتر از تراکت رنگی A5 است. البته شما می توانید لیست های تعرفه چاپ تراکت را در ابتدا بررسی کنید تا بهتر بدانید که چه نوع از تراکت ها دارای چه قیمتی هستند.

تعرفه چاپ تراکت تبلیغاتی

تعرفه چاپ تراکت گلاسه

تعرفه چاپ بر روی کاغذ گلاسه با توجه به اندازه و رنگی و یا سیاه و سفید بودن نیز متفاوت است و هر نوعی تعرفه خود را دارد. در اینجا انواع تراکت های گلاسه را نام می بریم تا بیشتر با انواع آن آشنا شوید. تراکت گلاسه تک رو، اندازه a4 ولی با ابعاد 100- تراکت دورو a4 با ابعاد 1000 – تراکت گلاسه تک رو با a4 با ابعاد 2000 و تراکت گلاسه دورو a4 با ابعاد 2000. این مثال ها، فقط نمونه هایی بودند که نشان دهنده چرایی تفاوت تعرفه ها در چاپ است. حال آنکه هر کدام از این موارد شامل تمامی طرح های تراکت مانند اندازه های A5 نیز می باشد.

تعرفه چاپ تراکت گلاسه

تعرفه چاپ تراکت رنگی

وقتی نام تراکت تبلیغاتی آورده می شود عمدتا مفهوم تراکت های ساده (سیاه و سفید – رنگی) می باشد. تعرفه و یا به عبارتی قیمت چاپ تراکت های تبلیغاتی هم بنا بر اندازه و نوع چاپ با هم متفاوت است، به عنوان مثال اگر شما تصمیم دارید تا تراکت تک رو در اندازه a4 را چاپ کنید تعرفه مخصوص به خود را دارد و اگر می خواهید که تراکت دو روی a4 را چاپ کنید نیز تعرفه جداگانه خود را دارد. که بر اساس وزن کاغذ هم متغیر است. دلیل این تعرفه ها هم این است که وقتی دستگاه چاپ شروع به چاپ می کند، مصرف مواد رنگی (جوهر) بنا بر اینکه تراکت دورو می باشد و یا تک رو و اندازه آن به چه میزان باشد متفاوت خواهد بود و قیمت ها برای کارکرد دستگاه و زمان کارکرد دستگاه نیستند و عمدتا برای مواد مصرفی دستگاه چاپ است.

تعرفه چاپ تراکت رنگی

تعرفه چاپ تراکت a5

چاپ تراکت هایی مانند تراکت رنگی دورو و تک رو – تراکت A4 – تراکت A5 – تراکت گلاسه در اندازه های گفته شده از پر استفاده ترین نوع چاپ تراکت ها هستند. تراکت چه از نوع رنگی باشد و یا گلاسه یا ساده و ارزان قیمت، شما می توانید بنابر نیاز خود تراکت مورد نظر را سفارش دهید تا طراحی و چاپ شود. تعرفه ها هم بر اساس جنس کاغذ، وزن آن و اندازه تعیین خواهد شد.

تعرفه چاپ تراکت a5

چاپ تراکت گلاسه ارزان

وقتی برای تبلیغات خود تصمیم گرفتید که تراکت از نوع گلاسه چاپ کنید؛ اینکه رنگی باشد و یا سیاه و سفید بسته به نظر شما و موضوع تبلیغات دارد. ولی موضوعی که مطرح می شود این است که باید دید چه مطالبی را به صورت تبلیغات بر روی تراکت می خواهیم چاپ کنیم و آیا این مطالب ارزش چاپ رنگی را دارد و یا همان سیاه و سفید کافی می باشد. در واقع در زمان تصمیم گیری برای چاپ از نوع گلاسه، نوع تبلیغات و مسئله قیمت به میان می آید. برای همین بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کار، چاپ تراکت های گلاسه ارزان را انتخاب می کنند. چرا که تراکت های نوع گلاسه خود چندین نوع را شامل می شود و بسته به کیفیت کاغذ و ضخامت و اندازه آن دارای قیمت های متفاوتی می باشد.

ساخت تراکت ارزان

چاپ تراکت رنگی ارزان

همواره قیمت هر محصول و خدماتی برای مشتری ملاک بوده است. در زمینه چاپ هم، مخصوصا چاپ در تیراژ بالا قیمت ها مهم می باشد. برای اینکه تراکت تبلیغاتی شما رنگی باشد و ارزان هم باشد، برخی از مراکز چاپ، با توجه به شرایط خاص، مثلا ارائه کاغذی با جنس و اندازه متفاوت، یا چاپ محتوای شما بر روی کاغذهای رنگی در رنگ های متفاوت این امکان را برای شما فراهم می کنند.

چاپ تراكت ارزان قیمت

چاپ تراکت های ارزان قیمت به چند حالت تقسیم می شود که به عنوان مثال یکی به نوع تراکت بر می گردد که تعیین کننده قیمت نهایی تراکت است و دیگری به قیمت های ارائه شده توسط مرکز چاپ بر می گردد. البته نوع کاغذ تراکت و اینکه یک تراکت به صورت دورو چاپ شود و یا تک رو نیز در قیمت تاثیرگذار است. سعی بر این است که مشتریان با کمترین قیمت ممکن بتوانند تراکت های مورد نظر خودشان را چاپ کنند و کسب و کار خودشان را معرفی کنند.

سفارش چاپ تراکت‌ تبلیغاتی

چاپ تراکت تبلیغاتی ارزان

در صورتی که تراکت شما تبلیغاتی و فوری باشد و نیاز داشته باشید در سطح وسیع تبلیغات انجام شود هزینه بر است. چرا که کار شما سفارشی و زود هنگام است و البته با تیراژ بالا.

در این مواقع باید بگوییم که کانون ها و مراکز چاپ امکاناتی را فراهم کرده اند تا شما بتوانید هم کیفیت کار خود را داشته باشد و هم در اسرع وقت. کافی است به این مراکز مراجعه کنید و آخرین تعرفه ها را ملاحظه نمایید.

 سفارش آنلاین و چاپ تراکت‌ها

دسته‌بندی