شرکت هایی که در زمینه طراحی انواع پوستر فعالیت می کنند بایستی از مقررات و اصول مربوط به اندازه پوستر استاندارد آگاهی داشته و رعایت لازم را بعمل بیاورند، تا از این طریق بتوانند بهترین و موثرترین پوستر را طراحی و عرضه کنند. شما نیز می توانید با توجه به محل نصب پوستر مورد نظر خود، یکی از اندازه های بسیار متفاوت ارائه شده را انتخاب کرده و چاپ کنید.

پوستر تبلیغاتی
آیا شما نیز به دنبال اندازه پوستر استاندارد هستید؟ آیا می دانید که برای چاپ پوستر بایستی استانداردهای بسیار خاصی را مورد توجه قرار داد؟ از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در خصوص اندازه پوستر استاندارد به دست بیاورید.

پوستر یکی از مهمترین و اساسی ترین ابزارهای تبلیغاتی می باشد که امروزه توسط بسیاری از شرکت ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. پوستر را می توان استاندارد و قابل اثر واقع دانست که بتواند از تمام اصول و قوانین حاکم پیروی کرده و از این طریق بتواند پیام شرکت شما را به مخاطب خود برساند. امروزه شرکت های خدماتی بسیار زیادی در حوزه چاپ انواع پوستر تبلیغاتی در حال فعالیت هستند که هر کدام از آنها نیز سعی بر آن دارند تا با کیفیت ترین و موثرترین پوستر را برای مشتریان خود طراحی و چاپ کنند. عوامل بسیار زیادی در اثرگذاری و با کیفیت بودن پوستر تبلیغاتی موثر می باشد که از مهمترین این عوامل می توان به اندازه پوستر استاندارد اشاره کرد. اندازه های استاندارد پوسترهای تبلیغاتی می تواند تاثیر شگفت انگیزی را در جلب توجه مخاطبان و همچنین هزینه های پرداختی مشتریان داشته باشد.


اندازه پوستر چگونه است؟

پوسترها دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی هستند. از نصب بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی گرفته تا کوچیک ترین آن‌ها.

هنگام سفارش چاپ پوستر، می‌توانید ابعاد مورد نظر خود را به طراح اعلام نمایید تا بر اساس نیاز شما طراحی شود. اعدادی که برای ابعاد و قطع پوستر به کار می‌روند به شکل زیر است:

70 ضربدر 100 سانتی متر به حالت عمودی. 

با توجه به این ابعاد؛ باید طوری مطالب را در پوستر قرار دهید که خواننده پوستر به راحتی محتوای مطلب را درک کند. به طور کلی شما باید در نظر بگیرید که این پوستر را برای چه مکان و ابعادی طراحی می‌کنید. اگر هدف شما این باشد که از نمای دور به راحتی قابل دیدن باشد، باید پوستر با ابعادی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد و به عنوان بیلبورد تبلیغاتی نصب شوند.تصویر 1

اندازه پوستر استاندارد
افرادی که به دنبال تبلیغ خدمات یا محصولات خود هستند، بایستی به موارد بسیار زیادی توجه لازم را داشته باشند که از مهمترین این موارد می توان به بودجه در اختیار خود و محلی که قرار است پوستر در آن نصب شود، اشاره کرد. بی شک اندازه های مختلف پوسترهای استاندارد نیز می تواند کمک بسیار بزرگی برای مشتریان در این زمینه داشته باشد. از مهمترین اندازه های استاندارد پوستر ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-         اندازه پوسترهای کوچک

-         اندازه پوسترهای متوسط

-         اندازه پوسترهای بزرگ

هر کدام از این اندازه های ارائه شده، مناسب برای شرکت ها و تبلیغات خاصی می باشد که شما نیز می توانید با دریافت مشاوره و راهنمایی لازم از افراد خبره در این زمینه، اقدام به سفارش یکی از بهترین این پوسترها داشته باشید و آن را در ملاعام نصب کرده و تبلیغات موثر برند و محصولات خود را داشته باشید.

تصویر 2

کوچک ترین اندازه پوستر:اندازه پوستر استاندارد
یکی از اندازه پوستر استاندارد را اندازه های کوچک تشکیل می دهد که به این نوع از پوستر ها، tabloid نیز گفته می شود که کوچکترین اندازه از پوسترهای استاندارد می باشد و برای کسب و کارهایی مناسب می باشد که فضا و مکان کافی را برای نصب در اختیار ندارد. اندازه این مدل از پوسترها در حدود 430 در 280 میلی متر می باشد. فونت مورد استفاده در این پوسترها بسیاربزگ می باشد تا بتواند توجه مخاطبان را به سوی خود جلب کند. از مدل پوستر برای تبلیغات اعلانات و آگهی ها استفاده می شود و دارای طرفداران بسیار زیادی نیز می باشد.

تصویر 3

اندازه پوستر متوسط
از دیگر مهمترین اندازه پوستر استاندارد می توان به پوسترهای متوسط اشاره کرد که این نوع از پوستر های با نام c شناخته می شوند و می توان اطلاعات و مطالب بیشتری را در این پوسترها جای داد. از این نوع پوسترهای تبلیغاتی برای ارائه مطالبی در خوابگاه ها، ورودی شرکت ها و سازمان ها استفاده می شود که اندازه های آنها نیز در حدود 610 در 460 میلی متر می باشد. استفاده از تصاویر و فونت های بسیار مختلف در این پوسترها رایج می باشد و شما نیاز به فضای نسبتا بزرگ برای نصب دارد.

تصویر 4

اندازه پوستر بزرگ
اندازه بزرگ پوستر از دیگر اندازه پوستر استاندارد می باشد که آن را با نام d می شناسند و یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین انواع پوسترهای تبلیغاتی به شمار می آید. از این مدل پوسترها برای نمایشگاه های مختلف، سالن های تجاری، مراسم ها مختلف و غیره استفاده می شود و نیاز به فضای بسیار بیشتری برای نصب دارد. این مدل از پوسترها می توانند پیغام هایی با حجم بسیار بیشتری را به نمایش بگذارند. اندازه های این پوسترها نیز در حدود 910 در 610 میلی متر می باشد و با داشتن عظمت و شکوه خود توجه مخاطبان را به راحتی جلب می کند.

تصویر 5