سررسید سلفون یکی از انواع جلدهایی است که در ساخت سررسید به کار می‌رود. سررسید سلفون مانند دیگر انواع سررسیدها دارای انواع متفاوتی است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.


ویژگی های سررسید سلفون

یکی از ویژگی‌های جلد سررسید سلفون این است که به شما امکان می‌دهد تا طرح‌های درخواستی و مورد علاقه‌ی خود را در رنگ‌های دلخواه و به صورت بسیار زیبا روی آن چاپ کنید.

جلد این نوع سررسید دارای ویژگی‌های زیر است؛

تشکیل شدن از کاغذ گلاسه 35 گرمی
امکان چاپ طرح مورد نطر در 4 رنگ متفاوت
محافظت از طرح و جلد چاپی به وسیله‌ی سلفون
برخورداری از خدمات جانبی به سفارش مشتری مانند طلاکوب، نقره کوب و انواع یو وی برای زیباتر جلوه دادن طرح چاپی روی جلد سررسید


قابلیت مهم سررسید سلفون

قابلیت مهمی دیگری که در سررسید سلفونی می‌توان به آن اشاره کرد؛ چاپ طرح‌ها با کیفیت بسیار بالا و مناسب روی کاغذ گلاسه است. این طرح‌ها بیشتر برای جلد‌های سخت طراحی شده و از آن برای صحافی سررسید استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است یو وی موضعی و چاپ برجسته به شکیل شدن این نوع جلدها و طرح‌ روی آن کمک می‌کند. البته این موضوع تا حد زیادی به تعداد سفارش سررسید سلفون بستگی دارد. هر چه تعداد بالاتر رود چاپ چنین سررسیدی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌ تر خواهد بود.


موارد استفاده از روکش سررسید سلفون

این نوع روکش و سررسید به دلیل قیمت و ویژگی ‌های خاص ان در همه جا استفاده نمی‌شود. کاربرد این نوع جلد بیشتر در سررسیدهای اختصاصی و سفارشی مشهود است. چرا که بر خلاف سررسید های معمولی این نوع سررسید بیشتر در تیرا‌ژ‌های 1000 به بالا تولید می‌شود. همانطور که اشاره کردیم در تولید سررسید سلفونی تمامی طرح‌های مورد نظر خود را می‌توانید در 4 رنگ متفاوت به صورت کاملا با کیفیت روی کاغذ گلاسه 150 گرمی چاپ کرده و از کیفیت ان لذت ببرید. در پایان کار نیز برای استحکام کاغذ و جلوگیری از پارگی و آسیب دیدن جلد یک لایه سلفون روی جلد اضافه می‌شود.


جلد سررسید سلفون

ویژگی اصلی جلد این سررسید امکان چاپ تمامی طرح‌های دلخواه در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف و متناسب با سلیقه شماست. تمامی این طرح‌ ها با بهترین رنگ و بهترین کیفیت روی جلد سررسید چاپ می‌شوند. جلد سلفونی این سررسید نوعی کاغذ گلاسه با 135 گرم وزن است که به شما امکان چاپ طرح مورد نظر را در 4 رنگ مختلف می دهد. حفاظت از این نوع طرح و رنگ و کیفیت به وسیله‌ لایه ای سلفون که روی جلد قرار می‌گیرد انجام می‌شود. خدمات جانبی مثل استفاده از طلاکوب، نقره کوب و انواع یو وی زیبایی طرح را دو چندان می کند.

کیفیت جلد سررسید سلفون

کیفیت و چگونگی طرح این سررسید بستگی به خدمات چاپ و نوع و کیفیت چاپ آن بستگی دارد. بهتر است برای اطمینان بیشتر از کیفیت خدمات چاپی حتما قبل از استفاده و سفارش سررسید، از چگونگی چاپ و خدمات پس از چاپ سفارش گیر یا تولید کننده اطلاع کسب کنید. علاوه بر طرح چاپی روی جلد، نوع سلفون به کار رفته نیز بسیار اهمیت دارد. چنانچه چنس سلفون مرغوب نباشد موجب از بین رفتن کیفیت کار و ایجاد لکه در قسمت‌های دارای رنگ تیره می‌شود.

کیفیت خدماتی متانند طلاکوب، نقره کوب و یو ای نیز تاٍیر زیادی روی ظاهر و جلد سررسید شما خواهد داشت؛ بنابراین قبل از سفارش برای خدمات جانبی حتما از کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

 

حک لوگو روی جلد سررسید سلفون

این نوع سررسید یکی از انواع سررسیدهایی است که امکان حک لوگو روی جلد آن به سادگی امکان پذیر است. سررسید سلفون به سبب داشتن جلدی از جنس گلاسه، لوگو شما را بهترین شکل ممکن نمایش می‌دهد. چرا که لوگو را به صورت مستقیم روی جلد چاپ می‌کند. البته شما می‌توانید برای زیباتر جلوه دادن لوگو خود از یو ای یا طلاکوب بهره بگیرید.