بازار زینک در روزهای ابتدایی سال 98 هنوز دچار نوسانی نسبی است هر چند که وضعیت از اسفند ماه گذشته کمی بهتر شده است.

بر اساس اخبار دریافتی چاپ آنلاین یک محموله زینک در همین ابتدا از گمرک بندر شهیدرجایی در بندرعباس ترخیص شده که تا اواخر هفته بر اساس ارز نیمایی به بازار تزریق می شود. شایان ذکر است به دلیل تعطیلات پایان سال، ترخیص این محموله به تعویق افتاده بود تا در اسفند 1397 روزهای سختی برای لیتوگرافان و چاپخانه داران به وجود آید.
در همین راستا یکی از فعالان پیش ازچاپ گفته بود: سوال کردم قیمت زینک خام که از ترکیه با ارز آزاد وارد شده دوورقی ۳۵ تومن قیمت می دهند و گفتند هنوز هیچ گشایشی در مورد واردات از چین نشده، شما همه وارد کنندگان را می شناسید می توانید از خودشان سوال کنید.
ظاهرا زینک های تعاونی تا چند روز آینده می رسد که معلوم نیست چقدر جواب نیاز بازار کار را بدهد به عنوان یک مطلع از امور صنعت چاپ و یک خبرنگار لطفا همانطور که قبل از سال مرتبا پی گیر ماجرا بودید مسئله را دنبال کنید و به اطلاع اهالی صنعت چاپ برسانید.سپاسگزارم
تعاونی لیتوگرافان نیز طی پیگیری ها مستمر خبر از ترخیص زینک با ارزی دولتی طی هفته آینده داده است. اکنون قیمت زینک در بازار به حدود 40 هزار تومان رسیده است که بهای آن در روزهای بعد از تعطیلات نوروزی همچنان دچار نوسان است.